Skocz do zawartości

Jaki artykuł zadowoloni Panią redaktor?


Arcan

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałam do pewnej gazety w sprawie pracy. Główna redaktor odpisała mi, żebym wysłała jej artykuły.

Pytanie:

 

Jaki artykuł zadowoli Panią redaktor?

 

umiarkowanie, rycerz mieczy, rycerz kijów

 

żaden :D nie lubię rycerza mieczy... to kłótnie, awantury...Nie pokazał mi nic dobrego... W tym pytaniu może mówić wprost,że jestem na przegranej pozycji, bo będzie się czepiać...

Artykuł powinien być ładnie ułożony, zawierać błyskotliwe myśli oraz śmiałe tezy... Umiar jako ładna stylistka, rozłożenie akapitów, rycerz mieczy jako błyskotliwe myśli, bądź czepialstwo, rycerz kijów jako śmiałość...

 

Artykuł nowatorski...powinien być powiew świeżości... Celować raczej w aktualne sytuacje, nie odnosić się do historii...Język powinien być żywy, jak u rycerzyków... Jakiś drażliwy temat społeczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
13 minut temu, Arcan napisał:

Jaki artykuł zadowoli Panią redaktor?

 

umiarkowanie, rycerz mieczy, rycerz kijów

 

Rycerz mieczy to też rozwój, władanie słowem, wiedza... Buławowy to energia, wartkość, pasja. Widziałabym w Umiarkowaniu połączenie tych dwóch żywiołów: coś pasjonującego, gorący temat, jednocześnie spójne merytorycznie i na wysokim poziomie literackim. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie powietrza i ognia... Może napisze o ulotności uczuć... ? Niestety, koronawirus zweryfikował wiele związków

o, już mam temat :D

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
2 minuty temu, Arcan napisał:

Połączenie powietrza i ognia... Może napisze o ulotności uczuć... ? Niestety, koronawirus zweryfikował wiele związków

o, już mam temat :D

Jak Rycerz buław to może coś o seksie???? Seks w czasach zarazy :D 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2020 o 15:43, Arcan napisał:

Napisałam do pewnej gazety w sprawie pracy. Główna redaktor odpisała mi, żebym wysłała jej artykuły.

Pytanie:

 

Jaki artykuł zadowoli Panią redaktor?

 

umiarkowanie, rycerz mieczy, rycerz kijów

 

żaden :D nie lubię rycerza mieczy... to kłótnie, awantury...Nie pokazał mi nic dobrego... W tym pytaniu może mówić wprost,że jestem na przegranej pozycji, bo będzie się czepiać...

Artykuł powinien być ładnie ułożony, zawierać błyskotliwe myśli oraz śmiałe tezy... Umiar jako ładna stylistka, rozłożenie akapitów, rycerz mieczy jako błyskotliwe myśli, bądź czepialstwo, rycerz kijów jako śmiałość...

 

Artykuł nowatorski...powinien być powiew świeżości... Celować raczej w aktualne sytuacje, nie odnosić się do historii...Język powinien być żywy, jak u rycerzyków... Jakiś drażliwy temat społeczny?

Lotny, taki nieco kontrowersyjny. Który wprowadzi sporo zamieszania przez co będzie właśnie "na topie"... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2020 o 15:43, Arcan napisał:

Jaki artykuł zadowoli Panią redaktor?

 

umiarkowanie, rycerz mieczy, rycerz kijów

Artykuł na tematy budzące kontrowersje, które rodzą burze mózgów oraz fale dyskusji. Rycerz Buław to sprawy zapalne, nerwowe, drażliwe, więc szukaj takich właśnie tematów. 

  • W punkt 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
16 godzin temu, Ziomal597 napisał:

Artykuł na tematy budzące kontrowersje, które rodzą burze mózgów oraz fale dyskusji. Rycerz Buław to sprawy zapalne, nerwowe, drażliwe, więc szukaj takich właśnie tematów. 

Dokładnie tak samo to widzę.. takie które wywolaja dyskusje, burze mózgów (Rycerz Mieczy) i bazują na emocjach (Rycerz Buław)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykuł na temat neutralny, który pokazał by Twoje umiejętności stylistyczne. Rycerze mieczy pokazuje tutaj komunikację, bystroś umysłu przy karcie Umiarkowaniu wskazuje by zachować w artykule obiektywizm, pisać z punktu widzenia obserwatora. Odważne tezy podbierać analitycznym faktami, a nie własnymi przekonaniami. Rycerz  buław to dynamika akcji, w połączeniu widziałabym lekkość słowa. Takie artykuł, który czyta się lekko, pokazuje jasny punkt widzenia i powinien być zwięzły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...