Skocz do zawartości

Kryształy i kamienie jak wzmocnić?


PełniaKsiężyca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu zainteresowałem się kryształami i różnymi kamieniami może ktoś tutaj będzie mi mógł podpowiedzieć jak wzmacniać ich działanie?

Przeczytałem już chyba wszystko na temat oczyszczania,ładowania i programowania.

-Chciałbym jednak dowiedzieć się czy np miedź może wzmacniać  siłę energetyczną kryształów? Ponieważ widziałem ,że jest bardzo często łączona z kryształem górskim.

-Czy zwykłe magnesy połączone np z hematytem wzmocnią jego działanie ?

Obecnie używam kryształ górski,hematyt,jaspis czerwony (Czakra podstawy) gdy tylko dowiedziałem się więcej o czakrach zrozumiałem ,że ta czakra jest u mnie zablokowana ponieważ wszystko co jest opisywane przy jej blokadzie pasuje do mnie i moich problemów.

Piję również wodę w której znajdują się

-Ametyst, kryształ górski różowy,jaspis czerwony, awenturyn zielony,magnezyt,kalcyt pomarańczowy,sodalit,achat,czarny turmalin.

 

Jakieś 1,5 roku temu odbyłem ceremonię Ayahuaski wtedy podczas wizji zobaczyłem siebie jako rycerza, obudowanego kryształami wtedy tego nie rozumiałem natomiast obecnie moje zainteresowanie kryształami bardzo wzrosło jakbym podświadomie chciał wiedzieć o nich wszystko i mieć je przy sobie.

Wiem że kryształy mają dużą moc ponieważ praktycznie wszystkie wielkie cywilizacje korzystały z ich właściwości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum nie ma dużo osób interesujących się zawzięcie kryształami...

2 godziny temu, PełniaKsiężyca napisał:

odbyłem ceremonię Ayahuaski

Czy mógłbyś opisać jak zewnętrznie wyglądała ta ceremonia i o swoim osobistym jej odbiorze tej ceremonii w osobnym temacie ; np. "Moja ceremonia Ayahuaski"  Na przykład w tym dziale: https://ezoforum.pl/forum/72-rozwój-duchowy/ .

Jestem bardzo ciekawy jej przebiegu i wyników... :tak:

  :thanks:

Edytowane przez Piko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Skoro metale mają swoją siłę działania (przecież to także są pierwiastki emanujące jakimś rodzajem energii), to połączenie ich z jakimś innym materiałem (tu z minerałami) może wzmocnić energię minerału i odwrotnie.

Pytanie tylko, czy to wzmocnienie działa pozytywnie czy negatywnie... litoterapeuci twierdzą, że metale szlachetne + minerały to połączenie pozytywne i skłonna jestem przychylić się do tej opinii. 

Natomiast co do wzmocnienia działania hematytu za pomocą magnesu - nie wiem jak działałoby to na planie subtelnym, ale właściwości fizyczne i spolaryzowanie pewnie są mierzalne.

 

Nie interesowałam się tym tematem, ponieważ pracuję z samymi minerałami, bez wspomagania. Jednak kamienie zazwyczaj oprawiane są w metale i na przestrzeni paru tysięcy lat nie zauważono, by takie połączenie jakoś niekorzystnie działało. 

 

  • Lubię to! 4
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, PełniaKsiężyca napisał:

Witam,

od jakiegoś czasu zainteresowałem się kryształami i różnymi kamieniami może ktoś tutaj będzie mi mógł podpowiedzieć jak wzmacniać ich działanie?

Przeczytałem już chyba wszystko na temat oczyszczania,ładowania i programowania.

-Chciałbym jednak dowiedzieć się czy np miedź może wzmacniać  siłę energetyczną kryształów? Ponieważ widziałem ,że jest bardzo często łączona z kryształem górskim.

Kamienie są kojarzone z odpowiadającymi im żywiołami, planetami i metalami.

Kryształ górski jest łączony z miedzią srebrem i złotem.

Także działanie szmaragdu powinna wzmocnić miedź.

Topaz kojarzony jest ze złotem. 

Nie będę opisywał wszystkich. 

Wg mnie na początek wystarczy ci noszenie samych minerałów.

Minerały same w sobie mają energie, która na nas działa. 

Jeśli czujesz, że szwankuje ci cz. podstawy to spacer po lesie, kontakt z przyrodą harmonizują ją.

6 godzin temu, PełniaKsiężyca napisał:

Piję również wodę w której znajdują się

-Ametyst, kryształ górski różowy,jaspis czerwony, awenturyn zielony,magnezyt,kalcyt pomarańczowy,sodalit,achat,czarny turmalin.

To znaczy wszystkie naraz są w tej wodzie?

Nie polecalbym tak robić bo energie tych kamieni będą się mieszać.

Wystarczy wrzucić jeden np. ametyst. Słoik z wodą źródlaną bądź przegotowaną odstawić na jakiś czas na promienie słoneczne. Po 24 godzinach można wyjąć kamyk i mamy przygotowany eliksir :)

 

Edytowane przez Yunugar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Yunugar napisał:

Kamienie są kojarzone z odpowiadającymi im żywiołami, planetami i metalami.

to prawda, lecz należy się zastanowić, kto i dlaczego, na jakiej podstawie je łączy, ponieważ dużo już bełkotania w tym temacie się nazbierało. Głównie z zachodu, ale też i każda tradycja rządzi się własnymi prawami, więc np. to co chodzi w Indiach jest inne od tego co chodzi w USA. A astrologia, numerologia i inne dziedziny ezoteryki dołożyły także swoje do tego worka.

Ja starsza jestem i na przestrzeni lat miałam okazję sobie prześledzić, jak to się zmienia wraz z aktualnymi trendami, new age itp. A XXI wiek przyniósł modę na bezkrytyczną wiarę w to co wyczyta się w internecie. Jeśli np. taka wikipedia jest wiarygodnym (!) źródłem informacji dla większości odbiorców  (że o blogach, zwanych kiedyś swojsko "pamiętnikami" ;p nie wspomnę) to o czym tu mówić?

Rozwój ezoteryki (nauk ezoterycznych można powiedzieć)  znacznie przyspieszył, więc siłą rzeczy są i nowe teorie, nowe doświadczenia, lecz to jest tak jak z każdymi teoriami - są i dobre i niedobre. Tak więc niepewność pozostaje dalej, tylko przedtem powodowana była niewiedzą ogółu, a teraz powodowana jest mówieniem tego, co się żywnie komu podoba, dużo jest kłamstwa i szerzenia nieprwady dla samego popisu. Tutaj też jak i wszędzie wnioski powinny być poparte doświadczeniem, a nie pustymi słowami bez pokrycia.

 

17 minut temu, Yunugar napisał:

Kryształ górski jest łączony z miedzią srebrem i złotem.

Także działanie szmaragdu powinna wzmocnić miedź.

Topaz kojarzony jest ze złotem.

też tak słyszałam i nawet się zgadzam, ale nie mam potwierdzenia, jednak wydaje mi się ta akurat teoria słuszna.

  • Lubię to! 2
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Emeryta napisał:

to prawda, lecz należy się zastanowić, kto i dlaczego, na jakiej podstawie je łączy, ponieważ dużo już bełkotania w tym temacie się nazbierało. Głównie z zachodu, ale też i każda tradycja rządzi się własnymi prawami, więc np. to co chodzi w Indiach jest inne od tego co chodzi w USA. A astrologia, numerologia i inne dziedziny ezoteryki dołożyły także swoje do tego worka.

Ja starsza jestem i na przestrzeni lat miałam okazję sobie prześledzić, jak to się zmienia wraz z aktualnymi trendami, new age itp. A XXI wiek przyniósł modę na bezkrytyczną wiarę w to co wyczyta się w internecie. Jeśli np. taka wikipedia jest wiarygodnym (!) źródłem informacji dla większości odbiorców  (że o blogach, zwanych kiedyś swojsko "pamiętnikami" ;p nie wspomnę) to o czym tu mówić?

Rozwój ezoteryki (nauk ezoterycznych można powiedzieć)  znacznie przyspieszył, więc siłą rzeczy są i nowe teorie, nowe doświadczenia, lecz to jest tak jak z każdymi teoriami - są i dobre i niedobre. Tak więc niepewność pozostaje dalej, tylko przedtem powodowana była niewiedzą ogółu, a teraz powodowana jest mówieniem tego, co się żywnie komu podoba, dużo jest kłamstwa i szerzenia nieprwady dla samego popisu. Tutaj też jak i wszędzie wnioski powinny być poparte doświadczeniem, a nie pustymi słowami bez pokrycia.

Tą wiedzę posiadam z książki S. Cunningham "Encyklopedia Szlachetnych Minerałów" polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu, ja go nie polecam... to nie jest wiedza - to są informacje. Ten autor to coś w stylu naszej pani Alli Ch. albo pana Leszka M.... nie ujmując wspomnianym, gdyż z pewnością są dziedziny, w których są oni mocni, lecz znając się na wszystkim tak "dobrze", jak się reklamują, to uważam, że na tych innych wielu rzeczach znają się powierzchownie. Cunningham zajmuje się ezoteryką, lecz jak widzę, uległeś jego czarowi ;) 

Yunugar, nie jestem od czynienia uwag, lecz najlepszym przewodnikiem jest doświadczenie własne i co za tym idzie - własna wiedza. Skądś czerpać trzeba, a źródła są różne, trudno się zorientować w gąszczu propozycji co jest wartościowe a co nie, lecz to wszystko co przyjmujemy na wiarę musi być doświadczone, inaczej te wszystkie informacje nie mają wartości.

 

  • Lubię to! 4
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na szyi noszę obelisk z kryształu górskiego na dłoniach mam bransoletki z hematytu. Jeśli chodzi o kryształy które są w wodzie to jest ich kilka przez pierwsze dwa dni miałem okropne bóle głowy dokładnie z tyłu tam gdzie jest szyszynka i chodziłem po prostu zły obecnie już jest wszystko super. Innych kamieni używam do wspomagania odblokowania czakry podstawy pytałem o wzmocnienia ponieważ chcę zrobić takie jakby koszyczki z miedzi i powiesić nad łóżkiem i w nich położyć kryształy. Dziwnym jest dla mnie fakt ,że tak bardzo zainteresowały mnie kryształy o.O 

Hematyt to dla mnie jak złoto :D 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
39 minut temu, PełniaKsiężyca napisał:

Jeśli chodzi o kryształy które są w wodzie to jest ich kilka

o matko... nie rób tak, jeśli zaczynasz przygodę z minerałami to najpierw próbuj po jednym. Naprawdę trzeba mieć choć trochę wiedzy w tym temacie, bo one rzeczywiście się mieszają i poza tym na każdego mogą mieć inne działanie niż to opisane.

Poza tym nie obwieszaj się tymi kamieniami, nie jesteś bożonarodzeniową choinką - jesteś żywą, odczuwającą istotą i jeśli masz predyspozycje do odczuwania energii subtelnych, to tym bardziej powinieneś być ostrożny w tym temacie (i innych również) 

 

Z kryształem można spać ;)  - może najpierw po prostu spróbuj tej prostej i starej jak świat metody. A potem ew. go "wzmacniaj". 

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ismer mam po jednym nie dużym krysztale w wodzie pisali że można je mieszać tak jak wyżej wymieniłem. Temu też jestem tutaj żeby zwiększyć swoją wiedzę :yes: nie obwieszam się jak choinka :diabel1: jakoś miałem wewnętrzną potrzebę:hipnoza: 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

PełniaKsiężyca - można je mieszać, ale lepiej jest najpierw poznać ich działanie, a nie wierzyć w to, co ktoś mówi. A mówić można dużo, szczególnie w ezoteryce i zawodach, które wymagają wyższej specjalizacji. Rozumiem, że jesteś skłonny wierzyć osobie, którą uznasz za autorytet w danej dziedzinie, ale ta wiara powoduje także to, że błędy autorytetów przyjmowane są za wzorce. Pól biedy, jeśli rzecz dotyczy jakiejś dupereli, ale jeśli to sprawa poważna, jak np. magia - to już może być nieciekawie w skutkach. 

Jesteś tu nową osobą, więc powtórzę to co kiedyś omawialiśmy w jakimś temacie: wszystkie trafiające do jednostki świadome informacje opierają się na wierze. Dopiero doświadczenie je weryfikuje. I na tej wierze żeruje mnóstwo ludzi, sprzedających różne bzdury w różnych celach, których nie będę tu wymieniać.  Pomyśl, co z tego wszystkiego co przeczytałeś, czego wysłuchałeś, co do Ciebie dotarło, jest naprawdę Twoje? Dlatego ja tak wielką wagę przykładam do tego, by każdy używam własnego rozumu, weryfikował zasłyszane informacje, sprawdzał je jak działają u innych i na sobie samym. I tego się trzymaj, a nie tego, że komuś bezkrytycznie uwierzysz :) 

  • Lubię to! 2
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, PełniaKsiężyca napisał:

pisali że można je mieszać tak jak wyżej wymieniłem. 

 

Kto tak pisał? 

Przykład: to tak jakbyś kładł po dwa różne kamienie na określonej czakrze bo tak ktoś napisał podczas gdy te kamienie mogą się nie "lubić" więc jeden zaburza energie drugiego i vice versa. 

Edytowane przez Yunugar
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ismer dziękuję Ci za twoje wypowiedzi wezmę poprawkę na wiele informacji i jeszcze raz to zweryfikuję. To co obecnie zastosowałem nie zaszkodziło mi przynajmniej tego nie odczuwam ,że coś mi szkodzi. Ale masz pewnie rację co za dużo to nie zdrowo i będę sprawdzał tutaj zasłyszane Informacje i wszystko wprowadzał stopniowo. Nawet żona mnie upomniała bo jak wpadłem na temat czakr to chciałem oczyszczać wszystkie na raz i doradziła mi żeby zaczął od czakry podstawy potem następna i następna jestem czasem w gorącej wodzie kąpany :dziki: uczę się cierpliwości. 

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yunugar czytałem różne wypowiedzi w sieci i znalazłem sklep który miał w swojej ofercie taki właśnie zestaw więc myślałem że to nie koliduje z sobą. Potem czytałem że nie powinno się mieszać więcej jak 4 rodzajów kryształów  z sobą ale je również należy odpowiednio dobrać . Masz może jakieś ciekawe opisy kryształów i jak je łączyć żebym mógł poczytać ? Bo większość tego co znalazłem w sieci to na wszystkich stronach niby opis kryształu ale na zasadzie kopiuj wklej... Może jakieś ciekawe książki  lub może coś PDF? Co mógłbyś polecić .

Edytowane przez PełniaKsiężyca
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
11 minut temu, PełniaKsiężyca napisał:

w sieci i znalazłem sklep który miał w swojej ofercie taki właśnie zestaw więc myślałem że to nie koliduje z sobą.

A teraz pomyśl - na czym najbardziej zależy sklepowi (tzn. jego właścicielowi)? - to Ci powinno wystarczyć ;) nawet na giełdach minerałów, sprzedający je geolodzy i kolekcjonerzy nauczyli się dopasowywać swoje oferty pod oczekiwania klientów, stąd pełno jest tam przeróżnych opisów ezoterycznych właściwości kamieni. A tak naprawdę oni w to nie wierzą i śmieją się z tego i ze swoich ezo-klientów. Wiem to, bo znam nieco to środowisko. 

Jeśli mogę Ci coś doradzić - nie kupuj kamieni w sklepie, a jeśli nie masz innej możliwości, to przynajmniej nie w internetowym, gdzie nie możesz kamienia dokładnie obejrzeć, dotknąć i wyobracać ;) 

Poczytaj też naszą Piclandię, tam troszkę jest o motywacji i sklepów i ezo-oszołomów. 

 

Mądrą masz żonę :) 

  • Lubię to! 2
  • O.K 1
  • Medal 1
  • W punkt 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, PełniaKsiężyca napisał:

Yunugar czytałem różne wypowiedzi w sieci i znalazłem sklep który miał w swojej ofercie taki właśnie zestaw więc myślałem że to nie koliduje z sobą. Potem czytałem że nie powinno się mieszać więcej jak 4 rodzajów kryształów  z sobą ale je również należy odpowiednio dobrać . Masz może jakieś ciekawe opisy kryształów i jak je łączyć żebym mógł poczytać ? Bo większość tego co znalazłem w sieci to na wszystkich stronach niby opis kryształu ale na zasadzie kopiuj wklej... Może jakieś ciekawe książki  lub może coś PDF? Co mógłbyś polecić .

Musisz określić do czego dany kamień będzie ci potrzebny, na które czakry chcesz działać. 

Dwóch różnych kamieni nie powinno się mieszać tzn. umieszczać blisko siebie (aby się dotykały) bo wtedy ich energia się miesza i nie działają jak należy.

Możesz nosić je w kieszeniach, jeden po lewej stronie, drugi po prawej, lub w formie wisiorków, max. 3.

Książek na temat minerałów jest wiele. 

Sam przeczytałem tylko jedną :bezradny:więc specjalistą nie jestem. 

Inni użytkownicy forum może mogą coś polecić.

 

 

Edytowane przez Yunugar
  • O.K 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
W dniu 9.02.2020 o 17:59, Yunugar napisał:

Inni użytkownicy forum może mogą coś polecić.

to zależy na czym autorowi wątku najbardziej zależy, bo są książki traktujące np. tylko o "kryształach" (tzn. o zwykłym kwarcu, zwanym kryształem górskim), jak też książki opisujące różne minerały. W tym jedne są całkiem oderwane od rzeczywistości  (to takie typu wspomnianej Piclandii) jak też i opisujące "normalne" działanie kamieni, czyli zbiór opisów z różnych stron świata. Dobrze jest mieć chociaż jedną książkę naukową, opisującą fizykochemiczne właściwości minerałów, bo to się też wiąże z ich działaniem ezo. 

  • Lubię to! 2
  • O.K 1
  • W punkt 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2020 o 18:49, Makrela napisał:

to zależy na czym autorowi wątku najbardziej zależy, bo są książki traktujące np. tylko o "kryształach" (tzn. o zwykłym kwarcu, zwanym kryształem górskim), jak też książki opisujące różne minerały. W tym jedne są całkiem oderwane od rzeczywistości  (to takie typu wspomnianej Piclandii) jak też i opisujące "normalne" działanie kamieni, czyli zbiór opisów z różnych stron świata. Dobrze jest mieć chociaż jedną książkę naukową, opisującą fizykochemiczne właściwości minerałów, bo to się też wiąże z ich działaniem ezo. 

Kilka tygodni temu zakupiłem "Tajemnice kryształów. 500 kryształów, ktore leczą ciało, umysł i duszę" Cassandra Eason. Jeszcze nie zacząłem czytać, tylko przeglądałem. Są tam opisy działania fizycznego, emocjonalnego, przyporządkowania kamieni do czakr. Tylko co rzuciło się w oczy to kilkurotny opis kryształu górskiego tylko pod innymi nazwami np. kwarc bramy, kwarc mocy, kwarc fantomowy, laserowy :sark: Dodano je pewnie aby zwiększyć objętość stron. 

Z naukowych książek o mineralach jest też z tego wydawnictwa Alma-Press, pokaźna kniga.

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy np Karen Frazier Leksykon uzdrawiania kryształami będzie dobrym wyborem czy raczej szukać coś innego https://images.nexto.pl/upload/virtualo/studio_astropsychologii/0ec77fc3251fef1415afb47873042f50a67196b9/free/0ec77fc3251fef1415afb47873042f50a67196b9.pdf

Tak sobie teraz to wszystko przeglądam i trafiłem na coś takiego (Kryształy w technice) https://www.researchgate.net/profile/M_Szurgot/publication/245860844_Krysztaly_w_technice/links/0c960520611113fed1000000/Krysztaly-w-technice.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
15 godzin temu, PełniaKsiężyca napisał:

Czy np Karen Frazier Leksykon uzdrawiania kryształami będzie dobrym wyborem czy raczej szukać coś innego

Nie czytałam tej książki, lecz sądząc po wstępie może być dobra. 

 

15 godzin temu, Yunugar napisał:

Kilka tygodni temu zakupiłem "Tajemnice kryształów. 500 kryształów, ktore leczą ciało, umysł i duszę" Cassandra Eason. Jeszcze nie zacząłem czytać, tylko przeglądałem. Są tam opisy działania fizycznego, emocjonalnego, przyporządkowania kamieni do czakr. Tylko co rzuciło się w oczy to kilkurotny opis kryształu górskiego tylko pod innymi nazwami np. kwarc bramy, kwarc mocy, kwarc fantomowy, laserowy :sark: Dodano je pewnie aby zwiększyć objętość stron. 

Tego też nie czytałam, nie wiem też czym pani Cassandra zajmuje się w temacie ezo, czy jest "czynna w zawodzie", jak ww. Karen Frazier - to ważne, kto o czym pisze, nie tylko przy minerałach oczywiście,lecz w każdej dziedzinie. 

Opisy działania fizycznego i emocjonalnego - o ile nie są typu piclandiowego - to jest dobra rzecz, ale co do czakr to mam na ten temat zdanie jedno - trzeba dobrze się znać i na czakrach i na minerałach + prawidłowo zdiagnozować klienta, żeby je odpowiednio dobrać do każdego przypadku. Na ogół ta kwestia jest porządkowana wg. kolorów kamieni oraz na podstawie ich hipotetycznego działania. A to jest bardzo różne. Nie ma bowiem tak, żeby jeden kamień pomógł każdemu Kowalskiemu na depresję czy na czakrę sakralną. 

Co do kwarców - nie chodzi o zwiększenie objętości książki. To jest wytwór wyobraźni, że dany kwarc służy temu a inny czemu innemu. Ta moda zrodziła się z jednej strony dzięki komercyjnemu podejściu do zagadnienia, a z drugiej dzięki barwom, kształtom i postaciom, które przybierają kwarce. Nie mogę powiedzieć, że jest to "nieprawidłowe" - to nie o to chodzi, a o to, że komuś kształt czy np. fantomy skojarzyły się z czymś tam (powiedzmy, że z wiedzą Atlantydów... :D ) i powstała z tego nazwa kryształu tej wizji odpowiadająca ;) Czyli inaczej mówiąc, jest to czyjeś skojarzenie. Twoje, moje w stosunku do tej danej formy może być zupełnie inne i też będzie działało. Każdy może swój kryształ przeznaczyć do tego co chce, nie kierując się tym, co kto mu nagadał. Ja też mam kryształy przeznaczone do tego czy tamtego, ale nie kierowałam się absolutnie żadną lekturą, tylko własną - niech będzie - wizją. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, by kierować się wskazówkami z książki, o ile będziesz przekonany, że kwarc, który kupisz wg. tychże wskazówek będzie tak a nie inaczej Ci służył. Bo tak naprawdę to Ty je programujesz,bez względu na ich formę. 

  • Medal 1
  • Super 3
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...