Skocz do zawartości

Zaratusztrianizm zapomniania religia Zaratusztry


PełniaKsiężyca

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem działy i nie znalazłem niczego na temat pierwszej religii monoteistycznej z której czerpały wszystkie największe religie świata moim zdaniem temat dość ciekawy ponieważ Zaratusztra miał objawienia Ahura Mazda (Boga)

Wpisując w www.google.pl Ignacy Pietraszewski Awesta pdf możemy pobrać opis tej religii przetłumaczony na nasz język.

Co ciekawe ta zapomniana religia bardzo mi podchodzi pod dość zaskakujące odkrycia jakie przekazali nam Sumerowie na swoich glinianych tabliczkach

Tutaj znajdziecie bardzo ciekawą serię na ten temat Zaginiona Księga Enki https://www.youtube.com/watch?v=sL1Foq6GcbM

Oczywiście można zaraz napisać ,że Zecharia Sitchin był mitomanem i wiele dopasował pod siebie ale jak wsłuchamy się w to co zaczynają mówić naukowcy że istnieje planeta X (Nibiru) Zaczynają nam to mówić powoli oficjalnie a Sumerowie już dawno wskazali ,że takowa planeta istnieje to to wszystko zaczyna mieć inne znaczenie.

 (Nie będziesz miał cudzych Bogów przede mną) czyli mamy panteon różnych istot uznawanych za bogów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, PełniaKsiężyca napisał:

ta zapomniana religia

Nikogo nie chcę krytykować, ale trochę się doczepie: żywi i prawie autentyczni wyznawcy tej starożytnej religii, która rzeczywiście ukształtowała i dała początki dzisiejszym religią monoteistycznym, żyją i niezbyt fajnie się mają przez fanatycznych islamistów w Iranie :) Nadal pamiętają i troszczą o swoje tradycji wyznawcze ;)

W wideo spojrzę kiedyś :) Kiedyś ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ,że jej wyznawcy w większości żyją w Iranie owego czasu interesowałem się wieloma religiami chyba poszukiwałem prawdy o Bogu lub źródle stworzenia. Napisałem że zapomniana bo kiedyś była to bardzo duża religia ale  u nich porządek zrobił Islam u nas KK.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...