Skocz do zawartości

Kiedy wybory na Dudę w Polsce?


Arbogast

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Sytuacja w polskiej polityce robi się arcyciekawa, więc pytanie w jakim terminie odbędą się wybory, a właściwie czy odbędą się w maju czy zostaną przełożone na jakiś inny odleglejszy termin.

 

Przełożenie: Księżniczka buław - Słońce - Król mieczy

 

1. Tło: 10 mieczy

2. To się może udać: 9 denarów

3. To może nie udać: 8 buław

4. Wynik: 10 denarów

 

Z przełożenia widzę, że będzie obsuwa na wakacje, Paź buław zwykle czeka na rozwój sytuacji, a Słońce mówi o okresie letnim, Król mieczy to kwestie prawne, legislacyjne. Z przyczyn prawnych te wybory nie odbędą się w maju.

 

W rozkładzie głównym już pierwsza karta określająca tło tych wydarzeń mówi, że to się nie uda - 10 mieczy jest kartą totalnej ruiny i zniszczeń. W zasadzie dalszych kart mógłbym nie wyciągać, ale co one mówią: 8 buław jest kartą prędkości , a także listów więc po pierwsze odpadają wybory korespondencyjne a po drugie odpadają wybory tu i zaraz. 9 denarów czytałbym razem z 10 denarów jako sukces ale jesienią.

  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
  • Maestro
1 godzinę temu, Arbogast napisał:

Przełożenie: Księżniczka buław - Słońce - Król mieczy

 

1. Tło: 10 mieczy

2. To się może udać: 9 denarów

3. To może nie udać: 8 buław

4. Wynik: 10 denarów

Też dziś stawiałam na to karty :D już nie pamiętam dokładnie kart, ale wyszło mi, że wybory nie odbędą się w formie korespondencyjnej, a tradycyjnie, jednak nie w maju, a przynajmniej w żadnym z obecnie rozważanych terminów.  

 

U ciebie bym powiedziała, że też widać przesunięcie na termin inny, niż majowy. 

  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Arbogast napisał:

1. Tło: 10 mieczy

2. To się może udać: 9 denarów

3. To może nie udać: 8 buław

4. Wynik: 10 denarów

Oczywiście, że wyborów nie będzie w maju. 10 Mieczy to śmierć dotychczasowych planów i założeń.

9 Denarów mówi o tym, że uda się przez ten czas dopełnić wiele procedur, tak aby to miało godny, wzniosły wydźwięk, nie tak jak teraz po łebkach.. to karta luksusu , a więc dzięki tej zwłoce czasowej wybory będą miały taki charakter, jaki mieć powinny.

Nie uda się  - 8 Buław, czyli działanie chaotyczne, bez planu. Tego nie uda się przeforsować. 

10 Denarów to karta bezpieczeństwa,  a więc dojdą do skutku w tradycyjnej formie ale dopiero wtedy, kiedy minie zagrożenie. 

  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
  • Maestro
3 godziny temu, Arbogast napisał:

1. Tło: 10 mieczy

2. To się może udać: 9 denarów

3. To może nie udać: 8 buław

4. Wynik: 10 denarów

 

Jako tło 10 mieczy, czyli totalna porażka, dno dna. Tak to wygląda teraz niestety. 8 buław rozumiem jako korespondecyjne wybory, list, internet, czyli nie odbędą się w tej formie. Może udać się 9 monet, czyli wtedy gdy zapanuje spokój, ład, porządek, bezpieczeństwo. 

Wynik, 10 denarów: powszechność wyborów dla dużej grupy, społeczności, ale też w formie bezpiecznej. 

Dość czytelne Ci te karty wyszły. 

 

Z przełożenia rozumiem pęd, nagłe decyzje i słomiany zapał (paź buław), który kręcił się wokół egoistycznych pobudek (Słońce), przecięty prawym mieczem króla, reprezentującego zasady, rozsądek i przepisy. 

  • Super 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Gość Ava55
7 godzin temu, Arbogast napisał:

pytanie w jakim terminie odbędą się wybory, a właściwie czy odbędą się w maju czy zostaną przełożone na jakiś inny odleglejszy termin.

to są 3 rózne pytania..., do tego ostatnie dwa 2x na "czy"

Odnośnik do komentarza
  • Moderator
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Ava55 napisał:

to są 3 rózne pytania..., do tego ostatnie dwa 2x na "czy" 

nie do końca :p

dwa ostatnie pytania są alternatywne, bo albo będą w maju te wybory, albo nie będą w maju (czyli zostaną przełożone na jakiś odleglejszy termin). Nie mogą być w maju i nie być w maju.

to tak jakbym zapytał jakie będzie moje życie uczuciowe, czy się ożenię, czy się nie ożenię? Wiadomo, że pytam o ślub, ale daję kartom możliwość swobodnej wypowiedzi, tak samo i tu, Interesowało mnie, czy uda się PiSowi doprowadzić do wyborów w maju czy się nie uda, ale nie chcąc zamykać postawiłem pytanie w jakim terminie i karty pięknie odpowiedziały dokładnie to co chciałem wiedzieć :)

Edytowane przez Arbogast
Odnośnik do komentarza
Gość Ava55

ok. 

uwazam, ze moga wyjść inne karty na pytanie "czy się ożenie" oraz na "czy sie nie ożenię" - innymi słowy : majac jeden rozkład  - inaczej bedzie sie czytac karty na 1sze pytanie a inaczej na przeciwstawne

pomijam juz pytania od "czy" oraz dołożenie do rozkladu trzeciego pytania - "w jakim terminie..." 

 

patrzac po Twoim tłumaczeniu to sformułowanie pytania wcale nie jest istotne

 

 

Edytowane przez Ava55
Odnośnik do komentarza
  • Moderator
17 minut temu, Ava55 napisał:

uwazam, ze moga wyjść inne karty na pytanie "czy się ożenie" oraz na "czy sie nie ożenię" - innymi słowy : majac jeden rozkład  - inaczej bedzie sie

Dlatego jestem zwolennikiem zadawania pytań w kierunku pozytywnym bo wiadomo jak to interpretować. A w przypadku pytań w kierunku zaprzeczających już taka konstrukcja nastręcza trudności, bo jeśli wyjdzie np. 5 mieczy to jest ona zaprzeczeniem ślubu czy zaprzeczeniem pytania? A 6 mieczy jest potwierdzeniem ślubu czy pytania? Podwójne przeczenie to twierdzenie: nie nie "p" = "p".

W przykładzie o wybory nie mamy pytania w kierunku negatywnym tylko dwa pytania w kierunku pozytywnym przy czym pozytywna odp na jedno z nich jest automatycznie negatywna odpowiedzia na drugie bo nie mogą te dwie sytuacje wystąpić jednocześnie. Czyki mógłbym tego pytania o przesunięcie nie pisać bo siłą rzeczy wynikałoby z wcześniejszego pytania.

Uważam, że to jest dobra taktyka stawiania pytań, bo gdybym zadal tak jak Ty Aniu sugerujesz czyli 3 rozkłady (pytanie czy z jednego tasowania czy tez trzy zupełnie osobne rozklady) i gdyby tam wyszly jakimś cudem karty wskazujące na termin majowy oraz na przesunięcie to jak to wtedy zinterpretować? 

 

Konstrukcja tego pytania jest taka: pytam o termin wyborow, przy czym nie chce określać dokładnego czasu - bo jak wiemy tarot czasu pokazywać nie lubi - tylko doprecyzowuje o co konkretnie mi chodzi: o przeniesienie wyborow, wiec juz zadając pytanie umawiam się z kartami, by wskazały czy będzie to termin majowy czy będzie obsuwa... i wskazały na obsuwę. 

 

Ma znaczenie jak zadam pytanie bo gdybym zadal 3 pytania i postawił 3 rozkłady mógłbym mieć przynajmniej 2 wykluczające się odpowiedzi i wtedy albo rzut monetem albo nie wiem....

Odnośnik do komentarza
Gość Ava55

nie sugerowalam 3 rozkładów tylko sygnalizowałąm, ze przy 3 pytaniach do jednego rozkładu trudno jest wyciągnąc sensowną odpowiedź

wystarczyłoby zadać jedno z tych pytań a nie pytać "czy-czy" : "kiedy odbędą się wybory" albo "czy będą wybory w maju"

ponieważ uważam, że inna może  być odpowiedź kart na pytanie "kiedy będą wybory" a inna "czy będą w maju"

 

jak zrozumiałam z Twoich ostatnich wyjaśnień, pytanie brzmiało "kiedy będą wybory" :

Godzinę temu, Arbogast napisał:

Konstrukcja tego pytania jest taka: pytam o termin wyborow

tylko wtedy rozkład "to się może udać"/ "to się  nie uda" - nie ma sensu bo zakłada jakiś termin 

ma sens, gdybyś pytał "czy bedą wybory w maju"....

11 godzin temu, Arbogast napisał:

Przełożenie: Księżniczka buław - Słońce - Król mieczy

 

1. Tło: 10 mieczy

2. To się może udać: 9 denarów

3. To może nie udać: 8 buław

4. Wynik: 10 denarów

 z drugiej strony pytania czasowe oraz od "czy" są dosyć skomplikowane --zgadzam sie, ze tarot nie za bardzo nadaje się do określania ram czasowych - tak jak i trudno w nim o prostą odpowiedź na "czy ", która implikuje odpowiedź typu "tak-nie"

 

tło by pokazywało, ze w zasadzie nie ma miejsca, "przestrzeni" na wybory (sprzeczność z konstytucją) w najbliższym czasie, ale... na wyniku jest 10 denarów plus "to się może udać w 9-ciu denarach, czyli podkupienie, polechtanie ego kogoś (np. Gowina), nie uda się w 8 kijów, czyli nie na dniach...nie 10-go - ale może 23-go np.

ale wybory będą do 3 miesięcy - z tymi 10 denarami na wyniku

 

w przełozeniu pokazuja się rozmowy w Paziu kijów (ewentualnie prezydent ale on nie ma nic do powiedzenia, więc myślę ze to raczej rozmowy), gdzie Słońce to Kaczyński (bo jest to najbardziej sprawczy polityk w tej chwili w kraju), a Król mieczy - to moze być Gowin, który "się rzuca" (staje okoniem) ewentualnie, nie zgadza się  na układ z Kaczynskim 

w 9-ciu monetach -moze Gowinowi być coś obiecane... w końcu, ale marszalka Sejmu to ja w tym nie widzę - albo może to jest raczej przekupstwo drobniejszych posłów z różnych parti

 

bardzo ciekawa jestem jak to się rozwinie :mysli:

 

Edytowane przez Ava55
Odnośnik do komentarza
Gość Ava55

ciekawe :
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/kaczynski-i-gowin-mamy-rozwiazanie-ws-wyborow/9bcjjej

"Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach - oświadczyli Jarosław Kaczyński oraz Jarosław Gowin w przesłanym PAP wspólnym komunikacie."

i dalej :

Jarosław Kaczyński i Jarosław Gowin ogłosili, że wypracowali rozwiązanie w sprawie wyborów prezydenckich

 

"W związku z odrzuceniem przez opozycję wszystkich konstruktywnych propozycji umożliwiających przeprowadzenie tegorocznych wyborów prezydenckich w terminie konstytucyjnym, partie Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie Jarosława Gowina przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach" - czytamy w oświadczeniu podpisanym przez prezesów PiS i Porozumienia.

<<Po upływie terminu 10 maja 2020 r. oraz przewidywanym stwierdzeniu przez Sąd Najwyższy nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, Marszałek Sejmu RP ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie>> - dodano.

"Wybory przeprowadzone przez Państwową Komisję Wyborczą, w trosce o bezpieczeństwo Polaków, ze względu na sytuację epidemiczną, odbędą się w trybie korespondencyjnym. Porozumienie Jarosława Gowina zobowiązuje się do poparcia ustawy o szczególnych zasadach przeprowadzania wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r., a jednocześnie przedstawi, w uzgodnieniu z Prawem i Sprawiedliwością, propozycje jej nowelizacji" - głosi treść wspólnego oświadczenia.

Odnośnik do komentarza
  • Moderator

No i mamy wyjaśnienie: wybory 10 maja się nie odbędą, SN uzna je za nie ważne z uwagi na ich nieodbycie i w po 10 maja Marszałek Sejmu oglosi nowy termin wyborow ale korespondencyjnych w ciągu 60 dni, czyli prawdopodobnie przelom czerwca i lipca. 

 

I teraz jak to widziały karty: 

10 mieczy doskonale opisało sytuacje, brak wyborów 

8 bulaw jako to co się nie uda, czyli nie uda się ich przeprowadzić "na szybkosci", 

9 denarow i 10 denarow pokazują, że wybory się odbędą z przesunięciem czasowym, po wspólnym dogadaniu się, które przynosi korzysci obu stronom.

Mysle, ze slonce właśnie pokazało czas letni. 

 

  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
  • Moderator
Godzinę temu, Ava55 napisał:

nie sugerowalam 3 rozkładów tylko sygnalizowałąm, ze przy 3 pytaniach do jednego rozkładu trudno jest wyciągnąc sensowną odpowiedź

wystarczyłoby zadać jedno z tych pytań a nie pytać "czy-czy" : "kiedy odbędą się wybory" albo "czy będą wybory w maju"

ponieważ uważam, że inna może  być odpowiedź kart na pytanie "kiedy będą wybory" a inna "czy będą w maju"

Ja mam taki styl zadawania pytań, że jak chce wyciągnąć z kart konkretna odpowiedź to zadaje pytanie otwarte (jaki termin) w domyśle czy ujrze tam termin majowy.

 

Albo gdy ktoś pyta o np. Związek w tym roku, to ja stawiam pytanie życie uczuciowe w tym roku w domyśle czy zobaczę tam związek. I ten system mi się sprawdza, chociaż nie polecam go osobom początkującym w tarocie bo faktycznie trzeb się dobrze rozumiec ze swoimi kartami, żeby nie mieć trudności z interpretacja. 

 

I tutaj świadomie użyłem rozkład na 4 karty bo w pozycji to się uda/nie uda chciałem zobaczyć podpowiedz do wyborow majowych. Albo wyjdą na jedną albo ma drugiej pozycji. 

Na obydwu by wyjść nie mogly. Co najwyżej mogłoby nigdzie nie wyjść więc wtedy karty zwyczajnie nie chciałyby ze mną rozmawiać. Tak czasem się zdarza. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator
W dniu 6.05.2020 o 10:28, Arbogast napisał:

Sytuacja w polskiej polityce robi się arcyciekawa, więc pytanie w jakim terminie odbędą się wybory, a właściwie czy odbędą się w maju czy zostaną przełożone na jakiś inny odleglejszy termin.

 

Przełożenie: Księżniczka buław - Słońce - Król mieczy

 

1. Tło: 10 mieczy

2. To się może udać: 9 denarów

3. To może nie udać: 8 buław

4. Wynik: 10 denarów

Wybory 28 czerwca zatem Słońce z przełożenia mówi o lecie, a rozkład główny, pokazał przesunięcie 10 maja, więc karty dobrze pokazały :)

  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...