Skocz do zawartości

Prowizja


Arbogast

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Mój kolega zalega mi z pewna kwota pieniędzy (prowizję), udaje, że nie było tematu. Chce się upomnieć o to i obawiam się, że będzie się wykręcał, że mi się nie należy. 

Stąd pytanie do kart czy kolega odda mi tą prowizję? 

 

Przełożenie: 7 Mieczy - 9 Denarów - 3 Denarów

Tu już widać, że kolega oszukuje mnie na grubą kasę, bo 7 mieczy to karta złodzieja, 9 denarów do dobry zarobek a 3 monet to działanie na własną rękę.

 

1. Tło: 9 pucharów

2. Przeszłość: Księżniczka Denarów 

3. Przyczyna problemu: 10 Mieczy

4. Karta rady: 9 Denarów 

5. To co nieuniknione: 9 Buław

6. Wynik: Królowa Buław

 

9 pucharów, które góruje nad rozkładem mówi, że są stwarzane pozory, iż wszystko jest ok,  a z blisko to już tak nie wygląda. Ta karta pokazuje też, że kolega dobrze się przy tym bawi. 

10 mieczy w przyczynie problemu, mówi że on może tej prowizji nie chcieć oddać, uznając że nasze ustalenia juz nie obowiązują. 

9 buław w tym co nieuniknione podkreśla, że będą problemy z tym, odwlekanie w czasie, 

9 denarów radzi, by jednak po tą kasę sięgnąć bo mi się należy. 

Na wyniku Królowa Buław, nie ma w tej karcie jednoznacznej odpowiedzi czy odda, raczej będą z tym duże problemy. 

 

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Arbogast napisał:

 

Przełożenie: 7 Mieczy - 9 Denarów - 3 Denarów

No widać, że gość kombinuje jak koń pod górę, ale z przełożenia, to jemu się dobrze żyje i ani myśli o uczciwym oddaniu. 

31 minut temu, Arbogast napisał:

 

1. Tło: 9 pucharów

2. Przeszłość: Księżniczka Denarów 

3. Przyczyna problemu: 10 Mieczy

4. Karta rady: 9 Denarów 

5. To co nieuniknione: 9 Buław

6. Wynik: Królowa Buław

 

 

 

No i nadal uważam, że jemu jest z tym dobrze. Gość tak trochę specjalnie to robi te 10 mieczy takie wbijanie noża w plecy. Rada jest taka, żeby konkretnie upomniec się o kasę. Wynik niejednoznaczny, ale to może znak byś mocno i konkretnie wydusil te kasę choćby miały lecieć wióry xD

31 minut temu, Arbogast napisał:

Na wyniku Królowa Buław, nie ma w tej karcie jednoznacznej odpowiedzi czy odda, raczej będą z tym duże problemy. 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Arbogast napisał:

Tło: 9 pucharów

2. Przeszłość: Księżniczka Denarów 

3. Przyczyna problemu: 10 Mieczy

4. Karta rady: 9 Denarów 

5. To co nieuniknione: 9 Buław

6. Wynik: Królowa Buław

Karty radzą, abyś wyegzekwował to co Ci się należy. Co więcej musisz podejść do tego egoistycznie w sposób bezwzględny. 9 Denarów to karta typowo materialna, nie ma tu mowy o uczuciach,  więc to też sygnał by działać dość napastliwie, kierując się wyłącznie swoim interesem.

Nieunikniona 9 Buław,  a zatem nie będzie łatwo tego odzyskać. On będzie Cie zbywał, wręcz olewał, a Ty będziesz "pod ścianą" 

Finalnie raczej wyegzekwujesz. Królowa Buław ma tupet, działa stanowczo i radykalnie. Na ogół skutecznie.

Warunkiem sukcesu jest ofensywne ubieganie się o zwrot,  o czym mówi 9 Denarów na pozycji karty rady.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
  • Moderator
21 godzin temu, panna.marta napisał:

Gość tak trochę specjalnie to robi te 10 mieczy takie wbijanie noża w plecy.

On należy do tych zawistnych, zazdrośników co to uważają, że jak ktoś ma lepiej to trzeba mu się odgryźć

 

21 godzin temu, Ziomal597 napisał:

9 Denarów to karta typowo materialna, nie ma tu mowy o uczuciach,  więc to też sygnał by działać dość napastliwie, kierując się wyłącznie swoim interesem.

Nieunikniona 9 Buław,  a zatem nie będzie łatwo tego odzyskać. On będzie Cie zbywał, wręcz olewał, a Ty będziesz "pod ścianą" 

On już to robi. Przeciąga temat jak tylko może. I faktycznie trzeba asertywność zachować.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 11.04.2020 o 23:00, Arbogast napisał:

Przełożenie: 7 Mieczy - 9 Denarów - 3 Denarów

Tak, kombinuje i kłamie, widać, że pieniądze ma, i to obfite (9 monet), tylko, że przeznacza ich na jakieś własnie rzeczy - rozwój businessu, doszkolenia, coś takiego;

W dniu 11.04.2020 o 23:00, Arbogast napisał:

1. Tło: 9 pucharów

2. Przeszłość: Księżniczka Denarów 

3. Przyczyna problemu: 10 Mieczy

4. Karta rady: 9 Denarów 

5. To co nieuniknione: 9 Buław

6. Wynik: Królowa Buław

Tło znowu zaznacza jego własne wygody - ma się dobrze, radośnie, czuje super z Twoimi pieniądzmi, które w przyszłości pożyczył (Paz Monet - tu można zobaczyć powód - potwierdzają się jego własne możliwości businessowe/doszkolenia). 

Problem bierze się wiadomo skąd - nie oddaje - pieniądze prawie stracone dla Ciebie (10 mieczy). Karty radzą z jednej strony działać na własną korzyść (9 monet) i rozpocząć ciężką, nieprostą walkę (9 buław), z drugiej, tej osobie więcej pieniędzy nie pożyczać (9 monet + 9 buław), i w ogóle w takich sytuacjach trzymać się nieco podejrzliwie i dokładnie sprawdzać poruczających (9 buław). W wyniku widzę Twoje zadowolenie własną walecznością - Królowa Buław - odczytuje pozytywnie :)

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.04.2020 o 23:00, Arbogast napisał:

Przełożenie: 7 Mieczy - 9 Denarów - 3 Denarów

widać, że oszukuje, wykorzystał kasę.na swoje potrzeby (9 monet) i częsciowo na jakieś opłaty (3 monet)

 

W dniu 11.04.2020 o 23:00, Arbogast napisał:

1. Tło: 9 pucharów

2. Przeszłość: Księżniczka Denarów 

3. Przyczyna problemu: 10 Mieczy

4. Karta rady: 9 Denarów 

5. To co nieuniknione: 9 Buław

6. Wynik: Królowa Buław

pan kolega sobie zaszalał (9 puch) i przeliczyl się ze swoimi  możliwosciami (10 mieczy)

w Paziu monet i 10 mieczach widzę jakieś upomnienie sie o kasę w stosunku do niego (ale nie od Ciebie) - tylko z zewnątrz/od kogoś innego

10 mieczy to tama na dobry przepływ kasy/gotówki - nie płaci Ci bo tę kasę wydał na cos innego

rada - zadbaj o swoje interesy (9 monet) i nie odpuszczaj w Królowej buław - może jest to tez jakaś kobieta, która może Ci pomóc

Krolowa buław mówi o działaniu, ale jeszcze wyniku nie widać - dla mnie tu brak jeszcze jednej karty na czytelny wynik

gorzej jeśli  kolega wydał kase na jakąś panią..ale to mniej prawdopodobna wersja chyba

 

czy kolega jest tez Twoim.pracodawcą ? moze dysponować kasą na innych pracowników też ? jesli tak, to może w tym sensie jakaś pani sobie te kasę wywalczyła a  nie ma jej dla Ciebie

 jesli nie jest pracodawcą, a rylko Tobie wisi kasę - to Q kijów mówi o aktywnym podejsciu lub pomocy jakiejś pani w tej kwestii

Edytowane przez Ava55
Odnośnik do komentarza
  • Moderator
57 minut temu, Ava55 napisał:

czy kolega jest tez Twoim.pracodawcą ? moze dysponować kasą na innych pracowników też ? jesli tak, to może w tym sensie jakaś pani sobie te kasę wywalczyła a  nie ma jej dla Ciebie

 jesli nie jest pracodawcą, a rylko Tobie wisi kasę - to Q kijów mówi o aktywnym podejsc

To były pracodawca, a ta prowizja, która mi zalega to nasze rozliczenia za polecenia, które mu dałem jak już przestałem z nim pracować. 

Zapewne z innymi też ma rozliczenia i udaje że tematu nie ma, albo ukrywa to, że jwst podstawa do rozliczenia.

 

A kasę mógł wydać faktycznie na swoją Panią bo ona to dość mocno wykorzystuje finansowo.. On spłaca jej długi... szkoda że cudzymi pieniadzmi

Edytowane przez Arbogast
Odnośnik do komentarza
W dniu 11.04.2020 o 23:00, Arbogast napisał:

Mój kolega zalega mi z pewna kwota pieniędzy (prowizję), udaje, że nie było tematu. Chce się upomnieć o to i obawiam się, że będzie się wykręcał, że mi się nie należy. 

Stąd pytanie do kart czy kolega odda mi tą prowizję? 

 

Przełożenie: 7 Mieczy - 9 Denarów - 3 Denarów

Tu już widać, że kolega oszukuje mnie na grubą kasę, bo 7 mieczy to karta złodzieja, 9 denarów do dobry zarobek a 3 monet to działanie na własną rękę.

 

1. Tło: 9 pucharów

2. Przeszłość: Księżniczka Denarów 

3. Przyczyna problemu: 10 Mieczy

4. Karta rady: 9 Denarów 

5. To co nieuniknione: 9 Buław

6. Wynik: Królowa Buław

 

9 pucharów, które góruje nad rozkładem mówi, że są stwarzane pozory, iż wszystko jest ok,  a z blisko to już tak nie wygląda. Ta karta pokazuje też, że kolega dobrze się przy tym bawi. 

10 mieczy w przyczynie problemu, mówi że on może tej prowizji nie chcieć oddać, uznając że nasze ustalenia juz nie obowiązują. 

9 buław w tym co nieuniknione podkreśla, że będą problemy z tym, odwlekanie w czasie, 

9 denarów radzi, by jednak po tą kasę sięgnąć bo mi się należy. 

Na wyniku Królowa Buław, nie ma w tej karcie jednoznacznej odpowiedzi czy odda, raczej będą z tym duże problemy. 

 

Hejka, 

 

Gościu ewidentnie kantuje. Powiem skrótowo. Trzeba skorzystać z pomocy ogarnięte babki jakiejś i ona tu będzie miała duże znaczenie, ale ty bardzo zrazisz się do niego i całej sytuacji w tej 9 bulaw... Czy taka królowa energiczna, zadbana przedsiębiorcza nie znajduje sie koło Ciebie? 

 

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
  • Moderator

Weryfikacja

 

Kolega przez kilka dni unikal kontaktu, w końcu jednak się udało. 

Rżnął głupa aż miło twierdząc, że on inaczej to sobie wyobrażał. Ale zaległość uregulował natychmiast. 

Powiem szczerze że takiego obrotu sprawy się nie spodziewałem po tych kartach. 

Co niby oznacza tutaj ta 10 mieczy i 9 bulaw? 

No i czemu na wyniku wyszła Qbuław? 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Arbogast napisał:

Co niby oznacza tutaj ta 10 mieczy i 9 bulaw? 

No i czemu na wyniku wyszła Qbuław? 

może mu kobieta dała do wiwatu albo zostawiła - to i kasa się znalazła :D :D 

Odnośnik do komentarza
  • Maestro
5 godzin temu, Arbogast napisał:

Weryfikacja

 

Kolega przez kilka dni unikal kontaktu, w końcu jednak się udało. 

Rżnął głupa aż miło twierdząc, że on inaczej to sobie wyobrażał. Ale zaległość uregulował natychmiast. 

Powiem szczerze że takiego obrotu sprawy się nie spodziewałem po tych kartach. 

Co niby oznacza tutaj ta 10 mieczy i 9 bulaw? 

No i czemu na wyniku wyszła Qbuław? 

Królowa Buław w kwestiach finansowych wskazuje na osobę, która swoim darem przekonywania potrafi nakłaniać innych do swojego zdania i przekonać ich do zmiany perspektywy, więc w sumie pasuje, ale kto by na to wpadł :D

9 buław to może Twoja ostrożność w tej kwestii?

10 mieczy jako przyczyna- kojarzy mi się z jego tłumaczeniem, pt "zarobiony byłem, nie miałem do tego głowy", chociaż to bardziej by mi pasowało pod buławy niż pod miecze... albo mu dużo ciężkich spraw spadło na głowę, koleś był/jest w tarapatach, kłopotach, cierpieniach i ostatnia rzecz o jakiej myślał, to Wasze zobowiązanie?

Takie naciągane te moje "interpretacje po fakcie" :D

 

Edytowane przez Priestess
Odnośnik do komentarza
  • Moderator
7 godzin temu, Priestess napisał:

Takie naciągane te moje "interpretacje po fakcie" :D

Naciągane ale warto przenalizowac jak to karty powiedziały.... ciekawe spostrzeżenie w stosunku do królowej bulaw i faktycznie w 9 buław moje obawy i asekuracja niż jego fochy.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...