Skocz do zawartości
ReseT

Magia chaosu

Rekomendowane odpowiedzi

ReseT

Słyszę o niej ostatnio dośc głośno a nic o niej nie wiem.

Zamowilem se nawet ksiazke Psychonauta czyli Magia Chaosu w teorii i praktyce - Peter J. Carroll ale narazie jej nie mam xd

Moze cos wy mi o niej powiecie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomek003

Też przeczytałem tą książkę, a magia chaosu hmm... za dużo by opisywać bo można powiedzieć że jest ona skomplikowana, ale za razem prosta...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ReseT

aha to fajnie xd

To moze mi powiesz czy jest w niej cos nowego? Innego?

Coś mi sie obiło o uszy ze nie ma tam rytualow. Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomek003

I są i nie, z tym że one są nazywane mszami chaosu. Typowy chaotyk zachowuje sie tak jak mu dusza nakazuje, nie może się ograniczać, jeżeli przyjdzie mu do głowy "ooo spalę se kota", to idzie i to robi, chyba że się rozmyśli... Nie możesz tu działać przeciw sobie, musisz się całkowicie rozluźnić, czasami to rozluźnienie przynosi złe efekty, ale chaotycy akurat w to nie wierzą, be to problemy są widziane z perspektywy kazdej innej nawet lekko zmienionej wiary.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ReseT

no to cos mi sie wydaje ze tylko pare przydatnych rzeczy wezme z tej ksiazki ;/

A Ty korzystasz z jakichs?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomek003

Nie, ja sam tworzę rytuały.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ReseT

ok. To o to bede Cie meczyl w innym temacie XD

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomek003

Ej no bez jaj :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ReseT

hmm... to o co moge Cie jeszcze zapytac? Coś o magii chaosu...

Jeżeli jest rytualna i nie jest rytualna to jaka jest?

Coś tam bylo z wchodzenie w wyższe stany swiadomosci?

Chodzi tu o projekcje?

Mentalny, buddyczny i atmiczny?

Czy tylko do astralnego?

Czy może chodzi o zupełnie coś innego???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ToosT

haha zabawni jesteście momentami : D

tzn humor wynikający z sytuacji xD

to może ja trochę o magii chaosu bo wiem co nie co :

tak jak van powiedział mag chaosu robi to na co ma ochotę. od tego jest nazwa. ale praktykowanie tej magii kieruje się głównie do układania świata po swojemu. zmiana ludzkich nastrojów, manipulacja - często opiera się na kontrastach i ma na celu wprowadzenie "lekkiego zamętu" chociażby dla zabawy. Własne refleksje - wydaje mi się, że magia chaosu nie jest dla każdego. To dla osób które nie będą jej praktykowały i ciągle sobie powtarzaly "dobra, robie co chce" to raczej dla osob ktore z charakteru takie sa. Wydaje mi się również, że do tego trzeba mieć talent i to przychodzi bardziej z emocjami i andrenaliną, niż ze skupieniem, poziomem wiedzy czy praktykami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ReseT

Ahaaaa. To juz wiem ocb.

A mozesz napisac jak wyglada ta manipulacja?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomek003

Magia chaosu nie ma rytuałów (z ich punktu widzenia), tylko msze. A co do wyższych stanów świadomości, to poznawanie siebie, trudno mi określić jak to idzie...

ToosT, rzeczywiście nie mamy co narzekać na atmosferę...

No a jak sobie wyobrażasz manipulację? Chyba nie podchodzenie do każdego i nakazywanie aby zmienił humor.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ReseT

Dobra to juz se poczekam na ta ksiazke...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ToosT

już już : )

Van gdzieś o tym czytałem, może jakąś książkę. Dawno. Manipulowanie ludźmi tzn. powiedziałbym złe Reiki, manipulowanie cudzą aurą, i może nawet jakieś "głębsze praktyki".

Mówię ogólnikowo bo wolę nie zdawać się na moją pamięć, poszukam w piwnicy książek, wiem, że miałem coś ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jester

Lekkie sprostowanie, magia chaosu nie opiera się na tym, że robi się co chce. Czyń swoją wole, a rób co chcesz to co innego.

Magia chaosu ma techniki charakterystyczne dla siebie takie jak sygilizacja, tworzenie servitorów, praca z goformami, invwokacje i ewokacje. To sa najczęściej preferowane techniki wśród magów chaosu.

A tym, co najbardziej ja charakteryzuje jest czerpanie z wszelkich innych systemów w takim stopniu jak się chce, i interpretowanie ich w specyficzny sposób, zazwyczaj przy jednoczesnym odrzuceniu dogmatów.

Natomiast manipulacja opiera się raczej na psychologii, dużo magów chaosu przechodzi desocjalizacje i poprostu nie ma oporów moralnych w manipulowaniu innymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomek003

Jester w jednym się mylisz, magia chaosu to nie tylko to że ma się wolną wolę, to by była Thelema, to jest chaotyzm, są tam pewne prawa i zasady których się przestrzega.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Jester

Tak, to jest zasada thelemy, nie zmienia to faktu, że praktycznie przez wszystkich magów chaosu jest ona adaptowana na potrzeby tej scieżki. I nie, właśnie magia chaosu jest ściezką tak plastyczną, że nie ma na niej żadnych zasad, są tylko wskazówki.

Poza tym, posiadanie wolnej woli, a czynienie Woli, to znowu co innego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Tomek003

Jeżeli byłaby to Thelema to nawet rytuały byś musiał tworzyć sobie sam, a magii chaosu są już z góry ustalone rytuały, albo chodźby wszystkie Libery.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ReseT

no to teraz ja mam chaos w głowie... Hmm muszę se jeszcze trochę nad tym pomyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kozacki

Magia chaosu jest magią własnego umysłu, wiary i przekonania (tzn. lewej ręki). Jej podstawą jest szukanie skuteczności w naszym działaniu i rozwoju. I skuteczność jest tu jedną z najwyższych wartości.

Mag chaosu "wyjmuje" samą metodę z innych ścieżek ezoterycznych i "obdziera" ją z treści, czyli z całego niepotrzebnego "bla bla bla", mitologii, paradygmatów.

Jeśli czuje, że w ten sposób będzie spójniejszy, może dla danej praktyki stać się kabalistą, katolikiem, szamanem itp. I nie chodzi tu o wieloletnią pracę, ale o wzbudzenie jak najszybciej i najskuteczniej swojej wiary, a przez to realizację woli.

Chaos zachęca do poznania motoru magii, czyli naszej wiary i przekonania, bez zbędnej otoczki, mitów i wierzeń.

Ma swoją metodologię (raczej proponowaną niż wymaganą) - jak już ktoś pisał - servitory, sigile itp. to jego podstawowe narzędzia.

W Internecie nie radzę pytać - większość "internetowych magów" ma chaos właśnie za jakieś dziwne msze i schizofrenię.

Chaos wg. mnie jest dla osób w miarę pewnych siebie, ze zbudowaną już psychiką.

Częsta zmiana przekonań, odniesień i wiary, może być dla niektórych... niezdrowa.

Pozdrawiam,

K

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ReseT

Aha!!! To już kumam czacze xD

hmm to coś może nawet z tego bedzie ;]

Dzięki za informacje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Greg1982Fr

Osobiście nie lubię. Wychowany na rytualistyce i do teraz rytualistykę praktykujący. Chaos jest skuteczny, nie powiem. Sęk w tym że łapie się za to mnóstwo dzieci, wymyślają coś tam, mają bujną wyobraźnie i myślą że niewiadomoco robią a nie robią nic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ReseT

No to jeżeli nie robią nic to chyba dobrze :]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ReseT

Od ostatniego postu troszkę się dowiedziałem na temat magii chaosu. Teraz chciałbym dowiedziec się czy ktoś z was wie coś ciekawego na temat zakonu iluminatów thanatosa ;]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
eklektyk888

jak wyzej w temacie czy sa tutaj osoby rozumiejace temat i praktykujace?ja sam od lat jestem w tym temacie.pozdrawiam wszystkich forumowiczow. Garde.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cadaveris

Co rozumiesz przez Magie chaosu i czemu szukasz ludzi zajmujacych się nią ? Wiekszosc ludzi na tym forum niestety uwaza że osoby zajmujace się magia chaosu to 14'letnie dzieciaki bawiace sie w harrego pottera... Niestety czesto te slowa okazywaly się prawdą...

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
eklektyk888

Nie szukam ludzi jedynie zadalem pytanie. czy sa osoby na forum rozumiejace temat.Nie rozumiem co Harry Potter ma wspolnego z Magia Chaosu-jesli nie wiesz o co pytam,nie ma o czym rozmawiac.Jesli nie jestes w temacie nie rozumiem po co piszesz.Harrego zawsze mozesz poogladac na dvd.....pozdrawiam.Garde..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sephira

eklektyk888, i po co te nerwy hmm?? Lord ma rację, bo zwykle na forum te osoby, które najgłośniej krzyczą o magii chaosu okazują się nie mieć o tym zagadnieniu zielonego pojęcia...

Tak więc, na forum zapewne znajdą się takie osoby, ale na ile będzie to prawda?

Polecam odpowiedni temat: http://www.ezoforum.pl/magia/12156-magia-choasu.html Gdybyś od niego zaczął zapewne obyłoby się bez pytań.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cadaveris

heh rozumiem :) To nic.

Pozdrawiam i powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
eklektyk888

Sephira,dziekuje za podpowiedz-co do nerwow ja sie nie denerwuje,bo niby czym-po prostu zapytalem ale mnie chodzilo o ludzi ktorzy wiedza o czym mowia, a nie opieraja sie na literaturze, pytalem o praktykow....[jak wiadomo najwiecej wiedzy jest miedzy wierszami],co do Magi Chaosu to przeczytalem posty i mysle ze to pisali b.mlodzi ludzie ...a jak wiadomo tylko trening i wiedza czyni mistrza[poza tym czlowiek uczy sie cale zycie a i tak ....umiera nie umiejac wszystkiego-slogan-ale prawdziwy].Ja Magie Chaosu nie postrzegam jako cos zlego to tylko inna metoda...sztuka wplywania na swiat zewnetrzny za pomoca woli polaczonej z wyobraznia..reszte nie bede opisywal.....pozdrawiam.Garde

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi