Jump to content

Recommended Posts

Ava55

dziś nad ranem miałam intrygujący sen

pamiętam tylko końcowkę - byłam w dużym, nieco ciemnawym domu ze sporymi oknami  (szyby "w kratkę"), pomagaliśmy jakiejś dziewczynce około 6-8 lat - chyba ją przenocować

pamiętam, że leżała już w łożku i żeby się dobrze czuła (jak w domu) -  na szafce nocnej obok położyłam dwie maskotki, misie

chwilę potem okazuje się, ze jedna z nich (albo jeszcze trzecia) - to żywa jaszczurka, dosyć spora (wielkosci kota), lekko szarawa, nieco zielonkawa miejscami i błyszcząca

biorę ją na ręce i głąszczę po łebku, jak kota

siedzi spokojnie ma dosyć mokrą (śluz) skórę i widac bardzo duże wyraźne łuski, jest zimna w dotyku (ale żywa)

nie lubię gadów ani płazów, a tym bardziej takich ze śluzem (choć jaszczurki powinny być suche, to ta, którą trzymam na rekach taka nie jest)- i głaszczę ją z lekkim oporem,

mówiąc -(chyba do męża) i jednocześnie patrząc na śpiącą dziwwczynkę: 

"zobacz, nawet nie śmierdzi "(o jaszczurce) - w takim kontekście jakby normalnie zawsze było ją mocno czuć  - być może wtedy, gdy się ją bierze na ręce albo w ogóle

tu się obudziłam

jaszczurki nigdy mi się nie śnią... nie ogladałąm nawet żadnego filmu o nich/ z nimi gdziekolwiek... i w życiu np. nie kupilabym terrarium, czuję wstręt, lekkie obrzydzenie do takich zwierząt

macie może jakiś pomysł o co kaman z tą jaszczurką ?

:bukiet2:

Edited by Ava55
  • Like 2

Piko

Wszystkie jaszczurki uwielbiają wygrzewać się w pełnym słońcu, dlatego na najpopularniejszych kartach tarota są na Kartach męskich związanych z żywiołem ognia, który reprezentują ... :karty:

360_-_Radiant_-_Stabe_11_-_Bube.jpg  360_-_Radiant_-_Stabe_12_-_Ritter.jpg  360_-_Radiant_-_Stabe_14_-_Konig.jpg

może podświadomie to rozumiesz i starałaś się jej dać trochę ciepła , jak dziecku... (tej maskotce )  :thanks:

Edited by Piko
  • W punkt 1
  • Super 2

Ava55

ale to była żywa jaszczurka, nie maskotka

na 100%

glaskałam ją (może zeby ja uspokoić ? ale byla spokojna) - trochę jak kota...

Edited by Ava55
  • Like 1

Elie-1
8 godzin temu, Ava55 napisał:

ale to była żywa jaszczurka, nie maskotka

na 100%

glaskałam ją (może zeby ja uspokoić ? ale byla spokojna) - trochę jak kota...

Jaszczurka, miniatura smoka. Pojawienie się jaszczurki we śnie, jest dowodem na to, że śniący pragnie uchodzić w życiu za okazalszego - ciałem, duchem, intelektem - niż jest w rzeczywistości. We śnie o jaszczurce ujawniają się kompleksy śniącego. W niektórych przypadkach jaszczurka może symbolizować zazdrość, zdradę lub nieoczekiwane rozczarowanie ze strony bliskich nam osób.

Piko ma rację - salamandra  na kartach tarota wskazuje na ognisty charakter.
Jest jednym z najstarszych symboli alchemii i magii o której pisał Paracelsus, że "wyobraża ona ducha ognia, żyjącego we wnętrzu tego żywiołu". Natomiast każde dziecko w naszych snach symbolizuje to, co jest w nas dziecięcego . Nasze ukryte od dawna potrzeby i pragnienia. To też brak poczucia bezpieczeństwa i czułości. oraz inne pragnienia  i potrzeby, co do których w rzeczywistości boimy się przyznać. Twoja podświadomość do Ciebie krzyczy, a Ty nadal chcesz ukryć to co Ci "leży na wątrobie". O tym mówi ta część snu w której głaszczesz jaszczurkę. Sama sobie odpowiedz co i komu chcesz coś wykrzyczeć, wygarnąć, ale nie robisz tego, aby go nie urazić. Jednak w podświadomości jest w Tobie ta chęć. Być może w realu ktoś coś plecie, udaje, a Ty wiesz lepiej, wiesz swoje, ale milczysz. Sen może również wskazywać na inne Twoje potrzeby, które zwyczajnie tłumisz w sobie.

Edited by Elie-1
  • Super 2

Elie-1
8 godzin temu, Piko napisał:

Wszystkie jaszczurki uwielbiają wygrzewać się w pełnym słońcu, dlatego na najpopularniejszych kartach tarota są na Kartach męskich związanych z żywiołem ognia, który reprezentują ... :karty:

360_-_Radiant_-_Stabe_11_-_Bube.jpg  360_-_Radiant_-_Stabe_12_-_Ritter.jpg  360_-_Radiant_-_Stabe_14_-_Konig.jpg

może podświadomie to rozumiesz i starałaś się jej dać trochę ciepła , jak dziecku... (tej maskotce )  :thanks:

A Tobie @ Piko  dziękuję za ten post. Pomogłeś mi coś uświadomić. :bukiet2: Ja to czasami potrzebuję porządnego kopniaka aby chciało mi się chcieć. :bonk:

• Like 2
  • Thanks! 1

Priestess
13 godzin temu, Ava55 napisał:

macie może jakiś pomysł o co kaman z tą jaszczurką ?

Myślę podobnie jak Elie.

Jaszczurka skojarzyła Ci się z czymś obrzydliwym, reprezentuje wszystkie paskudztwa, których się brzydzisz, ale starasz się ją zaadoptować, głaszczesz z czułością. Tak jakbyś chciała zaakceptować i pokochać sprawy/cechy/rzeczy, które budzą Twój wstręt. Jaszczurka ku Twojemu zdziwieniu "nawet nie śmierdzi", czyli te sprawy nawet nie dają o sobie znać, można je gdzieś w sobie poukrywać, a one nawet nie śmierdzą. 

Zastanowiłabym się, co się działo w Twoim życiu, gdy miałaś tak jak ta dziewczynka 6-8 lat. Czy doświadczyłaś jakieś trudnej sytuacji, która teraz w Tobie żyje, może powróciła we wspomnieniach. Sen jest o tym, że dziewczynkę trzeba przenocować, czyli zapewnić jej schronienie. Zakładam, że to doświadczenie mogło sprawić, że poczułaś się mało ochroniona i niezaopiekowana. Dodatkowo te dwa misie, które miały być przytulaśne, miłe, dawać poczucie bezpieczeństwa, jeden z nich okazał się właśnie zimną, obślizgłą jaszczurą, która wzbudza Twoją odrazę, ale której próbujesz nadać cechy przyjemnie kojarzącego się kota (miękki, do głaskania, itp). Tak samo może być z tym wspomnieniem, starasz się je w sobie zaadoptować, ugłaskać, sprawić aby nie śmierdziało, ale to nadal obrzydliwa jaszczurka. Wspomnienia, które miały być bezpieczne, dobre, jak miłe misie, a okazały się czymś budzącym Twój wstręt, niechęć. 

Edited by Priestess
  • Super 2

Ava55
1 godzinę temu, Priestess napisał:

Zastanowiłabym się, co się działo w Twoim życiu, gdy miałaś tak jak ta dziewczynka 6-8 lat.

jedyna rzecz, którą kojarzę to komunia...

zawsze byłam trochę wyizolowanym dzieckiem z własnym zdaniem - choć chowałam je w dużej mierze dla siebie, 

1 godzinę temu, Priestess napisał:

poczułaś się mało ochroniona i niezaopiekowana

tu dużo prawdy  - w sensie, ze rodzice nie poświęcali mi za dużo uwagi - sprawiałam mało kłopotów, ale i też brak mi było takich gestów czułości

6 godzin temu, Elie-1 napisał:

"wyobraża ona ducha ognia, żyjącego we wnętrzu tego żywiołu"

jest coś takiego... mam wybuchowy charakter, co mnie wkurza :D  ale staram się go okiełznać 

z tego, co sama jeszcze wyszukałam to w zależności od kultury danej społeczności, jej wierzeń jaszczurki są postrzegane jako symbol zmartwychstania, mocy (odrastają im kończyny), jako symbol kontaktu ze zmarłymi, powodzenia (bogactwa) - ale także grożnych wydarzeń - chorób, śmierci... symboliki przy jaszczurkach jest "od metra"

ja się zastanawiałam też nad taką interpretacją:

od przedwczoraj rozmawiam z córką (dziewczynka we śnie)  n/t założenia wspólnego biznesu, co dałoby jej komfort finansowy bow tej chwili jest średnio (miśie), a my akurat będziemy mieli trochę gotówki  do zaryzykowania
do biznesu, szczególnie handlu (a takie ma być na razie w założeniu to przedsięwziecie) zawsze miałam negatywny stosunek - wyniesione z domu, że handel jest "be" - i takie też jest moje odczucie co do zarabiania np. na różnicy cen ;  staram się jakoś do tego przekonać ( i tu rola jaszczurki - nie cierpię gadów, ona jest niemiła w dotyku ale staram się ją "oswoić a  siebie do niej przekonać - poprzez wymuszone głaskanie, przy czy  jaszczurka była przewidziana dla córki - jako jej zabawka, towarzysz, coś w tym stylu)

myśle, ze w każdej interpretacji jest jakaś część prawdy

dziękuję Wan bardzo za pomoc - i @Piko dodatkowo jeszcze za uświadomienie mi obecności jaszczurek na kartach i przypomnienie ich powiazania z elementam Ognia

dodatkowo - jestem spod znaku ognistego

:bukiet3i::_buzki: :love:

Edited by Ava55
  • Like 2

Ava55

a i dodam, ze jest znane powiedzenie "pecunia non olet" - czyli "pieniądze nie smierdzą - stąd moje skojarzenie, zapachu jaszczurki i pieniędzy

• Like 2

Priestess
5 minut temu, Ava55 napisał:

a i dodam, ze jest znane powiedzenie "pecunia non olet" - czyli "pieniądze nie smierdzą - stąd moje skojarzenie, zapachu jaszczurki i pieniędzy

Też zastanawiałam się, czy ta dziewczynka to nie jest Twoja córka. 

Twoja interpretacja jest bardzo sensowna. Tym bardziej, że jaszczurka - handel/biznes córki, wydaje Ci się czymś "wstrętnym" (masz wobec tego wątpliwości etyczne), ale starasz się temu nadać kocie cechy, czyli niezależność i autonomię, bo koty to takie właśnie zaradne, samodzielne, całkowicie autonomiczne zwierzęta. Tak jak biznes córki dałby jej rodzaj swobody i sprawił, że stałaby się bardziej samowystarczalna w dobie kryzysu (noc, sytuacja, w której trzeba zapewnić dziecku schronienie i bezpieczeństwo). 

Ten wiek dziecka też wydaje się tutaj pasować, bo ty wspominasz o Komunii, a mi przyszło na myśl, że dziecko w tym wieku idzie pierwszy raz do szkoły. Odseparowuje się od rodziców jeszcze bardziej, ma swoje obowiązki, musi sobie radzić samodzielnie z nowymi wyzwaniami. 

Edited by Priestess
  • Super 1

Piko
22 minuty temu, Ava55 napisał:

A i ja dodam że zgodnie z tarotową wizją i snem; będziesz na chłodno podchodzić do tego gorącego tematu handlu lub odwrotnie , z dużym zapałem do chłodnego rachunku ekonomicznego... :)

• W punkt 1
  • Super 1