Skocz do zawartości

Karty Alfons Mucha Piatnik


Piko

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

piatniAlfonsMucha2.thumb.jpg.c585e179492cf35047ff1f2b65901053.jpg

 

Na jednym z portali zakupowych udało mi się zakupić karty klasyczne Piatnika przyozdobione pięknymi obrazami Alfonsa Muchy.

Talia ta to prywatny import z Czech. Zawiera 54 karty w tym dwa Jokery. Co ciekawe , dzięki zamieszczonym obrazom, można tu wróżyć z kart odwróconych. Choć jeśli karty są poukładane, odwrócone zdarzają się rzadko.

Z takimi kartami klasycznymi można wyjść do ludzi.  :thanks:

 

 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
6 godzin temu, Piko napisał:

 

Na jednym z portali zakupowych udało mi się zakupić karty klasyczne Piatnika przyozdobione pięknymi obrazami Alfonsa Muchy.

Talia ta to prywatny import z Czech. Zawiera 54 karty w tym dwa Jokery. Co ciekawe , dzięki zamieszczonym obrazom, można tu wróżyć z kart odwróconych. Choć jeśli karty są poukładane, odwrócone zdarzają się rzadko.

Z takimi kartami klasycznymi można wyjść do ludzi.  :thanks:

 

 

to realne fragmenty jego obrazów, czy tylko grafiki inspirowane jego sztuką? Bo wyglądają bardzo dobrze. 

Edytowane przez Priestess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja takich klasyków (tzn. grafiki) nie lubię, bo jestem klasycznym dinozaurem :D Ale chciałabym mieć talię "samoistnie odwracalną", a dawno temu takowe były. Lustrzanki to późniejszy wynalazek. 

7 godzin temu, Piko napisał:

Co ciekawe , dzięki zamieszczonym obrazom, można tu wróżyć z kart odwróconych

Z każdych kart można wróżyć z odwróceniami, tu akurat obrazy nie mają nic do rzeczy, ułatwiają jedynie orientację osobom mającym trudności z odróżnieniem znaku nad lustrzanką ;) 

 

7 godzin temu, Piko napisał:

Choć jeśli karty są poukładane, odwrócone zdarzają się rzadko.

Jeśli wróżący stosuje odwrócenia, to miesza karty przed tasowaniem, inaczej nie ma to sensu.

 

7 godzin temu, Piko napisał:

Z takimi kartami klasycznymi można wyjść do ludzi.  :thanks:

To widocznie ja nie jestem człowiekiem, bo nie chciałabym, by mi nimi wróżono - nie lubię tego typu grafiki ;p 

De gustibus non est disputandum - i nie można mówić, że z takimi kartami można wyjść do ludzi, bo to automatycznie narzuca pewien standard - że z innymi kartami nie możemy wyjść do ludzi... Ja z nimi mogę wyjść do ludzi - to lepiej brzmi. 

  • Lubię to! 2
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

Ja właściwie też nie lubię grafik  innych niż standard - typ pasjansowe, bo mi się tymi innymi źle wróży. Pewnie to sprawa zakotwiczenia ulubionego wzoru. Ale są talie klasyczne bardzo różne i praktycznie nieograniczone niczym - tu wystarczy do czegokolwiek wstawić symbol karty i mamy kartę klasyczną, czego talia tu zaprezentowana jest przykładem. 

Ciekawa jestem, czy ktoś używa do wróżenia serii erotycznych :D 

  • Lubię to! 2
  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.01.2020 o 15:56, Ismer napisał:

... Ja z nimi mogę wyjść do ludzi - to lepiej brzmi. 

Tak oczywiście, zgadzam się. Chciałem w jednym zdaniu zawrzeć to że mi podoba się ta talia i że polecam podobne rozwiązanie innym. :koniczynka:

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...