Skocz do zawartości

czy warto iść na terapię w kontekście związków miłosnych?


Raisa_

Rekomendowane odpowiedzi

Za poleceniem arbo ake troche inaczej hehe.. ja na terapie ogolnie chodzilam, ale coz w roznych innych wzgledach :) a to sie przewilao, czasmai odnosze wrazenie, ze " juz nie mam mocy" wierzyc ze przyciagne normalnego dobrego czlowieka...z  któtrym bedzie "mięta z melisą"

Do pierwszego użyj mojego rozkładu:

1. Tło  - gwiazda

2. Co jest za - rydwan

3. Co przeciw - giermek kielichów

4. Rada królowa kielichów

5. Wynik rycerz mieczy, 8 buław, 9 kielichów

 

No coż. W tle widac, że o milosci marze, ale tez jestem strasznie wrazliwa, az nazbyt niestety... za tym aby isc rydwan czyli to,ze relacje sie po prostu koncza pomimo checi... co przeciw moze  czasami w sposob odrealniony patrze na zwiazek?Rada- znowu nie byc zbyt przewrazliwona i skorzystać  z terapii... wynik mówi o tym, że jesli przestane byc czsami zbyt pyskata i chaotyczna w dzialaniu to przyniesie mi to zadowolenie..moze wreszcie bede miala wiecej szczescia w sobie nawet jesli nie z kims ( denarów)

 

Odnośnik do komentarza
  • Maestro
Godzinę temu, Sheina napisał:

Do pierwszego użyj mojego rozkładu:

1. Tło  - gwiazda

2. Co jest za - rydwan

3. Co przeciw - giermek kielichów

4. Rada królowa kielichów

5. Wynik rycerz mieczy, 8 buław, 9 kielichów

Zdecydowanie warto potraktować to jako pracę nad sobą nie tylko w kontekście związków. Z kart widać emocjonalne rozchwianie i podążanie za impulsami, brak równowagi. Rydwan może wskazywać na to, że masz "klapki na oczach", czyli ciężko ci wyjść poza schemat lub widzieć więcej niż sam cel. W kontekście relacji może to oznaczać, że ważniejsze jest być w związku niż refleksja nad tym, w jakim związku chce się być i z kim. Terapia powinna poszerzyć ten horyzont.  

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Sheina napisał:

Za poleceniem arbo ake troche inaczej hehe.. ja na terapie ogolnie chodzilam, ale coz w roznych innych wzgledach :) a to sie przewilao, czasmai odnosze wrazenie, ze " juz nie mam mocy" wierzyc ze przyciagne normalnego dobrego czlowieka...z  któtrym bedzie "mięta z melisą"

Do pierwszego użyj mojego rozkładu:

1. Tło  - gwiazda

2. Co jest za - rydwan

3. Co przeciw - giermek kielichów

4. Rada królowa kielichów

5. Wynik rycerz mieczy, 8 buław, 9 kielichów

 

No coż. W tle widac, że o milosci marze, ale tez jestem strasznie wrazliwa, az nazbyt niestety... za tym aby isc rydwan czyli to,ze relacje sie po prostu koncza pomimo checi... co przeciw moze  czasami w sposob odrealniony patrze na zwiazek?Rada- znowu nie byc zbyt przewrazliwona i skorzystać  z terapii... wynik mówi o tym, że jesli przestane byc czsami zbyt pyskata i chaotyczna w dzialaniu to przyniesie mi to zadowolenie..moze wreszcie bede miala wiecej szczescia w sobie nawet jesli nie z kims ( denarów)

 

Pozwolę się wtrącić. Terapia nic Tobie nie pomoże z powodu "tła" Ty za wszelką cenę chcesz być szczęśliwa, ale dla Ciebie szczęściem jest stan zakochania, partner. Do póki nie  nauczysz się być szczęśliwa sama z sobą, to żadna terapia nic Ci nie da,  bo i tak będziesz szukać swojej, własnej wygody i zabawy - Będziesz usilnie szukać co rusz nowych bodźców  = giermek kielichów i krótkotrwałych miłostek =  "rycerz mieczy, 8 buław, 9 kielichów"

Edytowane przez Elie-1
  • W punkt 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Elie-1 napisał:

Pozwolę się wtrącić. Terapia nic Tobie nie pomoże z powodu "tła" Ty za wszelką cenę chcesz być szczęśliwa, ale dla Ciebie szczęściem jest stan zakochania, partner. Do póki nie  nauczysz się być szczęśliwa sama z sobą, to żadna terapia nic Ci nie da,  bo i tak będziesz szukać swojej, własnej wygody i zabawy - Będziesz usilnie szukać co rusz nowych bodźców  = giermek kielichów i krótkotrwałych miłostek =  "rycerz mieczy, 8 buław, 9 kielichów"

Oj tu sie nie zgodze mocno. Bardzo chce miec kolo siebie dojrzalego emocjonalnie faceta, a niestety spotykam niedojrzslych i z problemami. Nigdy nie pozwole sobie na bycie w zwiazku byle byc. Wole byc sana niz z kims kto albo mnie nie szanuje, albo jest sam zdesperowany... 

Edytowane przez Sheina
Odnośnik do komentarza
  • Maestro
W dniu 28.04.2020 o 05:29, Sheina napisał:

Nigdy nie pozwole sobie na bycie w zwiazku byle byc. Wole byc sana niz z kims kto albo mnie nie szanuje, albo jest sam zdesperowany... 

Hmmm... Chyba jednak nie, skoro właśnie takich wybierasz..  z jakiegoś powodu na ich niepożądane cechy nie zwracasz uwagi na początku znajomości, kiedy jeszcze można się wycofać, może je nieświadomie ignorujesz lub bagatelizujesz idealizując partnera, a później znów okazuje się, że trafiasz na drania. Tylko że to ty tego drania wcześniej wybrałaś i zdecydowałaś się na wejście z nim w związek. Z jakiego powodu? Czemu? Nie wiem, na takie pytania odpowiada terapia. 

Miłość nie jest dziełem magicznego przypadku, ślepym strzałem kupidyna, ale udziałem dwojga ludzi, którzy często z nieświadomych dla siebie powodów przyciągają się i decydują się na dalsze poznawanie siebie na wzajemnym. Dobrze by było, gdyby ten proces przebiegał bardziej świadomie, skoro do tej pory jego finał zawsze bywał dla Ciebie bolesny. Wtedy byś wiedziała, jakich schematów nie powielać, na co zwrócić uwagę i na kogo uważać.

 

Zgodzę się z @Elie-1, że po kartach nie widać, abyś taką decyzję o terapii finalnie podjęła, bo jest tam paź kielichów, który za chwilę, pod wpływem emocji zmieni zdanie oraz gwiazda jako tło, która generalnie może mówić o pustej nadziei. A szkoda, może warto jednak tę sprawę głębiej przemyśleć. 

Edytowane przez Priestess
  • W punkt 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Priestess napisał:

Hmmm... Chyba jednak nie, skoro właśnie takich wybierasz..  z jakiegoś powodu na ich niepożądane cechy nie zwracasz uwagi na początku znajomości, kiedy jeszcze można się wycofać, może je nieświadomie ignorujesz lub bagatelizujesz idealizując partnera, a później znów okazuje się, że trafiasz na drania. Tylko że to ty tego drania wcześniej wybrałaś i zdecydowałaś się na wejście z nim w związek. Z jakiego powodu? Czemu? Nie wiem, na takie pytania odpowiada terapia. 

Miłość nie jest dziełem magicznego przypadku, ślepym strzałem kupidyna, ale udziałem dwojga ludzi, którzy często z nieświadomych dla siebie powodów przyciągają się i decydują się na dalsze poznawanie siebie na wzajemnym. Dobrze by było, gdyby ten proces przebiegał bardziej świadomie, skoro do tej pory jego finał zawszę bywał dla Ciebie bolesny. Wtedy byś wiedziała, jakich schematów nie powielać, na co zwrócić uwagę i na kogo uważać.

 

Zgodzę się z @Elie-1, że po kartach nie widać, abyś taką decyzję o terapii finalnie podjęła, bo jest tam paź kielichów, który za chwilę, pod wpływem emocji zmieni zdanie oraz gwiazda jako tło, która generalnie może mówić o pustej nadziei. A szkoda, może warto jednak tę sprawę głębiej przemyśleć. 

Widziec widze bo mam silna istuicje tylko czlowiek mysli dobra dam mubtroche czasu. Nikt nir jest udealny. 

 

Dla mnie poxstawa to rozmowa. Ale partner musi byc tez osoba, ktora to potrafi i chce a nie kd razu wychodzi z zaloeznia ze "i tak cie strace" to akurat i donrzalosci nie mowi. A na pewbo dla mnie i o zaangazowaniu co niesetth wychodzi nie tak szybko. Nic ni ejeste magucznym strzalem bo wszytsjo wymaga pracy. Al ejak mowisz dwoje musi chciec a nie kiedy prosze zebh ktos na tetaoi poszedl to slysze, zewywoluje presje.. 

Odnośnik do komentarza
  • Maestro

Może warto też zadać inne pytanie kartom: co terapia jest w stanie dać mi w obszarze relacji? Albo: jak terapia wpłynie na moje życie miłosne, jeśli się na nią zdecyduję? Albo: co będzie, jeśli się zdecyduję/co będzie, jeśli się nie zdecyduję?

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
  • Maestro
14 godzin temu, Sheina napisał:

Za poleceniem arbo ake troche inaczej hehe.. ja na terapie ogolnie chodzilam, ale coz w roznych innych wzgledach :) a to sie przewilao, czasmai odnosze wrazenie, ze " juz nie mam mocy" wierzyc ze przyciagne normalnego dobrego czlowieka...z  któtrym bedzie "mięta z melisą"

Do pierwszego użyj mojego rozkładu:

1. Tło  - gwiazda

2. Co jest za - rydwan

3. Co przeciw - giermek kielichów

4. Rada królowa kielichów

5. Wynik rycerz mieczy, 8 buław, 9 kielichów

 

No coż. W tle widac, że o milosci marze, ale tez jestem strasznie wrazliwa, az nazbyt niestety... za tym aby isc rydwan czyli to,ze relacje sie po prostu koncza pomimo checi... co przeciw moze  czasami w sposob odrealniony patrze na zwiazek?Rada- znowu nie byc zbyt przewrazliwona i skorzystać  z terapii... wynik mówi o tym, że jesli przestane byc czsami zbyt pyskata i chaotyczna w dzialaniu to przyniesie mi to zadowolenie..moze wreszcie bede miala wiecej szczescia w sobie nawet jesli nie z kims ( denarów)

 

Tło mówi o Twoim bądź co bądź pozytywnym nastawieniu do kwestii związkowych mimo porażek. Za jest Rydwan - czyli terapia wzmocni Twoją pewność siebie,doda Ci odwagi, energii,przeciw jest Twoja nadwrażliwość, nawet drażliwość,może za dużo bierzesz do siebie?

Rada - słuchaj swojego serca,intuicji. Wynik może pokazywać, ze terapia będzie krótka, szybko możesz z niej zrezygnować.

  • Lubię to! 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
  • Moderator
21 godzin temu, Sheina napisał:

Do pierwszego użyj mojego rozkładu:

1. Tło  - gwiazda

2. Co jest za - rydwan

3. Co przeciw - giermek kielichów

4. Rada królowa kielichów

5. Wynik rycerz mieczy, 8 buław, 9 kielichów

Czy warto iść na terapię? Karty nie odpowiadają jednoznacznie bo i nie taka jest rola tego rozkładu, on dobrze opisuje możliwości jakie masz.

  1. Gwiazda na wstępie pokazuje, że hmm masz duszę artystyczną - nie chodzi tu o to, że pięknie malujesz, czy jesteś wrażliwa na muzykę, ale chodzi o to, że masz osobowość takiej gwiazdy, jesteś kapryśna, w gorącej wodzie kąpana, trochę nazbyt roszczeniowa, co sprawia, że też wybierasz mężczyzn, którzy lubią taki typ kobiety - to jakby samo przez się wynika, że mając daną osobowość siłą rzeczy trafiasz na osoby, które szukają takiej osobowości... a gwiazda tylko opisała tą osobowość.
  2. Rydwan - to karta dynamizmu i zmian, więc za terapią przemawia po pierwsze opanowanie swoich popędów (Rydwan jednak panuje nad tymi końmi, chociaż wygląda to tak jakby każdy ciągnął w swoją stronę), a po drugie zmiana sama w sobie jaką niesie energia Rydwanu, czyli ruszenie z miejsca, bo póki co w kółko trafiasz na takich samych absztyfikantów.
  3. Giermek kielichów - to człowiek przewrażliwiony na swoim punkcie, marzyciel, mający swoje dość oryginalne spojrzenie na świat (ten giermek patrzy na rybę w kielichu). Co zatem wynika z tego? Że ta terapia mogłaby spowodować, że dowiesz się o sobie rzeczy, których nie będziesz chciała przyjąć, zaakceptować. Zburzy to Twój wyidealizowany obraz o sobie.
  4. Królowa kielichów to kobieta zakochana, kochająca i kochana, to matka dla dzieci, żona dla męża. To też kobieta dojrzała emocjonalnie, szczęśliwa ze swoimi emocjami, budująca trwałe związki oparte na głębokiej miłości... idź w tym kierunku, a nie w kierunku buławowej, która po prostu musi kogoś mieć...
  5. Rycerz mieczy 8 buław 9 kielichów - Rycerz mieczy pokazuje na konflikty wewnętrzne, to osoba często o naturze kompulsywnej, 8 buław przy tym rycerzu do deficyty w komunikacji, jeszcze raz się pokazuje tutaj roszczeniowość i roszczeniowy ton wypowiedzi, zaś 9 pucharów to narcyzm.

 

 

 

  • W punkt 1
  • Super 2
Odnośnik do komentarza

Gwiazda mówi, że masz nadzieję, że terapia Ci pomoże. Pozytywnie jesteś nastawiona. W Rydwanie faktycznie możesz stać się bardziej pewna siebie, będziesz wiedziała, czego tak naprawdę chcesz. Ogólnie chyba też staniesz się silniejsza :).

Przeciw jest Twoja nadwrażliwość emocjonalna i czasem może niedojrzałe podejście.

Kielichowa mówi, żeby kierować się uczuciami, sercem, intuicji.

Mam wrażenie, że coś tam na tej terapii może Cię wkurzyć- Rycerz Mieczy. W 8 Buław podejmiesz jakieś działanie, co sprawi, że poczujesz się dobrze chyba sama ze sobą- 9 Kielichów.

Powodzenia ! :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.04.2020 o 18:15, Sheina napisał:

a to sie przewilao, czasmai odnosze wrazenie, ze " juz nie mam mocy" wierzyc ze przyciagne normalnego dobrego czlowieka...z  któtrym bedzie "mięta z melisą"

Do pierwszego użyj mojego rozkładu:

1. Tło  - gwiazda

Tło właśnie mówi o tym, że terapia Cię uzdrowi, o nadziejach na wymarzoną miłość w jej wyniku :)

W dniu 27.04.2020 o 18:15, Sheina napisał:

2. Co jest za - rydwan

Za jest to, że teraz jesteś nieco niestabilna energetycznie, targa Tobą w różne strony - terapia może pomóc Ci nauczyć się tą energią kierować, być pewną siebie :)

W dniu 27.04.2020 o 18:15, Sheina napisał:

3. Co przeciw - giermek kielichów

Dziecięce idealistycznie-marzeniowe spojrzenie na świat, kapryśne podejście - dziś chce, jutro nie chce;

W dniu 27.04.2020 o 18:15, Sheina napisał:

4. Rada królowa kielichów

Z jednej stronie po paziu Kielichów - radzi dojrzeć, co nie znaczy stracenia wrażliwości, ale taką pewniejszą postać, mniej rozchwiania, więcej zrozumienia tego, co dzieje się we wnętrzu i co serce do Ciebie mówi :)

Z drugiej strony Królowa Kielichów to też psycholog, która pomoże Ci zrozumieć Twoje emocje. Tu bym widziała radę :Iść.

W dniu 27.04.2020 o 18:15, Sheina napisał:

5. Wynik rycerz mieczy, 8 buław, 9 kielichów

Bardziej racjonalne, badawcze spojrzenie na problem (Rycerz Mieczy) - będzie to omówione, przegadane (8 buław), również jak i napięcie nerwowe, jazdy (Rycerz Mieczy). W wyniku będziesz zadowolona życiem i sobą, słuchać swoją emocjonalność, robić jak wygodnie Ciebie (9 kielichów). Czyli pokochasz siebie, a wtedy będzie prościej znaleźć tego, kto Ciebie też pokocha :) Ciekawe, że w sumie te karty dają 17 - Gwiazda - czyli możliwe, że w pewnym sensie pomogą Ci w nieco wolnej drodze do własnych marzeń :)

Moim zdaniem warto chociaż by spróbować ;)

 

Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...