Skocz do zawartości

Apan Vayu - mudra ratująca życie


Gość Lianna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lianna

Istnieje wiele mudr na szereg dolegliwości fizycznych (praktykowanie mudr nie zastępuje jednak konsultacji lekarskiej, a jedynie wspomaga energetycznie proces leczenia). 

Ale z jedną mudrą chcę jednak zapoznać wszystkich, gdyż jest bardzo często ratunkiem dla naszego życia w przypadkach nagłych dolegliwości związanych z sercem - jest to mudra ratująca życie (Apan Vayu Mudra), pomoże przeczekać czas związany z przyjazdem pogotowia czy dotarciem do lekarza. Jej dobroczynne działanie wypróbowałam dawno temu na sobie, kiedy to podczas pracy przy komputerze w okolicy serca poczułam bardzo silny ucisk - ból nie pozwalający na normalne oddychanie. W tamtym czasie wiedziałam tylko, że taka mudra istnieje. Byłam wtedy sama w domu, a ten ból był niesamowity. Dałam radę odnaleźć ją w internecie (bo siedziałam przed komputerem) i zaczęłam ją praktykować. Po 20 minutach trzymania tej mudry ból ustąpił. 

mudra_%C5%BCycia3.jpgSposób wykonania tej mudry jest następujący: połącz opuszkami palców kciuk, palec serdeczny i środkowy; palec wskazujący dotyka podstawy kciuka lekko ją uciskając (popatrz na zdjęcie przedstawiające układ palców w tej mudrze - obok). Mały palec pozostaje swobodny. Praktykuj obiema rękami tak długo jak trzeba (do przyjazdu lekarza lub jeżeli nie decydujesz się go wezwać - do ustąpienia dolegliwości).

 

wyciszalnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Apan Vayu - mudra ratująca życie
  • Ismer podpiął i odpiął ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...