Skocz do zawartości

O astrologii i przepowiedniach z P.Piotrowskim rozmawia M. Jaruzelska


Ismer

Rekomendowane odpowiedzi

No proszę, nawet ogólna prognoza astrologiczna na rok 2020, pokazuje wszystkim że rok będzie duchowo ciężki , tak jak mi wyszło w rozkładzie kart na ten rok, że z rozwojem duchowym bardzo ostrożnie... ;p Czyli delikatne medytacje na oddechu, powinny wystarczyć... i to nie tylko mnie ... ;p

Edytowane przez Piko
  • Lubię to! 1
  • Dobre! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Piko napisał:

No proszę, nawet ogólna prognoza astrologiczna na rok 2020, pokazuje wszystkim że rok będzie duchowo ciężki , tak jak mi wyszło w rozkładzie kart na ten rok, że z rozwojem duchowym bardzo ostrożnie... ;p Czyli delikatne medytacje na oddechu, powinny wystarczyć... i to nie tylko mnie ... ;p

Duchowo ciężki? Możesz szerzej się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To akurat jak dla mnie naciągane pitolenie jest - duchowo ciężki jest cały ten czas, w którym przebywamy, podobnie jak są naciągane i ogólne (typu "powiedzieć, ale nic konkretnego :D ) niektóre jego ostrożne sformułowania dotyczące polityków. Kaczyński - albo "święty" albo "odrealizacja" ;) .  Tak każdy z nas może przepowiedzieć.  Może zrobimy głosowanie, która opcja zwycięży? :biggrin:

On wychodzi z ogólnej prognozy wynikającej z "układu na niebie", lecz historia jest lepszą nauczycielką i doskonale wie, że trendy ogólne działają na całą społeczność, ale społeczność składa się z jednostek i dla jednych rok będzie rzeczywiście "duchowo ciężki", a dla innych nie. W krótkim programie nie ma czasu na wykłady z astrologii i zapewne z tego powodu nie da się wyjaśnić, jak to się indywidualnie układa. 

Poza tym jest coś takiego jak wpływ na masy. Jeśli zdarzy się jednostka wybitnie zdolna, która "porwie za sobą" tłumy, to tym samym pokieruje sposobem myślenia i działania mas na tyle, że te masy będą robić to, co ta jednostka chce. Dotyczy to oczywiście nie tylko polityki, ale też wyznacznika tzw. trendu duchowości i każdej innej dziedziny życia.

Jak na razie jesteśmy politycznie i duchowo manipulowani - dajemy sobą manipulować, ale takowego "genialnego" wpływu nikt jednak nie ma, aczkolwiek dla mnie nie ulega wątpliwości, że i to nadejdzie - i nie trzeba tu daru jasnowidzenia - historia co jakiś czas się powtarza, tak w dziedzinie życia realnego (fizycznego) jak i duchowego. No mówię wam :dziadek: - jakiś wyrazisty przywódca nadchodzi, bo dawno już takiego nie było :sark: 

  • Lubię to! 3
  • W punkt 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Właściwie zamieściłam tutaj tą rozmowę aby cierpliwi ludzie ;) mogli posłuchać czym zajmuje się astrologia i jak stare ma korzenie. Asellusy w komentarzach piszą, że to nudne - i zgadzam się z nimi, bo jeśli kogoś skusił tytuł (niezbyt fortunny dla astrologii, ale za to przyciągający zapowiedzią przepowiedni :D ) to na pewno się zawiódł. 

Za to ktoś, kto interesuje się astrologią może się paru ciekawych rzeczy dowiedzieć i to takich, o których na forach i w knigach nie wyczyta. 

Bardziej zaawansowani dostrzegą i to, że P.Piotrowski posługuje się tutaj horoskopem Jarosława obliczonym na godzinę podaną przez matkę, a więc tym oficjalnym, który nie uwzględnia rozdzielenia dni urodzenia braci, a które to daty i godziny któryś z nich sam podał pani Donce Madej, wtedy gdy na żywo w TV je omawiała. Widać ten lepiej pasuje do astrologicznych wizji, ale tak naprawdę to nie wiadomo, która wersja jest prawdziwa i komu zależy, by nie było to wiadome.

 

Lecz mniejsza z tym - chodzi o to, że astrologia jest nauką a nie szarlatanerią, nie wróżbiarstwem, ta nauka zeszła z katedr uczelni pod wpływem kościoła (ale w niektórych krajach na nie powróciła), a jednym z uniwersytetów, na których była wykładana, był Uniwersytet Jagielloński. 

P.P wspomina również o roli astrologii w diagnozie medycznej, ale to już czarna magia i inna galaktyka dla odbiorców gazetowych i portalowych przepowiedni. 

Pojęcie, jakie ma przeciętny Kowalski o astrologii reprezentuje bełkot na Wikipedii, gdzie autor wpisu wykazuje kompletną nieznajomość tematu, wrzucając na ten temat co popadnie, a już pierwsze takty świadczą o jego ignorancji: 

Astrologia

Jak się coś takiego czyta, to i kawa niepotrzebna - ciśnienie samoistnie a żwawo idzie w górę :sark: 

 

  • Lubię to! 2
  • W punkt 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzałam jako laik (nie znam się na astrologii) i jest nieco nudne ;)

natomiast przewidywanie wydarzeń ( a także odczytanie urodzeniowego "stempelka" ) na podstawie astrologii powoduje, że dostaję "ciarek" i czuję się jak w matrixie :)

zawsze intryguje mnie przyczyna i zastanawiam się często, co takiego kryje się za astrologią

bo astrologia jest tylko obserwacją - ale czego ?

umowne ruchy planet(np. "wsteczny"),  Ziemia w centrum, 12 znaków zodiaku... mogę zrozumieć, że pewien układ energetyczny na nas oddziaływuje - ale układ planet, gwiazd, do którego odnosi się astrologia nie do końca pokrywa się z tym obserwowalnym

 

gdy stawiam tarota, to mam jednak jakieś wyobrażenie, co robię;  mogę też zrozumieć, że liczby czy litery maja swoje wibracje... 

 a jak Wy  - którzy jesteście pasjonatami astrologii - tłumaczycie sobie  jej sprawdzalność, skąd to się bierze ? bo to jest już dla mnie totalna zagadka... :_mysli:

Edytowane przez Ava55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...