Skocz do zawartości

Co on do mnie czuje ?


JakubWawa

Rekomendowane odpowiedzi

Zadałem następujące pytanie : co on do mnie czuje 

 

1) Wisielec 2) Rycerz denarów 3) Rycerz mieczy 4) Gwiazda

 

Moja interpretacja:  Wisielec wskazuje moim zdaniem na to że z jego strony jest pewna bierność wobec mnie.  Potrzebuje on czasu żeby przetrawić tą naszą relację. Nie jest to moim zdaniem zbyt optymistyczna karta bo też można by wywnioskować że nie dostrzega, albo nie chce dostrzegać mojego uczucia do niego- ale to tylko tak na marginesie, bardziej bym się skłaniał ku bierności w okazywaniu uczuć i potrzebie czasu. Rycerz denarów i Rycerz mieczy według mnie wskazuje dokładnie nas. Mnie i mojego chłopaka. Rycerz denarów przedstawia jednego z nas jako osobę która lubi trwałe związki, jest poukładana i spokojna i odpowiedzialna, natomiast rycerz mieczy wskazuje na osobę która po trupach dąży do celu, jest zimna i patrzy na to żeby tylko jemu było dobrze. Gwiazda natomiast jest dla mnie pewnym zaskoczeniem. Czyżbym on jednak coś czuł do mnie i był zauroczony a bierność którą przedstawia wisielec jest spowodowana nie brakiem uczucia a czymś innym ? z tej karty wnioskuje jakbym ja był dla niego kimś ,,wymarzonym'' wręcz nieosiągalnym i jakby on nie do końca wierzył w trwałość lub przyszłość naszego związku ? - wisielec + gwiazda sprawia mi tutaj spore problemy interpretacyjne.

 

Wyciągnąłem także kartę 5 denarów jako radę dotyczącą mojego związku z tym chłopakiem:

 

Rada dla mnie polega na tym abym nie kajał się wręcz przed nim ? żebym poczekał na lepsze czasy w związku, abym się wyciszył i i nie zabiegał aż tak bardzo o spotkania itd?

 

Pomożecie? co myślicie ?:usmiech:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to, że nie ma tu rzeczywiście typowo miłosnych kart, Gwiazda może wskazywać na takie wzniosłe zauroczenie - ale osoba daleką, nieosiągalną. Wisielec - brak ruchu, brak uczuć, może też patrzeć na wasze relacje w zupełnie odwrotny sposób, niż Ty (Wisi w przewróconej pozycji, do góry nogami). Rycerz Monet to prawdziwy przyjaciel, na którego można liczyć :) Rycerz Mieczy raczej zaznacza kłótni, problem z dogadywaniem się - może akurat dotyczy to kwestii nadziei, oczekiwań (Gwiazda);

Rada: tu widzę dwie możliwości: 

1. Pokazać jemu, jak mocno Ci go brakuje (brakowało by), jak by Ci było źle bez niego - jak go bardzo kochasz, to to może być dobrą strategia :)

2. 5 monet to również karta osamotnienia - może warto każdemu z was iść swoją drogą.

 

Mimo wszystko życzę powodzenia i miłości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, JakubWawa napisał:

Zadałem następujące pytanie : co on do mnie czuje 

 

1) Wisielec 2) Rycerz denarów 3) Rycerz mieczy 4) Gwiazda

Traktuje Cię jako przyjaciela, podarowałby Ci serce na dłoni  - Rycerz  Denarów. Wisielec mówi, że długo się już znacie i dlatego żywi do Ciebie bardzo pozytywne emocje, takie mocno ugruntowane w strukturach.

Finalnie jednak stanie się coś co rozwieje to ciepło. Rycerz Mieczy to kłótnie i to bardzo zaostrzone, co w efekcie oddali Was od siebie  - Gwiazda.

 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.04.2020 o 21:30, JakubWawa napisał:

Zadałem następujące pytanie : co on do mnie czuje 

 

1) Wisielec 2) Rycerz denarów 3) Rycerz mieczy 4) Gwiazda

Wisielec to też karta namysłu, coś co musi się dopiero wykrystalizować (jakiś pogląd, decyzja) - może on nie do końca wie, co do Ciebie czuje poza przyjaźnią

może nie chce (Rycerz mieczy) robić Ci wielkich nadziei (Gwiazda) - bo  być moze nie ma w sobie tego rodzaju uczucia, jakiego od niego oczekujesz

 

5 denarów jako karta rada to wskazówka, że w tym zakresie uczuć na jakie liczysz chyba ich nie ma

on może być dla Ciebie solidnym wsparciem, przyjacielem - ale miłości tu nie widać

jeśli chcesz zachowac jego przyjaźń to raczej musiałbyś zrezygnować (5 denarów) z miłości i jej okazywania 

przykro mi, ze tak widzę te karty... :koniczynka:

Edytowane przez Ava55
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
W dniu 25.04.2020 o 21:30, JakubWawa napisał:

co on do mnie czuje 

 

1) Wisielec 2) Rycerz denarów 3) Rycerz mieczy 4) Gwiazda

W zasadzie to nic. Poza fizyczną fascynacją.

  • Wisielec - po pierwsze jest to karta obserwacji, przyglądania się komuś, ale takie trochę z innej perspektywy, trochę nietypowe. Po drugie Wisielec to karta dziwaka... zatem cokolwiek to jest, nie jest to typowe, standardowe takie jak u innych. W Wisielcu uczuć nie ma, tam jest ciekawość z jedność strony i bierność z drugiej, czyli... popatrzę, poobserwuję ale żadnego ruchu nie wykonam.
  • Rycerz denarów - karty dworskie mają dwojakie znaczenie, z jednej strony określają konkretne osoby, typy osobowości, a z drugiej strony mówią o pewnych sytuacjach, charakterze relacji. W Rycerzu Denarów też nie ma uczuć, to karta dworu ziemskiego, materii, czyli podejście do drugiego człowieka opisane kartą Rycerza Denarów cechuje pragmatyzm, a nie uczuciowość czy pożądliwość. To bardziej karta koleżeństwa, karta która mówi, że ktoś jest dla nas ważny, ale ważny w tym sensie, że go lubimy, jest dla nas potrzebny, bo znajomość z nim daje nam wymierne korzyści, natomiast to nie jest ważność w takim sensie, że nie wyobrażamy sobie życia bez tej osoby... Zaś sama osoba opisana tą kartą jest bardzo pracowita, spokojna, opanowana, poukładana aż nudna.
  • Rycerz mieczy przez analogię do Rycerza denarów określa pewien nastrój, atmosferę. Miecze są zimne, cyniczne, wyzbyte uczuć, potrafią chłodno kalkulować, są mistrzami słowa. Połączenie rycerza z dworem mieczy wskazuje na atmosferę brutalności, chamstwa, raptowności. To niekoniecznie musi oznaczać np. przemoc fizyczną, może chodzić, że ktoś wykorzystuje relację do swoich celów poprzez zimną kalkulację, może oznaczać raptowny charakter np. ogląda telewizje, w ten nagle rzuci Cię na łóżko i zacznie baraszkować.... to jest typ rycerza mieczy, gwałtowny i nieliczący się z konwenansami. W tej karcie także nie ma uczuć, jest egoizm i realizacja własnych celów za wszelką cenę.
  • Gwiazda - karta miłości platonicznej, nieziemskiego piękna, ale też marzeń i nadziei, czegoś co jest zbyt daleko byśmy mogli po to sięgnąć. Ta karta mówi, że osoba dotknięta tą kartą czasem traci głowę dla drugiej osoby, zwykle z powodu uroku osobistego. Mówi też o fascynacji pięknem, fascynacji erotycznej. Dość zdradliwa karta, bo jeśli wieńczy rozkład to zwykle mówi, ze na nadziejach się kończy.

Reasumując: nie kocha Cię, jest w jakiś sposób zainteresowany i zaciekawiony Tobą, opiera się to bardziej na koleżeństwie z pociągiem fizycznym,który może realizować się w dość raptowny sposób.

Rada w 5 monet - nie obiecuj sobie za wiele po tej znajomości.

  • Super 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
W dniu 25.04.2020 o 21:30, JakubWawa napisał:

Zadałem następujące pytanie : co on do mnie czuje 

1) Wisielec 2) Rycerz denarów 3) Rycerz mieczy 4) Gwiazda

Wyciągnąłem także kartę 5 denarów jako radę dotyczącą mojego związku z tym chłopakiem:

 

Ja bym powiedziała, że relacja osiągnęła etap, w którym pojawił się marazm i zastój i nie bardzo można ruszyć dalej. Jest przyjaźń (rycerz monet), czyli jakieś oddanie, wspieranie siebie, lojalność, ale jest też kalkulacja i chłód (rycerz mieczy). W kartach nie ma kielichów, czyli uczuć między Wami, nie są to też karty kryzysu, raczej zastoju patrząc na wisielca. Gwiazda w tym rozkładzie moim zdaniem sugeruje platoniczną wręcz znajomość, bez ognia, bez namiętności, bez emocji, bez głębszego zaangażowania, coś bardziej jak stare, lekko znudzone sobą małżeństwo, w którym Twój partner realizuje swoje cele (jest mu wygodnie, opłaca mu się to), ale miłość się wypaliła. 

5 monet rozumiałabym tutaj jako chłód między Wami, z tej mąki chleba nie będzie. Ale też jako przestrogę, aby nie inwestować w ten związek (emocjonalnie, finansowo, energetycznie), bo się wyjdzie z niego z niczym. 

Edytowane przez Priestess
  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...