Skocz do zawartości

I co powiecie na tego pana? (N.Chomsky)


Gość Nice

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy Pan :) Tradycyjnie: wygląd, cechy charakteru, talenty, rodzina, miłość, dzieci, zawód - wszystko, co da się zobaczyć :)

 

Ciekawy Pan.PNG

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna

No Pan, jak ta lala XD

Dużo w znakach ognistych, także ma w sobie w dużo energii, witalności, siły przebicia. Łatwo nawiązuje znajomości i wszelkie kontakty- Słońce w Strzelcu, Ascendent też, Księżyc w Wadze. Może też impulsywny, nerwowy, taki gwałtowny dość- Mars w kwadraturze z Uranem. Myślę, że te wybuchy mogły być gwałtowne, bo Mars w znaku Raka.

Inteligentny, pomysłowy, kreatywny - trygon Merkury - Uran. Nie zawsze szczery, taki typ co kręci :P - kwadratura Merkury - Neptun.

Relacje związkowe trochę problematycznie wyglądają, niezły kawałek domu VII w niestałym znaku Bliźniąt, a Mars który jest  w tym domu właśnie w kwadraturze jest z nieobliczalnym Uranem.

Księżyc w znaku Wagi też nie jest specjalnie stały :P Tym bardziej, że jest w ścisłej kwadraturze z Wenus. Z kolei ta planeta w kwadraturze z Jowiszem, co może mówić wprost o nadmiarze kobiet ;). No i jest jeszcze dość ciężka opozycja Wenus - Pluton. Facet może być zazdrosny, mieć obsesję kontroli, narzucać swoją wolę itd.

W domu rodzinnym mogło być dość burzliwie, niespokojnie, może częste przeprowadzki jakieś, wyjazdy- Uran w domu IV. Psychika jego taka dość niespokojna, gwałtownie może przeżywać głębokie emocje, dość nieprzewidywalny. Ma swoje sekrety, tajemnice, nie mówi wszystkiego, zostawia dla siebie- Merkury w XII domu.

Zainteresowany zgłębianiem kwestii związanych z duchowością, może zainteresowany innymi religiami, kulturami, obyczajami- Neptun w IX domu.

Sporo mógł mieć w życiu ciężkich przeżyć, ale przetrwał to - Pluton w domu VIII w kwadraturze z Księżycem- jakieś ciężkie emocje, trauma mi się kojarzy jakaś. Zresztą Pluton też w kwinkunksie ze Słońcem, a mimo wszystko jest to aspekt napięciowy.

Może mieć jakieś wewnętrzne blokady, kompleksy, niższe poczucie własnej wartości - Saturn w domu I w koniunkcji ze Słońcem. Ludzie odbierają go jako dość chłodnego, zdystansowanego, pomimo Słońca i Ascendentu w otwartym i komunikatywnym znaku Strzelca.

Dzieci myślę, że ma- Jowisz w domu V dość często obdarza hojnie w tej materii XD.

Zdrowie- myślę że i niego choroby jakieś o podłożu emocjonalnym,ewentualnie nerwica jakaś- kawałek domu VI w Bliźniętach, a Merkury w domu XII.

Zawód- tu mam zagwozdkę trochę, jako że widzę wiele opcji. MC w znaku Wagi - praca wśród ludzi, dla ludzi.  Znowu mam skojarzenia, że facet coś tworzył- kilka rzeczy jakoś mi się z tym kojarzy- Księżyc w znaku Wagi w kwadraturze z Wenus, która jest w domu II, czyli kasa dzięki zawodom związanym z artystycznymi dziedzinami. Poza tym cały dom V w znaku Byka, dodatkowo Jowisz również w tym domu. No i ta planeta jest w bardzo ładnym trygonie z Neptunem. Próg VI domu ( praca) też w Byku. Wenus w Koziorożcu, także myślę że dość pracowity, pomimo dość słabej obsady znaków ziemskich.

Drugi kierunek zawodowy - pomaganie ludziom, jakiś psycholog, czy coś w tym stylu- Neptun w IX domu, Uran w IV, Merkury w XII. Kojarzy mi się jeszcze, że jakieś zwroty akcji mogły być w tej jego pracy/karierze, jako że Uran jest w opozycji do MC.

Ponadto Księżyc w domu X- też wskazuje na pracę z ludźmi, mógł być w jakiś sposób znany publicznie, może w swoim środowisku. W każdym razie Pluton w domu VIII też pasuje mi na "grzebanie" w ludzkich emocjach głębokich, problemach, traumach.

Pan trochę taki indywidualista- kilka planet skupionych wokół Ascendentu.

Wygląd. Myślę, że Słońce mu rozjaśnia włosy i cerę, może łysawy :P Może wyglądać młodziej, niż metryka wskazuje. Saturn odmładza i dobrze konserwuje :P

Facet ma półkrzyż utworzony przez Wenus- Księżyc- Pluton - także mi to potwierdza tezę o ciężkich, wręcz traumatycznych przeżyciach. Druga kwestia- ma też ogromną siłę :)

Wydaje mi się jeszcze, że mógł mieć wrogów- Mars w domu VII, a to jest dom jawnych wrogów, Merkury w domy XII, a to wrogowie ukryci. Także pewnie nie u każdego wzbudzał sympatię :P

 

 

 

Edytowane przez Lianna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo, Lianno!

Tylko męczy mnie jedna rzecz, biorąc pod uwagę to, co o nim wiem: tu jest jedna  wersja kolka, ale mi jakoś chce się odsunąć trochę asc do tylu, żeby Merkury był na nim, a MC w Pannie... Chyba chce za dużo, ale czy mogła byś jeszcze pod tym względem zobaczyć możliwą zawodową i społeczną realizacje Pana? :) 

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna

Mówisz, masz haha

 

Jeśli MC w Pannie byłoby, to bym szła w kierunku bardziej, że psycholog jednak, bardziej zawód polegający na służbie się wyłania, Merkury w Strzelcu i obsada tego znaku mocna też mi pasuje na ten kierunek. Węzeł Księżycową swoją drogą w domu VI, a to jest dom służby dawniej nazywany tak. Ciekawa jestem, gdzie miał Ceres, bo to teraz też władca znaku Panny. Problem trochę polega na tym, że zarówno w przypadku lekarza, jak i artysty - Neptun jest w wielu aspektach z osobówkami, jak u tego faceta.

Jeszcze tak trochę z innej beczki - rzuciłam właśnie okiem na aspekty i pojawiają się dość liczne bikwintyle, co oznacza że mógł wywierać duży wpływ ten facet na innych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wyjałowił mnie ten facet Lianny, ale z biegu to ja tu widzę pacyfistę i filozofa. Mądry, głęboki perspektywiczny umysł, ale może mieć wrogów z powodu swego szerokiego światopoglądu, co zresztą i bez Merkurego w XII w kwadracie z  IX domowym Neptunem przytrafia się wszystkim, którzy są zadrą w tyłku dla inaczej niż oni myślących. Ja też tak mam :sark:

Popularny w społeczności. Ma spore możliwości twórcze, chociaż może też być jakaś działalność społeczno - oświatowa, także w sensie wskazywania drogi innym (co lubi ;) )

Dla mnie to taki facet mądrzący się, wszystkowiedzący, i o ile taka osoba jest światła to jest do przełknięcia, ale jak nie,  to trudno z takim mędrkiem wytrzymać.

Małżeńsko niespokojny, nie lubi się wiązać "na zawsze", ale biorąc pod uwagę tradycję IV domu z Uranem w trygonie z Merkurym z XII d. i przy osi - to jeśli nie odważy się na złamanie tradycji rozwodem (a jest / był to człowiek wiekowy) to z dochowaniem wierności małżeńskiej skrupułów większych chyba nie ma.  Partner z niego niełatwy. W społeczności jest szanowany, ale jako mąż nie podoba mi się.

  • Cool 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na I co powiecie na tego pana? :) .. do weryfikacji
  • 1 miesiąc temu...

Może ktoś chciał by coś dodać? :)

Naprawdę ciekawy przypadek :)

Jak nie, to w ciągu tygodnia zweryfikuję...

Edytowane przez Nice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert

Tak sobie patrzę i myślę, że to wiekowy mężczyzna musi być bo Pluton jeszcze w Raku ;) Kiedy to było... :) 

I wgryzsjąc się w ten horoskop to trochę trudne życie musiał mieć ten gość. Niby ascendent w Strzelcu(optymista, szerokie horyzonty) ale Saturn w 1 domu w koniunkcji ze Słońcem - mógł całe życie chorować na coś przewlekłe lub też ...mógł być tytanem pracy(Słońce w koniunkcji z Saturnem może dawać saturniczy rys). Z jednej strony taki 100% Strzelec(Słońce i ascendent w tym samym znaku, co nie często się zdarza) z drugiej dodatek tego Saturna- facet mógł być wysoki, szczupły z brodą(Saturn). 
Wyglada mi ba jakiegoś filozowa, Jowisz w trygonie z Neptunem- dodatkowo Neptun jako planeta symbolizująca duchowość jest w 9 domu. Jowisz jest władcą ascendentu - jego życzę związane z szerokim światopoglądem, rozwojem duchowym co też było(jest) jego hobby(Jowisz w 5 domu). 
Jowisz jest też w sekstylu z Marsem który włada 12 i 4 domem- znów domy spirytualne. 
Ciekawa jestem kim jest ten facet :) 

  • Lubię to! 1
  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.03.2021 o 23:29, Gringe napisał:

Niby ascendent w Strzelcu(optymista, szerokie horyzonty) ale Saturn w 1 domu w koniunkcji ze Słońcem - mógł całe życie chorować na coś przewlekłe lub też ...mógł być tytanem pracy(Słońce w koniunkcji z Saturnem może dawać saturniczy rys)

 

Ja stawiam na to drugie - pracoholik, nie że od razu stachanowiec, ale taki pracowity gość co wiele zainteresowań ma i to nie powierzchownych, a czym się w danym momencie zajmie to jest dla niego najważniejsze pod Słońcem i oddaje temu swoje zaangażowanie i siły. Popularny, znany, podróżujący, skupiony na osiągnięciu celu, nie lubiący awantur, w sensie, że nie przemocowy ale stanowczo stojący przy swoim. Myśl głęboka, umysł żywy, bystry, zacięcie filozoficzne, ma ukształtowane poglądy,  przy których trwa, to taki poważniejszy Strzelc, jakby porównać - ta nie zwierzęca a człowiecza część symbolu znaku.  Możliwa emigracja z domu rodzinnego albo innego typu zmiana w domu rodzinnym. Po Księżycu można wnieść, że mógł mieć związki z dyplomacją czy polityką, Merkury zaś z Uranem może dać talent do wynalazków tak natury materialnej jak umysłowej, jakieś nowe idee itp. Jest też oddany pracy, ludziom. Dla mnie to taki typ mocno lubiący wskazywać innym co powinni robić, Strzelce lubią wskazywać innym drogę, a ten tu jest mocny i jakoś znany (nie wiem - z działalności, reform, poglądów?) przez Saturna będącego u siebie w domu i Księżyc a Merkury też mówi o takim nastawieniu, bo jedno drugiemu nie wadzi, facet jest zdolny i mądry, ale może być  w tej mądrości nieznośny. Mars w Raku partnerstwu nie sprzyja, ale wygląda na to, że facet, jeśli się ożenił, to z miłości, namiętność tam wielka, ale tak myślę, że kobieta to taka niezadowolona mogła być, bo Wenus nie sprzyja okazywaniu wylewnie uczuć a także może go oddalać od rodziny (i Uran też), zwłaszcza wtedy, jak mąż poświęca więcej czasu pracy niż żonie. Zresztą uważam, że od kobiet to on nie stronił i one od niego też nie, pytanko tylko, na ile był mocny zasadami, bo Jowisz tradycji sprzyja a Saturn wiernością Księżycowi.

Edytowane przez Psotnik
  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wam bardzo, dziewczyny, za udział! :1s_z:

Weryfikuje: 

Jest to... Noam Chomsky, najbardziej cytowany naukowiec, znany najbardziej przez zdanie "Colorless green ideas sleep furiously - bezbarwne zielone idee wściekle śpią", mające pokazać, że zdaniej może być gramatycznie poprawne, nie mając przy tym sensu.

Działał w zakresach lingwistyki, filozofii, psycholingwistyki, i nawet informatyki - okazał wielki wpływ na języki programowania.

Krytykował politykę i media w Stanach Zjednoczonych i był uznany za radykalnego pacyfiste.

Rodzicy byli pochodzenia hebrajskiego (z Ukrainy i Białorusi), sam Noam mówił, że został wychowany w "żydowskim ghetto".

Mial 2 żony, z pierwszą był do samej jej śmierci. Nie wiem, czy zdradzał, czy nie, ale widać, że w relacjach Pan trwały. Ma 3 dziecka: 2 córki i syna.

No i przez ostatnie 60 lat rozwój lingwistyki idzie właśnie wyznaczonymi przez niego ścieżkami (również był niejednokrotnie wspomniały na wszystkich zajęciach z psychologii z zakresu lingwistycznego).

Co jest ciekawe, zaczęłam o nim pisać w czasie przeszłym, ale nigdzie nie ma daty śmierci, także nasz bohater z 1928 roku urodzenia jeszcze żyje... Przynajmniej na Wikipedii ma zdjęcie z 2017, także jestem pod wrażeniem...

No i nie ma wątpliwości pod względem pracowitości ;)

 

 

PS: właśnie dlatego zastanawialam się, czy nie przenieść MC do Panny - przecież najwięcej pracował z systemami językowymi i algorytmami myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
34 minutes ago, Willow said:

Jest to... Noam Chomsky, najbardziej cytowany naukowiec, znany najbardziej przez zdanie "Colorless green ideas sleep furiously - bezbarwne zielone idee wściekle śpią", mające pokazać, że zdaniej może być gramatycznie poprawne, nie mając przy tym sensu.

Działał w zakresach lingwistyki, filozofii, psycholingwistyki, i nawet informatyki - okazał wielki wpływ na języki

Zaraz po weryfikacji spojrzałam na horoskop tego pana. Skoro lingwistyka to wydawałoby się, że silny Merkury, podkreślony Bliźniak, może Panna....ale skoro naukowiec to Jowisz :) Samego Merkurego ma ten pan dość słabego- na wygnaniu w Strzelcu, w 12 domu i jeszcze w kwadraturze z Neptunem. Ratuje go(i chyba to potwierdza jego „wynalazczy” umysł) szeroki trygon z Uranem. 
Do tego ma ładny, ziemski trygon Neptun/Jowisz łączący dom 5(hobby) z 9(studia, nauka wyższa). Widać, że praca akademicka była/jest jego pasją. 
Ciekawy horoskop - pokazuje, że słaba planeta wcale nie jest taka słaba na jaką wygląda( to dziwne sformułowanie to wg mnie kwintesencja tej pozycji Merkurego w Jego horoskopie). 
I jak zwykle - Strzelce to naprawdę odjechani ludzie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gringe napisał:

Zaraz po weryfikacji spojrzałam na horoskop tego pana. Skoro lingwistyka to wydawałoby się, że silny Merkury, podkreślony Bliźniak, może Panna....ale skoro naukowiec to Jowisz :) Samego Merkurego ma ten pan dość słabego- na wygnaniu w Strzelcu, w 12 domu i jeszcze w kwadraturze z Neptunem. Ratuje go(i chyba to potwierdza jego „wynalazczy” umysł) szeroki trygon z Uranem. 
Do tego ma ładny, ziemski trygon Neptun/Jowisz łączący dom 5(hobby) z 9(studia, nauka wyższa). Widać, że praca akademicka była/jest jego pasją. 
Ciekawy horoskop - pokazuje, że słaba planeta wcale nie jest taka słaba na jaką wygląda( to dziwne sformułowanie to wg mnie kwintesencja tej pozycji Merkurego w Jego horoskopie). 
I jak zwykle - Strzelce to naprawdę odjechani ludzie ;) 

No właśnie też pomyślałam, że horoskop jest ciekawy i niezwykły. Też zwróciłam uwagę na Merkury i szczerze właśnie dlatego chcę mi się troszkę w jego kółku po przesuwać :) Wiem, że dane w internecie nie zawsze są dokładne.

Ja tam uwielbiam Strzelców ;):D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ekspert
14 minutes ago, Willow said:

Ja tam uwielbiam Strzelców ;):D

Nie wykluczam tego, że mogę i ja ich/je lubić :) 

Choć nie znam ich za wielu - moja siostra to typ mieszany, niby Słońce w Strzelcu ale dużo  planet osobistych w Skorpionie :buhah:

Edytowane przez Gringe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gringe napisał:

Nie wykluczam tego, że mogę i ja ich/je lubić :) 

Choć nie znam ich za wielu - moja siostra to typ mieszany, niby Słońce w Strzelcu ale dużo  planet osobistych w Skorpionie :buhah:

To troszkę jak mój brat ;)

Ja zauważyłam, że ostatnie parę lat sporo ich spotykam - słoneczni tak, ale jeszcze więcej Księżycowych czemuś :)

Lubię tą Jowiszowa energię - pozytywnie-szalenie-wybuchowo-ekspansywnie-filozoficzna :love:

Ogólnie to mam ognistą Wenus, może przegrywać się tak, że dosłownie lubię ogień w kółkach innych :D

A zresztą wiadomo gdzie idzie w tym roku mój progresywny asc :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lianna
2 godziny temu, Willow napisał:

No właśnie też pomyślałam, że horoskop jest ciekawy i niezwykły. Też zwróciłam uwagę na Merkury i szczerze właśnie dlatego chcę mi się troszkę w jego kółku po przesuwać :) Wiem, że dane w internecie nie zawsze są dokładne.

Ja tam uwielbiam Strzelców ;):D

 

 

 

Jako, że mam Jowisza w Strzelcu nie mogę nie lubić tego znaku również :DMerkury w trygonie z Uranem czasem daje geniusza po prostu :). Tym bardziej, że ów Uran blisko osi IC.

Neptun w IX pasuje na filozofa w trygonie z Jowiszem, który w V domu wskazuje na naukę też. I potwierdza się moja teoria, że Jowisz w V domu daje trochę dzieci :P 3 jak na dzisiejsza czasy to nawet sporo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na I co powiecie na tego pana? (N.Chomsky)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...