Skocz do zawartości

Smerfa dieta part. III


Arbogast

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Po raz trzeci w ostatnim czasie podchodzę do diety i ćwiczeń w ciągu ostatniego roku. Jakie będą efekty tego odchudzania, diety i ćwiczeń:

 

1. Tło: 9 Buław

2. Przeszłość: 9 mieczy

3. Przyczyna problemu: Paź mieczy

4. Karta rada: 5 buław

5. Nieuniknione: Król pucharów

6. Wynik: Rycerz monet

 

W tle widzę przemęczenie organizmu, wyniszczenie wręcz wskazówkę do wykonania badań.

9 mieczy ładnie pokazuje, że ta sytuacja zaczęła mnie już uwierać i powodować dyskomfort psychiczny. To także są problemy z normalnym funkcjonowaniem takim codziennym.

Paź mieczy w przyczynie problemu może pokazywać słabe przygotowanie merytoryczne co w tym kontekście odczytałbym jako zła dieta, która była przyczyną nadwagi (co się zgadza, bo ostatnio w ogóle diety nie trzymałem) i dopiero teraz wdrożyłem specjalną dietę.

Karta rady 5 buław zaleca bardzo dużą aktywność sportową, dużo ćwiczeń.

Król pucharów w tym co nieuniknione mi się nie podoba, już raz na pytanie o dietę mi wyszedł i skończyło się to na przybraniu kg a nie na utracie.... KP nie jest typem sportowca, a raczej takim słodkim kochanym misiem :)

Rycerz denarów na wyniku mówi o tym, że proces diety musi być konsekwentny i stały, rycerz denarów nie jest chwilowy, to posąg więc wyniki będą trwałe ale pod warunkiem utrzymywania dużej aktywności fizycznej, z naciskiem na dużej 5 buław to największa aktywność fizyczna w całym tarocie, to karta sportowców.

Odnośnik do komentarza

Przez nieudane próby nastawiasz się do tej kolejnej z podejrzeniem i dystansem (9 buław) w cuda nie wierzysz, raczej czujesz lęk i zmartwienie przez poprzednie próby (9 mieczy). Przyczyna może być rzeczywiście, jak mówisz, w braku wiedzy, lub infantylnym do tego podejściu (paź mieczy). Teraz karty zalecają walczyć, utrzymywać sporo ruchu, może rzeczywiście chodzić do sekcji sportowych, zapisać się na sztukę walki. Nieuniknionym jest niestety, że czasami się nie będzie chciało, a może nawet będziesz podjadać słodkie (Król Kielichów). Ale długoterminowo i z upartą praca (Rycerz Kielichów) powinno być ok. Rycerz monet owszem może też wskazywać na dobre zdrowie i wygląd, czego Ci życzę i trzymam kciuki :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.04.2020 o 11:08, Arbogast napisał:

Jakie będą efekty tego odchudzania, diety i ćwiczeń:

 

1. Tło: 9 Buław

2. Przeszłość: 9 mieczy

3. Przyczyna problemu: Paź mieczy

4. Karta rada: 5 buław

5. Nieuniknione: Król pucharów

6. Wynik: Rycerz monet

1. zmęczenie obecną sytuacją, zdrowotnie, psychicznie, wysiłkowo

2. zarzucone wcześniej podobne działania

byc może rzutuje to na Twoje obecne podejscie :

3. Paź mieczy - a. nie do końca wierzysz w powodzenie oraz b. nie do końca jesteś przekonany co do potrzebnych działań (dieta, ćwiczenia) - tu wyłazi z Ciebie laik i sceptyk

niestety hurraoptymiści maja lepiej, bo szybciej sie biorą do działania, no i z entuzjazmem - a to już część sukcesu - tego u Ciebie wg mnie brakuje

4.rada : działać na wielu frontach, wielorako, wielokierunkowo i intensywnie - nie poprzestawać na samej diecie, angażować ludzi wokół siebie w Twój proces (np. żeby dali Ci silne wsparcie - czy to słowem czy czynem, np. zniechęcając do słodkiego :P albo zachęcając do ruchu)

5. chyba jesteś sybarytą i to przeszkadza Ci w różnego rodzaju poświęceniach "dla idei", np. postu : może być, że wygoda zwycięży na jakis czas

6. wynik - nie jest źle:ok:, Rycerz monet to postępy, może nauczysz się czegoś o sobie; 

w każdym razie nie odpuscisz zbyt szybko a to oznacza juz sukces i efekty

 

powodzenia!

Edytowane przez Ava55
Odnośnik do komentarza
W dniu 29.04.2020 o 11:08, Arbogast napisał:

Po raz trzeci w ostatnim czasie podchodzę do diety i ćwiczeń w ciągu ostatniego roku. Jakie będą efekty tego odchudzania, diety i ćwiczeń:

 

1. Tło: 9 Buław

2. Przeszłość: 9 mieczy

3. Przyczyna problemu: Paź mieczy

4. Karta rada: 5 buław

5. Nieuniknione: Król pucharów

6. Wynik: Rycerz monet

 

Trochę jesteś zniechęcony poprzednimi podejściami, które niekoniecznie wyszły... no i nie dawało Ci to spokoju niestety długo, że chciałbyś,ale jakby coś Cię blokowało, powodowało niepokój. Jestes nieco chaotyczny i czsami wyrywny do tego co sobie planujesz, ale to jest takie palcem po wodzie pisane. Duzo szumu i planow, ale z osiągnieciem celu bywa niestety róznie jak to w zyciu.  Radą od kart jest dla Ciebie, abyś skorzystał z silowni, ruchu na powietrzu, sportów z innymi osobami. Moze ustalil sobie taka stała dyscypline sportu, wkitórej liczy sie wlasnie rywalizacja,. jakies duze zaangazowanie miesni. No jestes krolem kielichow to i dobrze sie chce zjesc i wypic sie lubi, ta dieta nigdy nie stanowla dla Ciebie meritum zycia, bo jadles jak chciales, nie zawsze o to dbając. A to ciasteczko, a to torcik..  a to cos przekasze. do piwka.. Jeśli będziesz systematycznym w tym co robisz, ale bedziesz naprawde robil,a nie mowil to jest szansa na wyjscie z impasu. Karty w sumie nie mowia nic niezwyklego ponad to co mowilyny dla kazdego " ciezka praca poplaca" a i cierpliwosc w rycerzu jest wskazana, Nie zniechecaj się. Działaj, pracuj nad sobą. Pwoodzenia Arbo ja tez staram się zrzucic opony zimowe i zamienic na letnie..

 

  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Gość Lianna

1. Ogólnie to mi się wydaje, że pochodzisz do tematu trochę jak pies do jeża XD

2. Porażki, jakieś stresy ? W każdym razie chyba niezbyt dobrze Ci to wpływało na psyche ;)

3. Słabe przygotowanie merytoryczne.

4. Ruszać się, ruszać. Sport, seks, co tam chcesz :P

5. Kanapa i piwko ? :P Kielichowy może i czuły, ale mało ruchliwy :P

6. Będzie praca taka konsekwentna, to i efekty będą :D

 

Trzymam kciuki ! :D

Odnośnik do komentarza
  • Moderator

odnosząc się do tego to chyba sheina wyciagla z tych kart najwięcej o mnie hehe

Fakt ze mam skłonności do słodkości i do drinków z whyski, ktora niestety jest najbardziej kaloryczna ze wszystkich wysokoprocentowych trunków. 

A ten pazik ja zawsze korzystam z diet od dietetyków, nigdy mi się nie chciało samemu tego układać. A niestety z tymi dietetykami to jest tak ze gdzie dwóch dietetyków/trenerów tam trzy opinie. 

9 bulaw - redukcja to nie jest coś ci lubie... tyle ograniczeń i wyrzeczeń. 

Wcielam w życie tą 5 buław, biegi, ketle...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Arbogast napisał:

odnosząc się do tego to chyba sheina wyciagla z tych kart najwięcej o mnie hehe

Fakt ze mam skłonności do słodkości i do drinków z whyski, ktora niestety jest najbardziej kaloryczna ze wszystkich wysokoprocentowych trunków. 

A ten pazik ja zawsze korzystam z diet od dietetyków, nigdy mi się nie chciało samemu tego układać. A niestety z tymi dietetykami to jest tak ze gdzie dwóch dietetyków/trenerów tam trzy opinie. 

9 bulaw - redukcja to nie jest coś ci lubie... tyle ograniczeń i wyrzeczeń. 

Wcielam w życie tą 5 buław, biegi, ketle...

Poczekaj , poczekaj bedziemy Ci tu z ezoforum codzinnie napierniczac w wiadomosciach " to co tam arbo? A co to za ciasteczko tam na stoliku? A co to za whiskacz?Sio biegac :Di jedz ten Jarmuż!!!"

Odnośnik do komentarza
 

1. Tło: 9 Buław sceptyczne nastawienie do wyniku kolejnej próby, warto jednak wyobrazić sobie sobie w tej lepszej wersji :czarodziej:

2. Przeszłość: 9 mieczy źle się ze sobą poczułeś, w tej karcie widzę spadek samooceny 

3. Przyczyna problemu: Paź mieczy brak planu jeśli chodzi o dietę, warto założyć dziennik i wszystko w nim zapisywać w tedy łatwo dostrzec problem - kiedyś korzystałam z aplikacji Fitatu by mieć zarys sytuacji - jednak warto pożegnać pewne produkty 

4. Karta rada: 5 buław większa aktywność fizyczna, bez zdrowego stylu życia efekty i tak bywają marne ale poprawia samopoczucie i poczucie wartości rośnie znacząco, buduje nie tylko sile fizyczna ale i sile charakteru 

5. Nieuniknione: Król pucharów będzie kryzys i powrót do starych nawyków piwa z ciastkiem

6. Wynik: Rycerz monet wynik jednak pokazuje, ze masz szanse na zmianę stylu życiu i konsekwentna realizacje planu, wszystko zależy od Twojej determinacji i dyscypliny 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...