Skocz do zawartości

Kino


zakretka23

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przed chwila w jednym z odcinku snu weszłam do kina, tam siedzieli żołnierze w pełnych swoich uniformach z różnych frakcji - nawet nurkowie. Tylko, ze siedzieli tylem do ekranu na którym nic się nie wyświetlało, był biały ekran. To było bardzo dziwne bo fotele były normalnie przodem do ekranu. 
Moja siostra była zła ze tam weszła, bo byli w trakcie operacji - widziałam ja jako medyczna, ale po przebudzeniu wiem ze chodzi o militarna. Może to co jest na ekranie tv ma odwrócona uwagę od tego co się dzieje. 

Edytowane przez zakretka23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Napisano (edytowane)

Mam dwa skojarzenia:

1. Pierwsze odnosi się do obecnej sytuacji związanej z wirusem. Mamy wojskowych, czyli wysłanników rządu (mylą się z medykami, teraz też dość istotnymi), którzy są w trakcie jakiejś operacji, czyli ważnych działań. Niestety pozostają bierni i odwracają oczy od tego, co powinni widzieć. Może to oznaczać Twoją bezradność na sytuację w kraju, w której służby nie podejmują adekwatnych działań. Do tego mamy kino, które niebawem w 4 etapie zostanie rozmrożone, każdy do tego kina będzie mógł wejść i obejrzeć film. Myślę, że bardzo czekasz na koniec epidemii, chcesz wrócić do normalnego życia, a Twoja siostrą chyba reaguje większym lękiem na to, co się dzieje i zachowuje większą ostrożność.

 

2. Druga interpretacja będzie bardziej personalna i wyjęta z kontekstu wirusa. Żołnierze to osoby mocno podporządkowane normorm, w śnie zatem mogą reprezentować upomnienie, żebyś podporządkowała się, szanowała zasady dyscypliny w ujęciu społecznym, moralnym albo zawodowym. Działają jak takie zaalarmowanie "Uwaga! Zasady!" podobnie zresztą jak twoja siostra we śnie, która też Cię upomina i strofuje, nawołuje do dyscypliny. Można zatem się zastanawiać, co w Twoim życiu ostatni się rozszalało i gdzie brakuje hamulca. Żołnierze unikający patrzenia na film, którego zresztą nie ma, to też ciekawy symbol. Film bowiem jest pewnego rodzaju tajemnicą, może być romantyczny, przygodowy, horror, itp... i każdy gatunek w śnie odnosił by się do nastroju panującego w Twoim życiu. A tutaj nie ma filmu, jakby nic się nie działo, ale też jakbyś na coś wyczekiwała. Myślę, że towarzyszy temu wewnętrzna pustka, którą nie wiadomo czym zapełnić, być może ostatnio życie wydaje się mało interesujące i czegoś w nim brakuje, akcji, fabuły. Czyli podsumowując, odwraca się uwagę (siedzenie tyłem) od tego, co powinno być obserwowane (film) przez reprezentanta i strażnika zasad (żołnierze).

Edytowane przez Priestess
  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za bardzo ciekawa interpretacje. Moja siostra nosi mundur i była z nimi w tym kinie chyba na niej robili operacje. Oni na coś czekali w pełnej gotowości. 
Tak od początku pandemii nie zmieniłam zwyczaj - ręce myją jak zawsze i chodzę bez maseczki dla mnie ona ma bardziej symbol psychologiczny - mniej więcej widzę do czego to zmierza. Nigdy nie byliśmy w pełni wolni na taj planecie teraz odbierają resztki złudzeń. 
Obecnie zajmuje się rozwojem i praca, żyje tu i teraz nie wybiegam w przyszłość. Moje życie wewnętrzne jest bogatsze od zewnetrznego. 

Tak czekam, gdyż uważam, ze to -  cisza przed burza ...

Edytowane przez zakretka23
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...