Skocz do zawartości

Facet- co widu .. do weryfikacji


Gość Lianna

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Dobra, ja też wystartuję bo ciągnie mnie ten XII dom :D ale najpewniej w weekend, bo mam trochę wizyt tu i tam :)  

Hobby to chyba dręczenie ludzi swoją szlachetną osobowością ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lianna, przepraszam, ale ja wysiadam. Zaczęłam analizować to kółko i okazało się, że wiem kto to jest. Nie załapałam od razu, bo miałam urwanie głowy no i skupiłam się na tym konkrecie, a kiedyś robiłam to od drugiej strony, czyli innej godziny.

Ale po rozwiązaniu możemy porozmawiać o jednym i o drugim :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd: chmm, po tym planetą i asc mi się wydaję, że w wyglądzie facet miał coś od kobiety, może była aż za ładny, wystrojony, może coś w gestach, lub głosie, też raczej był blondynem, miał tendencje do tycia, wzrok rozmarzony, życzliwy, może coś też niezwykłego rzucało się do oczu władca asc w koniukcji z Uranem.

Cechy charakteru: życzliwy, ciepły, nieco wolny - i Rak, i Byk, dość introwersyjny, może też nieufny, wolał trzymać się dystansowo z ludźmi nieznanymi, poczucie samotności, mroczność- Księżyc w Koziorożcu, co ciekawe, Słońce i Księżyc mają trygon, czyli ma w sobie akceptacje swoich emocji, tylko, że ich odcień się nie zmieniał, ale myślę, że w życiu pewnie to przepracował, został bardziej otwarty, przyjemny, nie bał się te uczucia okazywać, rodzinny - czyli rozwinął w sobie cechy Raka. Wydaje mi się, że też był bardzo twórczy, wrżliwy na piękno, może ze zdolnościami muzycznymi/poetyckimi - asc w Raku, władca 5 domu (wenus) w koniukcji z Neptunem, Byk też jest twórczym znakiem. MC w Rybach, władca w 1m domu w koiniukcji z władcą 5 - mógł całkiem być aktorem, lub muzykiem, 1 dom jest dobry na pokazywanie siebie, a z Księżycem w Koziorożcu i stellum w 12 domu mógł chować swoją prawdziwą naturę za swoimi rolami, pomyślałam też o pisarzu ze stellum w Bliźniętach, ale raczej pisał dla siebie, a nie dla innych z takim układem - Merkury w 12 domu, władca 3 domu też w 12.

Ze Słońcem w Byku na pewno był uparty i wytrwały, miał silny charakter, był pracowity - jako że Księżyc miał w Koziorożcu w koniukcji ze Słońcem w Byku, lubił piękno i wygody -  Byk i Wenus w 1 domu, praktyczny. Biedny też nie był, i jako Byk, i też Jowisz w 2m domu na to wskazuje, też obdarowany był innymi talentami, jak widzimy, może dobrymi przyjaciółmi, ważną role dla niego grały wartości i materialne, i duchowe. Chyba więcej osiągnął w drugiej połowie życia, pierwsza mogła być trudna - stellum w 12 domu.  Z Księżycem, słabym po domu i znaku, w koniukcji z Uranem i zapełnionym 12 domem mógł być chory psychicznie, nawet nie powiem, że zaburzony, na to też wskazuje Merkury bezaspektowy i  Mars uszkodzony przez Saturn - czyli wybuchowy, nieprzewidywalny, z jakimiś blokadami energii, może nawet trochę w szpitalu spędził, jak wskazuję już parę razy wspomniany 12 dom. Mars w 12 domu sam z siebie nie jest bajkowy, też wskazuje na jakąś zablokowana, podświadomą agresje, która nawet przez słowo tak do końca nie może wyjść, bo Mars w Bliźniętach ma cięty język, ale Merkury jest w 12 domu i nie ma aspektów, mimo, że jest silny: miał być mądry mimo wszystko. Te problemy podkreśla to, że władca asc znajduje się w 8 domu, a to też są straty i przejścia, które popędzają naszą transformacje. 

Druga możliwość dla realizacji potencjalu pana to psychiatria lub ezoteryka - bo z władcom asc w 8 domu jest skupiony przede wszystkim na na tajemnicach ludzkiej psychiki, wnętrzu, zaburzeniach, zmianach, jej transformacjach i fabułach archetypicznych (tak, umieranie i odrodzenie to jest jedna z takich fabuł) i sam, jako zaburzony, potrafi wytłumaczyć je najlepiej i pomóc, no i 8 dom też skupia na sprawach ezoterycznych, i z Neptunem w 1m domu i koniukcją Księżyc-Uran ewidentnie, miał do tego talent. 

MC w Rybach to też realizacja lub twórcza, lub psychologiczna, lub ezoteryczna (no i szpiedzy, i kosmetyczki, i medycy/lekarze też pod nim idą). Tu jeszcze dodatkowo i podkreślony 12 dom ze Słońcem...

To be continued ;) Jutro dopisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rodziny: myślę, że panowaly tam nieco zimne, sztywne klimaty (Panna na IC, Księżyc w Koziorożcu, jak odzwierciedlenie matki), z Księżycem w Koziorożcu miał zaplątane relacje z mamą - lub za zimne, lub aż chorobliwie za ciepłe (za co też przemawia Rąk na asc - domicile, i Słońce w Byku, znaku wywyższenia Księżyca, Wenus w Raku też czasami wskazuje na kompleks Edypa). Ojciec jakby niekoniecznie obecny (Słońce w 12 domu) w jego życiu, panna na IC, Merkury w Bliźniętach w 12 domu - jakieś tajemnice rodzinne, też może rodzina naukowców, lekarzy (Panna, silny Merkury?), Merkury nie na aspektów - rodzina jest tematem sama w sobie, nie powiązana z innymi rzeczami w jego życiu. Może jakoś od nich zdystansował się w życiu (od matki nie koniecznie). 

Dzieci: trzeba chyba też patrzeć na kółko partnerki (jeśli miał), ale z tego, co widzę próg 5 domu znajduje się w Wadze - znak niezbyt płodny, ale też nie sterylny, Wenus jednak znajduje się w Raku - co płodności może pomóc, Wenus ma 3 aspekty, które są niezbyt ładne, no może koniukcje z Neptunem można uznać na neutralny. 

Mars - męska seksualność też tak tak średnio wygląda - Bliźnięta nie są znakiem płodnym, kwadrarura z Saturnem też nie pomaga... No niech będzie, że miał jedno dziecko. 

Co do związków, ogólnie kochać lubił, raczej nawet zakochiwać się - próg 5 domu w wadze, miłość ta była nieco idealistyczna, wzniosła, dość często zupełnie zaślepiająca - Wenus w Koniunkcji z Neptunem; i dość impulsywna, szalona, niezwykła - opozycja z Uranem - dlatego też kojarzy mi się inna orientacja, szczególnie, że kwadratura z Saturnem tu symbolizuje pewne ograniczenia i przeszkody w wyrażaniu tej miłości, a Uran w 7 domu - niezwykle relacje partnerskie. Jeśli jednak był z kobietami, to Wenus w Raku symbolizuje bardzo uczuciowe zakochanie w pięknej damie, ważność takiej figury w swoim życiu, i coś od kompleksu Edypa - czyli kobieta może przypominać mamę. Ogólnie podobały kobiety ziemno-wodnego typu - ciche, skromne, bierne, zagadkowe, wrażliwe, kobiece, z tym praktycznie, mroczne i ostrożne, rodzinne i tradycyjne. Jako że Rak i Koziorożec są w opozycji, mogły być sprzeczne oczekiwania od partnerki. 

Relacje partnerskie mogły znacznie poprawić jego pozycję społeczną - władca dsc Saturn znajduje się w 10 domu - tu też można powiedzieć o ambitnosci i problemach z samokontrola, dyscyplina - Saturn w Baranie. Partner (ka) mógł być od niego trochę starszy, to jest partnerstwo raczej w drugiej połowie życia, mógł(a) być z zagranicy lub wykładowcą na uczelni wyższej - władca 9 domu w 7m, Uran ogólnie wskazuje na problemy w związku, związane z kwestią wolności, a uszkodzony - na rozwód, ale też na niezwykłego partnera - to może być partner chory psychicznie, naukowiec, geniusz, astrolog, lub zwyczajnie Wodnik - a może i wszystko razem. Mogło być do 5 takich związków (liczba aspektów władcy DSC). 

Jeszcze dopisze - Po recepcji władców całym kosmogramem włada Merkury w Bliźniętach, także jednak stawiam na psychiatre (z bardziej naukowej strony), lub śpiewaka - kogoś, kto używa głos, lub inteligencję, słowo, zajmuje się informacja bezpośrednio. Ale wiadomo z kółka, że miał wiele możliwości dla użycia potencjału. Powiem jeszcze raz, że strasznie inteligentny był :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Facet- co widu .. do weryfikacji

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...