Skocz do zawartości

Imbir OE


Emeryta

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłam sobie olejek imbirowy nie w celu terapeutycznym a zapachowym, bo lubię zapach świeżego imbiru. Nie szukałam jakości terapeutycznej, kupiłam olejek firmy Etja. I co - okazało się, że olejek ma aromat przechodzonego kartofla przechowywanego w wilgotnej piwnicy. Miałam go wyrzucić, ale zanim to zrobiłam, to rozcieńczyłam go na watce i co się okazało - watka waliła tą piwnicą, ale palce już nie, pachniały imbirem, chociaż jest to skrzyżowanie zapachu suszonego imbiru z lekką nutą świeżego. Ale przynajmniej nie śmierdzi jak w koncentracie :D

 

A ogólnie do czego można tego olejku używać:

 

Olejek imbirowy jest otrzymywany z korzenia rośliny o botanicznej nazwie Zingiber Officinale metodą destylacji parowej. Korzeń imbiru poddaje się maceracji i destyluje na dużym ogniu da pożądanej ekstrakcji oleju. Jest on jasny, lekko zabarwiony na zielonkawo-żółty kolor, w miarę upływu czasu ciemnieje.

Imbir rośnie dziko w Indiach i Chinach. To powszechnie znana przyprawa, która została doceniona przede wszystkim w kuchni indyjskiej i chińskiej. Niekiedy przypisuje się mu znaczenie magiczne ze względu na niezwykłe kształty kłączy podobne do zwierząt i ludzi.

Korzyści zdrowotne wynikające ze stosowania olejku imbirowego to głównie poprawa pracy układu pokarmowego.

Olejek ten jest wiatropędny, wykrztuśny, antyseptyczny, przeciwbólowy, przeciwzapalny, a także pobudzający.

Zastosowanie olejku imbirowego może pomóc przy wielu dolegliwościach, m.in. przy leczeniu problemów żołądkowych, niestrawności, arytmii serca, mdłości, różnorodnych zapaleń, a nawet problemów z oddychaniem i zaburzeń miesiączkowania.

Olejek imbirowy ma właściwości przeciwzapalne a także silnie rozgrzewające.

Bóle reumatyczne można złagodzić masażami i kompresami z rozcieńczonym olejkiem imbirowym, ponieważ jego duże stężenie może wywołać podrażnienia skóry.

Stosowanie imbirowego olejku jest szczególnie polecane w okresie jesienno-zimowym gdyż właśnie wtedy najczęściej dopadają nas infekcje. Co więcej, to świetny antydepresant, który wprawi nas w lepsze samopoczucie w zimne wieczory.

 

Olejek imbirowy jest znany jako afrodyzjak i doskonały środek pobudzający.

Stymuluje układ trawienny, działa wiatropędnie, przeciwgorączkowo, przeciwbólowo, antyseptycznie. Poleca się go w przypadku impotencji, słabej przemianie materii, wzdęciach, bólach reumatycznych, by zapobiegać chorobom zakaźnym. Jest również dobrym środkiem zapobiegającym chorobom dziąseł.

 

W aromaterapii czysty olejek imbirowy stosuje się zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Wewnętrznie 1-2 krople, trzy razy dziennie. Zewnętrznie: miejscowo na bolesne obszary, rozcieńczony w alkoholu lub oleju roślinnym.

Zastrzeżenia: Przedawkowanie może spowodować skurcze jelit. Nie poleca się stosować na twarz i szyję.

 

źródło:

- opis olejku z jednej ze stron, nie pamiętam jej nazwy, ale oni sprzedają lepszej jakości olejki.

- strona "Zielony Klub"

  • Medal 1
  • Super 2
  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...