Jump to content

Apan Vayu - mudra ratująca życie


Recommended Posts

  • Ekspert
Lianna

Istnieje wiele mudr na szereg dolegliwości fizycznych (praktykowanie mudr nie zastępuje jednak konsultacji lekarskiej, a jedynie wspomaga energetycznie proces leczenia). 

Ale z jedną mudrą chcę jednak zapoznać wszystkich, gdyż jest bardzo często ratunkiem dla naszego życia w przypadkach nagłych dolegliwości związanych z sercem - jest to mudra ratująca życie (Apan Vayu Mudra), pomoże przeczekać czas związany z przyjazdem pogotowia czy dotarciem do lekarza. Jej dobroczynne działanie wypróbowałam dawno temu na sobie, kiedy to podczas pracy przy komputerze w okolicy serca poczułam bardzo silny ucisk - ból nie pozwalający na normalne oddychanie. W tamtym czasie wiedziałam tylko, że taka mudra istnieje. Byłam wtedy sama w domu, a ten ból był niesamowity. Dałam radę odnaleźć ją w internecie (bo siedziałam przed komputerem) i zaczęłam ją praktykować. Po 20 minutach trzymania tej mudry ból ustąpił. 

mudra_%C5%BCycia3.jpgSposób wykonania tej mudry jest następujący: połącz opuszkami palców kciuk, palec serdeczny i środkowy; palec wskazujący dotyka podstawy kciuka lekko ją uciskając (popatrz na zdjęcie przedstawiające układ palców w tej mudrze - obok). Mały palec pozostaje swobodny. Praktykuj obiema rękami tak długo jak trzeba (do przyjazdu lekarza lub jeżeli nie decydujesz się go wezwać - do ustąpienia dolegliwości).

 

wyciszalnia

  • Like 1
  • Cool 1
  • Super 1
  • Thanks! 1
Link to post
Share on other sites
  • Ismer changed the title to Apan Vayu - mudra ratująca życie
  • Ismer pinned and unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...