Jump to content

Recommended Posts

Piko

Dziś poniedziałek 18 maja 2020 roku...

I postanowiłem wyciągnąć z talii runicznej kartę z runą która będzie mi przyświecać w nadchodzącym tygodniu;

 

ro-tiwaz.jpg

 

 

Teiwaz - zdecydowanie, precyzyjny cel, męstwo, odwaga, sprawiedliwość, uczciwość uczciwość, godność, sprawiedliwość, poświęcenie, prawo, słuszność, porządek, sława, zwycięstwo, stanowczość, wytrwałość.

 

TEIWAZ symbolizuje samo ofiarowanie się, wierność i niezawodność oraz sprawiedliwe zwycięstwo i sławę. Runa pokazuje drogę ku sprawom duchowym, drogę ku materii i drogę serca. Dwie pierwsze drogi biegną w przeciwnych kierunkach, trecia neguje jakby pozostałe i wymaga od Ciebie rozpoczęcia życia od nowa. Musisz zdecydować sam, co wybierzesz.

 

Interpretacja runy w pozycji prostej:

Runa ta symbolizuje nowe wyzwania. Jest to czas, w którym trzeba wykorzystać wszystkie umiejętności i całą mądrość, którą do tej pory zdobyłeś.

Tiwaz zapowiada bliski namiętny związek miłosny, początek trwałego szczęścia. Jest to runa poświęcenia i wytrzymałości, zwraca też uwagę na potrzebę cierpliwości.

Tiwaz oznacza również pierwiastek męski, rozwój wewnętrzny, praworządność, męstwo i odwagę.

Link to post
Share on other sites
  • Administrator
Ismer

hmmm... i co z ww. definicji wynika dla Ciebie?

Ja np. powiedziałabym, że ta runa przyświeca podejmowaniu właściwych decyzji, które czasami wymagają radykalnych i/ lub unikanych wcześniej rozwiązań. Tyr jest jednym z bogów związanych z walką - a wspiera zawsze tych, po których stronie stoi słuszność i prawo.

To także umiejętność określenia celu, do którego się dąży (w sprawach codziennych to po prostu zwrócenie uwagi na sprawy najważniejsze i odrzucenie tego, co jest nieistotne), a przy tej runie trzeba pamiętać, że cel musi być zgodny z sumieniem, etyką, tu nie można postąpić niehonorowo ani jak tchórz. Kiedy np. coś obiecasz - dotrzymujesz słowa. jeśli zdarzy się sytuacja wymagająca Twego zaangażowania nie chowasz głowy w piasek. Może będzie to wymagało poświęcenia i zaciśnięcia zębów, jednak odpowiednie decyzje będą skutkować pozytywnymi następstwami. Tiwaz (Tyr)  pomaga obudzić w sobie stanowczość i zachować prawość.


"Ludzi szlachetnych poznawano właśnie po tym, iż zawsze dotrzymywali danego słowa. W dzisiejszych czasach, gdy gloryfikuje się spryt i tzw. zaradność, często kosztem innych ludzi, honor i dotrzymywanie obietnic nabiera znaczenia niemal archaicznych wartości" - tak prawi Tomek Misterka :))

  • Medal 1
  • W punkt 1
  • Super 3
  • Thanks! 1
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...