Jump to content

Zaklęcia runy

maguska_dzikuska

Recommended Posts

Piko

Chyba można, tylko po co ? Sam próbowałem używać kart runicznych do wróżenia, ale runolodzy z ezorunistami jakoś się nie mogą dogadać , co do magicznego i nie tylko magicznego, znaczenia run. :karty:

:thanks:

Guest Ava55

@Piko myślę, że nie chodzi o ezoruny, tylko alfabet runiczny - runy

runy mają bardzo silny wydwięk energetyczny i trzeba z nimi ostrożnie się obchodzić ;

żeby dobrze ich używać (z korzyścią dla siebie) trzeba zagłebić się w  ich znaczenie, historię poszczególnych znaków - bo można sobie zaszkodzić

z tego też wzgledu ci, którzy korzystają z run niezbyt chętnie udzielają informacji -ponieważ poczatkujacy często powierzchownie podchodzą do run i bardzo new-agowo, że tak powiem

nie siedzę w runach, bo to nie moja energia - ale tyle moge doradzić : szukać, czytać dobre źródła i być ostrożnym

Edited by Ava55
Piko
32 minuty temu, Ava55 napisał:

myślę, że nie chodzi o ezoruny, tylko alfabet runiczny - runy

No właśnie . Alfabetów runicznych mamy kilka i badania potrwają jeszcze długo, długo...

34 minuty temu, Ava55 napisał:

z tego też wzgledu ci, którzy korzystają z run niezbyt chętnie udzielają informacji -ponieważ poczatkujacy często powierzchownie podchodzą do run i bardzo new-agowo, że tak powiem

Ci którzy korzystają z run, nie udzielają informacji , bo nie jest ujednolicone ich znaczenie, a początkujący podchodzą do run jakby to znaczenie było ujednolicone, opierając się na pierwszej napotkanej literaturze ( internetowych informacjach itp. ) na temat ezorun i magicznych formuł...

Elie-1
W dniu 5.03.2020 o 13:25, Ismer napisał:

Dodam, że trzeba wyraźnie oddzielić magię (zaklęcia) runiczne od kart, bo to są dwie całkiem różne historie. Do wróżenia kart ze znaczkami a'la runy można używać wg. swego widzimisię, ale znaków runicznych do zaklęć już nie. 

To też. Chociaż jak ktoś się nie obawia zemsty bogów przypisanych runom, to gratuluję odwagi i współczuję konsekwencji. Żadnym bogom nie podobają się idiotyczne zabawy. Jest różnica między 'runkami a runami, wróżeniem a dywinacją. Dywinacja z run to  rytuał z określonymi gestami, słowami, odpowiednim dobraniem run  i w transie z przywołaniem bogów. Nikt nie ma pewności czy wysłuchają, nawet jeśli rytuał przeprowadzisz właściwie. Mogą zakpić, bo taka ich natura. Są surowi wobec siebie ( przykładem Odyn ) i nie lubią nygusów, którym się nie chce pracować aby samodzielnie osiągać cele.

To tak chaotycznie i w ogromnym skrócie. 

• Ismer changed the title to Zaklęcia runy