Skocz do zawartości

Tarot Uniwersalny - polska wersja


Piko

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówiłem w jednej z księgarni internetowej talie tarota wraz z książką (Skarby Tarota. Universal Tarot, Tarot Uniwersalny - Aleksandra Archangielska)

Tarot Uniwersalny - wersja polska

 

spacer.png

 

Piszą o nim tak :Talia, która przekazuje treści uniwersalne, czytelna symbolika, ciekawa grafika i elegancka kolorystyka sprawiają, że praca z tą talią jest wyjątkowo przyjemna. Dzięki swej prostocie w sposób niemal niezauważalny dociera do głębi ludzkiej psychiki, z łatwością uruchamiając daleko idące skojarzenia i tym samym nasuwając odpowiedzi nawet na najtrudniejsze pytania. Koszulka nie pozwala odróżnić pozycji karty.
grafika: Roberto De Angelis
78 kart o wymiarach 66 x 120 mm
Napisy na kartach i mała książeczka z instrukcją są w języku polskim, słoweńskim, czeskim, węgierskim i rumuńskim.

 

spacer.png

 

:ok:

 

spacer.png

:ok:

 

Jakie macie doświadczenia z tą talią ?

Już jestem ciekawy rozpakowania i jak się będzie nimi działało :):thanks:

Edytowane przez Piko
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

Też niedawno ją zakupiłam. Wcześniej moją ulubioną talią były karty Ciro "Tarot Snów". Gdy je kupowałam bardzo zachwyciły mnie wizualnie, teraz po latach stwierdzam, że grafika jest zbyt kiczowata, ale dobrze się z nich wróżyło. Chcąc czegoś bardziej skromnego i o mniej zdobnej estetyce zamówiłam właśnie "Tarot Uniwersalny" i jest spoko, jakoś tak czuję się bliżej "korzeni" pracując z tą talią, gdyż wizualnie niewiele odbiega od klasycznej wersji RW. Bardzo fajnie leżą w dłoni, bo są węższe niż Ciro. Minusem jest brak wygodnego pudełka do pakowania, np. czegoś w stylu metalowej puszki. Książeczkę można od razu wywalić do kosza, bo właściwie nic w niej nie ma (po jednym, dwa zdania na opis każdej karty). 

Widzę, że to Twoje wydanie ździebko inne, bo chyba z inną książką? Może opakowanie też będzie lepsze.

Edytowane przez Priestess
  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Priestess napisał:

Widzę, że to Twoje wydanie ździebko inne, bo chyba z inną książką? Może opakowanie też będzie lepsze.

Książka zamówiona osobno w tym samym sklepie (w jednej paczce)  , ale na temat Tarota Uniwersalnego. "Skarby Tarota. Universal Tarot, Tarot Uniwersalny" - Aleksandra Archangielska :thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszła paczka. Karty Tarot Uniwersalny po otworzeniu ładnie poukładane w kolejności jak przystało na wydawnictwo Lo Scarabeo. Mimo że karty mają większy rozmiar od kart podręcznych, są na tyle wąskie że da się je wygodnie tasować. Talia powstała pod koniec XX wieku dzięki Roberto De Angelis.

 

Dodatkowa zakupiona książka "Skarby Tarota. Universal Tarot, Tarot Uniwersalny" - Aleksandra Archangielska formatu A5 oprócz normalnych opisów znaczenia kart, zawiera też opis symboliki kolorów i symboli rzeczowych na kartach, wraz z różnicami w stosunku do oryginalnej talii Waite'a...   spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Priestess napisał:

I jak? jesteś zadowolony?

@Priestess Tak... Papier jest okey. Talia poczeka na swoją kolej, na razie posługuje się klasycznymi Rider Waite Tarot. Zamawiam talie na wyrost , z ciekawości, do kolekcji. Ta talia jest dobra.

 

Lub też lepiej przeznaczę Talię na specjalne wróżby np: na miłość :1s_c:,

gdyż przy losowaniu wyszła mi karta X pucharów

spacer.png

 

:thanks:   :ok:

Edytowane przez Piko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
48 minut temu, Piko napisał:

Lub też lepiej przeznaczę Talię na specjalne wróżby np: na miłość :1s_c:,

gdyż przy losowaniu wyszła mi karta X pucharów

 

albo na sprawy rodzinne :tak:

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...