Skocz do zawartości

Czołgi


NadziejaZoja

Rekomendowane odpowiedzi

Śnił mi się las i dom tam gdzie moja mama mieszka,że ja tam przyjechałam, ale miałam gdzieś wyjść tzn nad morze bo mieszka blisko można ja wyszłam i nagle pojawił się piasek czysty piasek a potem nagle zaśniezone wszystko było. Potem się przeniosło do miejsca gdzie mieszkam mój dom i tam wszyscy byli a ,że mieszkam w miejscu gdzie widzę z gory czesc miasta. To snil mi sie ogrodek w którym moja matka zaczęła wbijać takie niebieskie ptaki z drewna ozdabiać ogrodzenie takimi wiankami ze zboza. ja się cofnełam na balkon oglądałam ich z balkonu,ale w domu przed kompem siedzial jakiś męzczyzna, cofnełam się  na balkon i nagle pojawil się snieg a z daleka widziałam  czolgi niszczące wszystkie domy zamiatały z powierzchni ziemi. wystraszylam się wzielam jakies kluczyki od samochodu wybieglam i uciekłam mialam poczucie winy ze sie sama ratowałam, O dziwo  ucieklam przed tymi czolgami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo malowniczy i pełen emocji sen...

czysty piasek, który potem pokrył się śniegiem to potrzeba zapomnienia, zasypania przeszłości i ostudzenia emocji jakie ta przeszłość budzi, 

czysty piasek, biały śnieg = czyste intencje (Twoje)

 

niebieskie ptaki to marzenia, wianek ze zboża to plony i zaproszenie - jakby Twoja mama Ci mówiła "chodź, tutaj - ze mną - zrealizujesz swoje marzenia - zapraszam Cię" ,

niestety ptaki nie fruwają, a sa przymocowane do ziemi na patykach, które wbija mama - ona  nie pozwala rozwinąć się tym marzeniom (wbija je w ziemię, mocuje), chociaż tego sama nie czuje, nie rozumie, że w ten sposób nie daje im sie spełnić

niebieskie ptaki to też pokojowa wiadomość -  ale nie wysłana (zamocowane) oraz  to też tęsknota jej za Tobą, Twoja za nią może też ;

oglądasz całość z balkonu - trzymasz, próbujesz trzymać dystans do tego... 

 

mężczyzna przy komputerze może symbolizować Twojego ojca - zajętego czymś, nieobecnego w Twoim życiu a może też w ten sposób izolujacego sięod reszty, od wszystkich

przebywanie za komputerem to może też być chęć wysłania ukrytej wiadomości do Ciebie (tak, żeby inni nie widzieli)

i znów śnieg, jak próba zamrożenia tego, ochłodzenia tych emocji, zapomnienia...

 

potem nagle czołgi - to Twój bunt, bo z drugiej strony jakbyś nie chciala tak odpuścić na spokojnie jednak tej przeszłości, tylko zburzyć wszystko za sobą - może po to, żeby już nie było dokąd wracać, żeby juz nie było odwrotu - jakaś taka potrzeba zniszczenia, której sama się na koniec wystraszyłaś i szybko uciekłaś

 

tak odebralam Twój sen...

 

Edit : znamienne też może być to, że uciekłaś samochodem - być może uważasz, że możliwość prowadzenia auta pomogłaby Ci teraz

Edytowane przez Ava55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć trafna interpretacja męczy mnie to wszystko bo żyje z dnia na dzień. Brak komfortu bezpieczeństwa tzn ciężko o realizację tego co mam zamierzone bo to opiera się na finansach wolałabym mieć w tym względzie większą stabilizację. Nie mogę się pogodzić z z tym życiem bo wiem że mam potencjał wiem że chciałabym coś lepszego a tu wielka lipa.  To jest ten zgrzyt.. To próbuje opuszczać dawać sobie czas ale jak mnie dopadnie to się nie robi zbyt fajnie.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
1 godzinę temu, Ava55 napisał:

bardzo malowniczy i pełen emocji sen...

czysty piasek, który potem pokrył się śniegiem to potrzeba zapomnienia, zasypania przeszłości i ostudzenia emocji jakie ta przeszłość budzi, 

czysty piasek, biały śnieg = czyste intencje (Twoje)

 

niebieskie ptaki to marzenia, wianek ze zboża to plony i zaproszenie - jakby Twoja mama Ci mówiła "chodź, tutaj - ze mną - zrealizujesz swoje marzenia - zapraszam Cię" ,

niestety ptaki nie fruwają, a sa przymocowane do ziemi na patykach, które wbija mama - ona  nie pozwala rozwinąć się tym marzeniom (wbija je w ziemię, mocuje), chociaż tego sama nie czuje, nie rozumie, że w ten sposób nie daje im sie spełnić

niebieskie ptaki to też pokojowa wiadomość -  ale nie wysłana (zamocowane) oraz  to też tęsknota jej za Tobą, Twoja za nią może też ;

oglądasz całość z balkonu - trzymasz, próbujesz trzymać dystans do tego... 

 

mężczyzna przy komputerze może symbolizować Twojego ojca - zajętego czymś, nieobecnego w Twoim życiu a może też w ten sposób izolujacego sięod reszty, od wszystkich

przebywanie za komputerem to może też być chęć wysłania ukrytej wiadomości do Ciebie (tak, żeby inni nie widzieli)

i znów śnieg, jak próba zamrożenia tego, ochłodzenia tych emocji, zapomnienia...

 

potem nagle czołgi - to Twój bunt, bo z drugiej strony jakbyś nie chciala tak odpuścić na spokojnie jednak tej przeszłości, tylko zburzyć wszystko za sobą - może po to, żeby już nie było dokąd wracać, żeby juz nie było odwrotu - jakaś taka potrzeba zniszczenia, której sama się na koniec wystraszyłaś i szybko uciekłaś

 

tak odebralam Twój sen...

 

Edit : znamienne też może być to, że uciekłaś samochodem - być może uważasz, że możliwość prowadzenia auta pomogłaby Ci teraz

Bardzo podoba mi się Twoja interpretacja tego snu :)

W sumie ciężko coś dodać, bo jest bardzo ciekawa i dokładna. 

 

Jeśli mogę coś dodać, to miałam dodatkowe skojarzenie z samochodem - symbol autonomii, niezależności, wzięcie spraw w swoje ręce. 

Niebieski ptak - tak często się mówi o kimś beztroskim, mało odpowiedzialnym.

Cały sen jest chyba o konflikcie związanym z emocjonalną separacją z rodziną pochodzenia: z jednej strony odzywa się potrzeba osiągnięcia samodzielności i niezależności w życiu, z drugiej poczucie winy za to oraz rozczarowanie, jakie płynie z samodzielnego, dorosłego życia. Co analogicznie można rozumieć jako ambiwalencję pomiędzy potrzebą samodzielności (auto) a wygodną zależnością (niebieski ptak). 

Edytowane przez Priestess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Priestess napisał:

Bardzo podoba mi się Twoja interpretacja tego snu :)

W sumie ciężko coś dodać, bo jest bardzo ciekawa i dokładna. 

 

Jeśli mogę coś dodać, to miałam dodatkowe skojarzenie z samochodem - symbol autonomii, niezależności, wzięcie spraw w swoje ręce. 

Niebieski ptak - tak często się mówi o kimś beztroskim, mało odpowiedzialnym.

Cały sen jest chyba o konflikcie związanym z emocjonalną separacją z rodziną pochodzenia: z jednej strony odzywa się potrzeba osiągnięcia samodzielności i niezależności w życiu, z drugiej poczucie winy za to oraz rozczarowanie, jakie płynie z samodzielnego, dorosłego życia. Co analogicznie można rozumieć jako ambiwalencję pomiędzy potrzebą samodzielności (auto) a wygodną zależnością (niebieski ptak). 

Ja miałam inne wyobrażenia o rodzinie ę będą mnie wspierali a tylko w moim odczuciu mnie skrzywdzili. Tak moja matka zawsze uznawala mnie za nieodpowiedzialna. A czy ja chce mieć coś z nimi wspólnego pewnie podświadomość się nie pogodził a świadomość przyzwyczaja się do tego stanu. To dobija bo to doprowadza że że wszystkim jestem sama.. Ale i tak ciągle byłam sama bo wsparcia nie było tylko bardziej takie uzależnienie emocjonalne ofiara i kat.. Natomiast od dwóch lat coś robię w kierunku samodzielności ciężko to idzie ale jakoś daje rade. Dlatego pieniądze muszę mieć. Bo takie jest życie,ale tak jak napisałaś ja już mam dosyć robienia czegoś z przymusu, ale dopóki nie mam szans na coś lepszego to zaciska żeby i się frustruję no cóż takie jest właśnie życie. 

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...