Skocz do zawartości

Czy rozkwitną kwiaty ...


Piko

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wracając do domu kupiłem w markecie doniczkę z 4 cebulkami Narcyzów; cebulki puszczają też pędy poboczne.

Posadowiłem je pół metra od okna, podlałem wodą. Na dworze pochmurno i deszcz , mało słońca... W końcu jest dopiero początek miesiąca luty.

Postanowiłem rozłożyć karty czy mimo tak niesprzyjających warunków, rozkwitną z nich Kwiaty

(weryfikacja po rozkwitnięciu lub nierozkwitnięciu)

 

spacer.png spacer.png spacer.png spacer.png

 

1) Siła - cebulki są zdrowe i mają dużą siłę wzrostu

2) Osiem Monet - muszę o nie dbać , podlewać i nie przelać wodą

3) Rycerz Mieczy - będę musiał coś pomyśleć , może przystawić bliżej okna

4) Słońce - sukces , kwiaty rozkwitną jeśli pojawi się więcej słońca

:ok:

Co myślicie o rozkładzie ? :)

Edytowane przez Piko
Odnośnik do komentarza
  • Moderator
6 minut temu, Piko napisał:

czy mimo tak niesprzyjających warunków, rozkwitną z nich Kwiaty

(weryfikacja po rozkwitnięciu lub nierozkwitnięciu)

 

spacer.png spacer.png spacer.png spacer.png

Rozkwitną, ale potrzebują cierpliwej i długotrwałej opieki (może trzeba je wspomóc dopalaczem - odżywką Ryc. Mieczy) :thanks:

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
  • Maestro
6 minut temu, Piko napisał:

1) Siła - cebulki są zdrowe i mają dużą siłę wzrostu

2) Osiem Monet - muszę o nie dbać , podlewać i nie przelać wodą

3) Rycerz Mieczy - będę musiał coś pomyśleć , może przystawić bliżej okna

4) Słońce - sukces , kwiaty rozkwitną jeśli pojawi się więcej słońca

Są silne i mocne (Siła), wymagają troski i uwagi, cierpliwości (8 monet), może być im za zimno (Rycerz mieczy), ale rozkwitną (Słońce). 

  • Lubię to! 2
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Priestess napisał:

może być im za zimno (Rycerz mieczy)

 Mam okno trochę niedomknięte, aby był leciutki przeciąg; dzięki któremu mam zawsze świeże powietrze w pokoju. No i gdybym przystawił doniczkę bliżej okna mogło by być im zimno.:ok:

 

39 minut temu, Lunaria napisał:

(może trzeba je wspomóc dopalaczem - odżywką Ryc. Mieczy)

Być może kilkanaście kropel nawożenia się przyda. :ok:

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
  • Ekspert

Jasne, że rozkwitną. Są silne a Słońce na wyniku nie pozostawia co do tego wątpliwości. 

Nie trzeba im pomagać, ale jeśli to zrobisz to zakwitną obficie. A Rycerz to raczej nie nawóz, tylko dobre słowo - kwiaty to lubią ;p 

Takich kwiatów nie odżywia się,  bo one już mają stymulatory wzrostu i odpowiednią pożywkę, więc dodając im coś jeszcze możesz je przenawozić, tym bardziej, że to cebulaki i magazynują zapasy na dłużej. Jeśli chcesz je wspomóc, to nie wcześniej jak za miesiąc - nie szarżuj jak ten Rycerz - on ma już odpowiednią chęć wzrostu, są samodzielne i poradzą sobie same. Może ten Rycerz mówić także o tym, że trzeba dać im trochę chłodu właśnie - narcyzy to kwiaty wychodzące bardzo wcześnie i zimno im akurat nie przeszkadza, a przydałoby się więcej światła i powietrza. 

  • O.K 1
Odnośnik do komentarza
Gość Lianna

Oczywiście, że rozkwitną :) 8 Monet to właśnie ten proces, jak i Twoja praca w to włożona. Widać też jakieś nerwy u Ciebie z tym związane ( Rycerz Mieczy). W Słońcu masz sukces i dużą radość :)

Pochwal się potem ;) <3

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.02.2020 o 13:19, Piko napisał:

1) Siła - cebulki są zdrowe i mają dużą siłę wzrostu

2) Osiem Monet - muszę o nie dbać , podlewać i nie przelać wodą

3) Rycerz Mieczy - będę musiał coś pomyśleć , może przystawić bliżej okna

4) Słońce - sukces , kwiaty rozkwitną jeśli pojawi się więcej słońca

Kwiaty są silne i pełne życia i potencjału, tak naprawdę, jedyne co powinieneś dokładnie o nie zadbać i dać im dużo powietrza i światła, na obrazku z Rycerzem są chmurki - może, jak ktoś tu już powiedział, najlepiej postawić ich koło okna :) Słońce i Siła w jednym rozkładzie na pewno podkreślają to, że dadzą radę, mają silny potencjał do życia i kwitnięcia :)

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza

Weryfikacja;

Roślinkę (4 cebulki) usadowiłem tak by miała jak najwięcej światła,

ale pół metra od lekko uchylonego okna.

Wypuściła już pierwsze 3 kwiaty , a 5 następnych pąkówek szykuje się do rozkwitnięcia :thanks:

 

:oczko:

Edytowane przez Piko
  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...