Skocz do zawartości

Podaruj cytat - zabawa motywacyjna


fiflip

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zapraszam do obdarowywania się motywującymi cytatami, powiedzonkami, mądrościami. Nie wrzucajcie tu przysłów czy powiedzonek humorystycznych itp.  Chodzi o to, by cytat miał charakter motywacyjny, budujący, inspirujący.
Taka jest idea tematu - chwila refleksji każdemu się przyda. Być może osobie, która pierwsza tu zajrzy Twój cytat akurat trafi w punkt, może zwróci czyjąś uwagę na coś ważniejszego w ludzkim życiu niż mamona i wyścig szczurów...

 

Przykładowo: 

"Panować nad sobą to najwyższa władza."

"Ten, który pokona samego siebie jest najpotężniejszym z wojowników."


Zapraszam :)

 

Mój cytat, dla osoby, która dzisiaj zajrzy tutaj jako pierwsza: 

"Wiara to wierzyć w to, czego jeszcze nie widzisz; nagrodą tej wiary jest widzieć to, w co wierzysz."

 

Pozdrawiam!

  • Lubię to! 3
  • Cool 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nogi podkładają karły - to ich strefa."

[ Dodano: 2008-05-03, 11:54 ]

"W życiu nie ma prób, od razu zaczyna się przedstawienie."

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:n1 Moje credo przy kloptach - pomysl o tym jutro. Scarlett przy swojej bezbrzeznej glupocie miala przeblyski geniuszu - to naprawde pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nektar szczęścia nigdy nie bywa bez domieszki,lepiej jednak wypić go razem z piołunem,aniżeli nigdy nie skosztować ani kropli" Klaudiusz Tyberiusz Nero

 

"Wybaczają ci,którzy są silni psychicznie.Bo potrafią wznieść sie ponad własny żal"

 

"Największe szczęście w życiu to pewność,że jesteśmy kochani ze względu na nas samych,albo raczej - pomimo nas samych" Victor Hugo

 

dwa na czasie...

  • Lubię to! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kochać się to znaczy nie patrzeć na siebie nawzajem, lecz patrzeć razem w tym samym kierunku." (Antoine de Saint-Exupéry)

 

 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nashira

"gdy uczeń jest gotowy, mistrz się znajdzie "

 

"kiedyś kobiety czerwieniły się, gdy się wstydziły, dziś wstydzą sie, gdy sie czerwienią "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nashira

"Bo w pewnym momencie trzeba sobie uświadomić, że niektórzy ludzie pozostają w sercu, ale nie w życiu." Sandi Lynn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość truskawka

"Bądź zawsze pierwszorzędną wersją siebie, zamiast być kiepską kopią kogoś innego" Judy Garland.

 

"Pokochanie siebie jest początkiem romansu trwającego całe życie" Oscar Wilde

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pokochanie siebie jest początkiem romansu trwającego całe życie" Oscar Wilde

 

Zawsze to powtarzam - to moj ukochany cytat (obok inteligencji mezczyzn :D) Sir Artur Gering ma na koncie kilka takich perełek (Lubie rozmawiać o niczym. to jedyne na czym sie znam) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

może to co napiszę nie będzie pasować do tego tematu,ale zaryzykuję.to też jest cytat(dwóch osób :wink: ),tyle że z M*A*S*H

"Ty zawsze jesteś czysty,najczystszy z najczystszych...czysty do obrzydzenia :)"

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość truskawka

Calipso28 moim zdaniem pasuje. 

 

moje na dziś:

"Żaden loch nie jest ciemniejszy od własnego serca. Żaden strażnik więzienny nie jest tak nieubłagany, jak ty sam dla siebie" Nathaniel Hawthorne

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nawet jeśli niebo zmęczyło sie błękitem,nie gaś nigdy światła nadziei" Bob Dylan

 

[ Dodano: 2008-06-28, 18:22 ]

"Nie powinniśmy kochać ludzi na tyle,aby dla nich kochać ich występki,a nie powinniśmynienawidzieć występków,aby dla nich nienawidzieć ludzi" św.Augustyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dodam mój ulubiony cytat z przedwojennego filmu "WRZOS"

" Moja droga nie wiadomo kto z nas szczęśliwszy?

Ty w swej biedzie chora, kochana i kochająca, czy ja? W bogactwie i pustym domu, obcym domu?"

 

W/g mnie są to słowa prawdy :_okok:

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Ismer zmienił tytuł na Podaruj cytat - zabawa motywacyjna
  • Ismer odblokował ten temat
  • Ismer podpiął ten temat

ooo dobre! :tak: 

mój dzisiejszy cytat:

"Choć nikt nie może cofnąć się w czasie i zmienić początku na zupełnie inny, to każdy może zacząć dziś i stworzyć całkiem nowe zakończenie."

Carl Bard

  • Lubię to! 1
  • Cool 1
  • Medal 1
  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna

Mój na dziś :)

 

'' Obudź się do życia. Żyj! Tańcz, jeśli świeci słońce i gwiżdż, jeśli pada deszcz. A poczujesz: zostaliśmy stworzeni do miłości."

Phil Bosmans :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna

"Pamiętaj, że wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze świeże i wolne od błędów". 

 

Lucy Maud Montgomery, uwielbiam :kier:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

Nie czuję wstydu z powodu błędów, które popełniłem, lecz z powodu właściwych rzeczy, których nie udało mi się uczynić.

Marcel Duchamp

  • Lubię to! 2
  • Cool 2
  • W punkt 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna

"Myślę, że aby być w pełni szczęśliwym, trzeba przedtem cierpieć. Sądzę, że mamy szansę na szczęście, jeśli umiemy oprzeć się nieszczęściu." 

 

Guillaume Musso

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Ekspert

Być może urodziłaś się bez skrzydeł. Ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.

Coco Chanel.

  • Cool 4
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Relaksa

"Największe błędy, jakie popełniłam w życiu zawsze wynikały z tego, że komuś się poddałam wierząc, iż miłość, którą mogą mi dać inni, jest ważniejsza od miłości, którą muszę obdarzyć siebie sama." - Oprah Winfrey

Edytowane przez Relaksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Relaksa

Trochę tych "Gień" jest, a jelenie się znajdują... Polecam osobom z podobną refleksją, również ze środowiska ezoterycznego. Zasłyszane dawno temu, nie znalazłam autora:

 

"Żegnaj Gienia, świat się zmienia, coraz trudniej o jelenia."

 

 

 

Edytowane przez Relaksa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna

"Jak można przechodzić koło drzewa i nie być szczęśliwym, że się je widzi? Rozmawiać z człowiekiem i nie być szczęśliwym, że się go kocha?" -Fiodor Dostojewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wybierz sobie zawód, który lubisz, a przez całe życie nie będziesz musiał pracować.

Konfucjusz.

 

to bodajże najlepszy sposób na moje lenistwo  :sark:

  • Dobre! 2
  • W punkt 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

Życie nasze bywa bogate lub ubogie zależnie od tego, co w nie wkładamy, a nie od tego, co zeń czerpiemy.
Lucy Maud Montgomery, Ania z Avonlea

  • Lubię to! 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Moderators

Życie jest za piękne, aby żyć normalnie.

Nie wiem kto jest autorem tej "złotej myśli", ale słyszałem u Marii Czubaszek :) 

  • Lubię to! 4
  • Medal 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna

"Nie kochasz kogoś ze względu na jego wygląd, ubranie czy samochód, ale dlatego, że śpiewa piosenkę, którą tylko ty słyszysz”.

 (Oscar Wilde)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

"Pamiętajcie też o tym, żeby w życiu nie ukierunkowywać się na narzekanie, bo narzekanie generuje złą energię i to powoduje też, że nie idziecie do przodu, stoicie w miejscu, a później się cofacie." - Tarocistka Agiatis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość moon_daughter

Nie żałuj umarłych, Harry, żałuj żywych, a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości.

(Dumbledore do Harry'ego)

J.K. Rowling, Harry Potter i Insygnia Śmierci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"If you are miserable when you are alone, you are obviously in  bad company"  :D 

/Sadhguru/

(jeśli czujesz się żałośnie, gdy jesteś sam to ewidentnie jesteś w niewłaściwym towarzystwie)

Edytowane przez Ava55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

"W naszym świecie wszyscy coś ciągle udają i usiłują tworzyć iluzje na potrzeby innych i samych siebie. Żeby lepiej wypaść, zdobyć podziw albo pieniądze. Udają, że są odważni albo bogaci, chociaż w rzeczywistości mają samochody na kredyt i żyją w ciągłym strachu przed porażką."

Beata Pawlikowska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałam na forum poniższe słowa, są one wprawdzie powiedziane o modlitwie, ale myślę, że są uniwersalne:

 

 "Serce bez słów jest o wiele cenniejsze niż słowa bez serca" Sathya Sai Baba

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To temat w którym umieszczamy cytaty, które zmieniły nasze życie, którymi się kierujemy lub chcielibyśmy komuś pomóc lub pokazać drogę. Podam kilka swoich.

 

"Zamartwianie się jest jak wlewaniem nafty do ognia" - Suki James

"Miłość i współczucie są artykułami pierwszej potrzeby, a nie dobrami luksusowymi. Bez nich ludzkość nie byłaby w stanie przetrwać" - Dalajlama 

"Nigdy nie chciałam być najlepsza. Chciałam być po prostu najlepszą mną" - Lily Tomlin

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Podaruj cytat - zabawa motywacyjna
4 minuty temu, Ismer napisał:

Bogaty jest nie ten, kto więcej posiada, tylko ten kto mniej potrzebuje

Buddha i inni...

Edytowane przez Piko
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadhguru :

Someone says something nasty to you because something nasty is happening within them .

They need your love, compassion or distance.

Do not let the spiral of nastiness suck you in.

 

/Ktoś mówi coś złego o Tobie ponieważ coś złego się z nim dzieje.

Potrzebuje Twojej miłości, współczucia lub dystansu (np. przestrzeni dla siebie).

Nie pozwól by ta spirala niegodziwości Cię wciągnęła/

 

 

edit: różnice w wielkości czcionki niezamierzone, w komórce nie mogę tego zedytować

Edytowane przez Ava55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

"Celem naszego życia nie powinno być posiadanie bogactw, lecz bogactwo bycia". 

Erich Fromm

 

"Mówienie tak bardzo przeszkadza w myśleniu."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
"Życie nie jest problemem do rozwiązania, tylko rzeczywistością do doświadczenia
Søren Kierkegaard
 
"Wczoraj byłem bystry i chciałem zmieniać świat. Dzisiaj jestem mądry, więc zmieniam siebie"
Rumi
 

"Bądź dobrej myśli, bo po co być złej"

Stanisław Lem

 
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

"Jeśli doprowadzisz do porządku własne wnętrzem, to, co na zewnątrz samo ułoży się we właściwy sposób."

E. Tolle

 

"Wszystko zaczyna się od myśli. Myśli prowadzą do uczuć, uczucia prowadzą do działań, działania prowadzą do rezultatów".

J. Beck

 

  • Lubię to! 1
  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

"Whether you can perform like someone else or not is not the point. The question is, are you exploring the full depth of your potential" Sadhguru

 

w wolnym tłumaczeniu :

Czy jesteś równie dobry jak ktos inny lub nie, nie ma znaczenia. Istotne jest czy wykorzystujesz cały swój potencjał" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same" 

Phil Bosmans 

 

"Życie jest tak nieprzewidywalne! Za chwilę może się zdarzyć coś, co natychmiast rozwiąże wasze problemy"

- Ks. Jan Kaczkowski 

 

"Nigdy nie zapomnij najpiękniejszych dni swojego życia! Wracaj do nich, ilekroć w twoim życiu wszystko zaczyna się walić"

Jim Rohn

 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Życie jest ciągiem doświadczeń, z których każde czyni nas silniejszymi, mimo że czasem trudno nam to sobie uświadomić"

- Henry Ford 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

"Jeśli jesteś zadowolony z tego, że po prostu jesteś sobą, i do nikogo się nie porównujesz ani z nikim nie rywalizujesz, wszyscy będą cię szanować."

 

"Panowanie nad innymi to siła. Panowanie nad samym sobą to prawdziwa moc."

 

"Człowiek mądry nie eksponuje swej osoby, dlatego jaśnieje. Nie perswaduje, dlatego jest przekonujący. Nie wywyższa się, dlatego przewodzi. Z nikim nie walczy, dlatego nie można go pokonać.”

Lao Tzu

  • Lubię to! 2
  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

[...] nie rozprawiaj wiele wśród tłumu o zasadach, ale postępuj stosownie do zasad.

W czasie uczty, na przykład, nie opowiadaj, jak jeść należy, ale jedz, jak należy.

 

chyba Epiktet z Hierapolis

  • Lubię to! 2
  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urodziłeś się z potencjałem. Urodziłeś się z dobrocią i zaufaniem. Urodziłeś się z ideałami i marzeniami. Urodziłeś się ze wspaniałością. Urodziłeś się ze skrzydłami. Pełzanie nie jest twoim przeznaczeniem, więc nie rób tego. Masz skrzydła. Naucz się ich używać i leć.

Rumi

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli oszukiwano nas przez wystarczająco długi czas, to mamy tendencje do odrzucania jakichkolwiek dowodów na występowanie tego oszustwa. Nie jesteśmy zainteresowani odnalezieniem prawdy. Oszustwo nas pochłonęło. Po prostu zbyt bolesne byłoby przyznanie się, nawet przed samym sobą, że zostaliśmy oszukani."

C. Sagan

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie skarby są przyjaciółmi, ale przyjaciel skarbem. (nie wiem kto, znalezione w necie)

 

Jeśli nie chcesz, aby twe namiętności cię chłostały, chłoszcz je ty.

Epiktet.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

"Wielkość człowieka polega na tym, by był silniejszy niż warunki czasu i życia."

Ernest Hemingway.

 

Ta mądrość przychodzi człowiekowi dopiero z wiekiem: Nie każdy pies – psem. Nie każdy człowiek – człowiekiem.”

Jan Sztaudynger.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

"Więc kimże w końcu jesteś?
– Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie czyni dobro."

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Strzeż się, abyś nie ranił innych swoimi słowami.

 

Stań się dla innych niczym słońce – dzięki wiedzy, jaką posiądziesz, niczym księżyc – dzięki twej szlachetnej postawie, niczym wiatr – dzięki nauczaniu innych z mocą, niczym powietrze – dzięki twej łagodności i niczym ogień – dzięki sile i pięknu słów, które do nich kierujesz.

 

Miej oczy zawsze zwrócone w stronę sprawiedliwości i prawdy, bądź czujny, aby nie uwikłać się w zgiełk tego świata.

 

Hildegarda z Bingen

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Gość Lianna

"Piękno kobiety nie przejawia się w ubraniach, które nosi, w jej figurze lub sposobie, w jaki układa włosy. Piękno kobiety musi być widoczne w oczach, ponieważ są one drzwiami do jej serca – miejsca gdzie mieszka miłość". Audrey Hepburn

 

"Pamiętaj, że kiedy potrzebujesz pomocnej dłoni – jest ona na końcu twojego ramienia. Gdy jesteś starszy, pamiętaj, że masz drugą dłoń: pierwsza jest po to aby pomagać sobie, druga, żeby pomagać innym". Audrey Hepburn

"Każdy człowiek od urodzenia jest zdolny do kochania. Musi jednak wytrwale ćwiczyć, tak jakby dbał o mięśnie". Audrey Hepburn

Edytowane przez Lianna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

"Wszystko, z czego czerpiesz największe zadowolenie, jest dobrym wskaźnikiem, jakie są twoje silne cechy. Twoje mocne strony mogą być całkowicie ukryte, ale zadając sobie  pytania i mierząc się z odpowiedziami, zaczniesz je odkrywać. Kiedy odkryjesz w sobie potencjalnie silną cechę i zaczniesz ją rozwijać, aby móc wykorzystać ją w życiu, poczujesz się ze sobą naprawdę wspaniale."

 

- Potęga pewności siebie, Brian Tracy. 

 

"Dwa najlepsze pytania, jakie nauczyłem się zadawać, dążąc do osobistego rozwoju, brzmią następująco: „Co zrobiłem dobrze?” oraz „Co mógłbym zrobić inaczej?”. Po każdym doświadczeniu, zarówno dobrym, jak i złym, zatrzymaj się, odtwórz je, najlepiej na papierze, a następnie zadaj sobie te dwa pytania."

 

- Potęga pewności siebie, Brian Tracy.

  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wszyst­kie wiel­kie dzie­ła mają swój po­czą­tek w ma­łych. Wszyst­ko bu­du­je­my na błę­dach, któ­re po­peł­ni­li­śmy na po­cząt­ku. Nie­po­wdzenia sta­no­wią fun­da­ment póź­niej­szych wła­ści­wych de­cy­zji. Są one rów­nież źró­dłem oso­bi­stej siły. Po­tknię­cia są bar­dzo po­ży­tecz­ne.

Lepiej jest roz­po­cząć w spo­sób nie­do­sko­na­ły, niż perfekcyj­nie zwle­kać. Ni­g­dy nie je­ste­śmy goto­wi na wiel­kie za­da­nia. Tyl­ko za­czy­na­jąc dzia­łać, uczy­my się po­trzeb­nych rze­czy."

 

- Zasady zwycięzców, Bodo Schäfer 

:)

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

"Nie można nikogo nakłonić do zmiany. Każdy z nas pilnuje własnej furtki do zmian, która otwiera się tylko od wewnątrz. Nie możemy otworzyć furtki innym, odwołując się czy to do argumentów, czy do uczuć."
Marilyn Ferguson

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mu­sisz prze­zwy­cię­żyć chwi­lo­we trud­no­ści. Je­śli Ci się to uda, roz­wi­niesz swój „mię­sień wy­trzy­ma­ło­ści” i póź­niej­sze prze­szko­dy będziesz po­ko­ny­wać o wie­le ła­twiej, niż mogło­by Ci się te­raz wy­da­wać.

To nie trudności nas po­wstrzy­mu­ją, ale na­sze na­sta­wie­nie. Sami je­ste­śmy swo­imi je­dy­ny­mi na­praw­dę groź­ny­mi wrogami.

Zwy­cięz­cy nigdy, ni­g­dy, ni­g­dy, prze­nig­dy się nie pod­da­ją. W żad­nym wy­pad­ku!" 

 

- Zasady zwycięzców, Bodo Schäfer 

Edytowane przez Amarena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...