Skocz do zawartości

Miłość


Piko

Rekomendowane odpowiedzi

"Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie jest bezwstydna, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje.

 

 

003185-01-milosc-cierpliwa-jest-laskawa-

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Napisano (edytowane)

Dziękuję Ci @Piko za te wersy, szczególnie ważne dla mnie. Wiąże się z nim bardzo ciekawa historia mojego życia. Kilka lat temu przeżywałam bardzo trudne rozstanie z moim chłopakiem, który był miłością mojego życia. Cierpiałam wtedy strasznie, nie mogłam się po tym wydarzeniu pozbierać. Nie ułożyło nam się i nasze drogi wtedy się rozeszły. To był dla mnie cios i najgorsza strata w życiu. Nigdy nie byłam osobą, która się modli, mam dość ambiwalentny stosunek do wiary i religii, ale w tamtym czasie, chyba w akcie desperacji i wielkiego kryzysu emocjonalnego wzięłam pismo święte i uznałam, że wylosuję sobie jakiś fragment w nadziei, że może Bóg chce mi coś powiedzieć na ten czas cierpienia. I wylosowałam właśnie ten cytat. Uznałam to za kpinę i zezłościłam się, bo jest to dość popularne czytanie dla nowożeńców. Pomyślałam, że to okrutne, że wylosowałam właśnie ten fragment przeżywając tak okropne cierpienie i będąc samotną. 

Sześć lat później z dokładnie tym samym chłopakiem wzięłam ślub i za kilka dni obchodzimy naszą pierwszą rocznicę zawarcia małżeństwa, a ten wers został odczytany podczas naszej ślubnej mszy. Tak więc myślę, że nie doceniłam wtedy przekazu, jak być może Bóg lub ślepy przypadek mi zesłał. Do dziś mam wielki sentyment do tego fragmentu. 

 

Edytowane przez Priestess
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...