Skocz do zawartości

Karty Kipper


Gość Stilla

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stilla

Skusiłam się niedawno na zakup Mistycznego Kippera w polskiej wersji. Do kart jest dołączona całkiem urocza książeczka ze znaczeniami. Niestety informacje są bardzo po łebkach, zwłaszcza połączenia kart. Kompletnie nie wiem jak się zabrać za te karty. Wydają się bardzo niepopularne w Polsce. Przyciągnęło mnie do nich lekkie podobieństwo do kart Lenormand i że jak one mówią o codziennych sprawach. Przekopałam trochę internet (głównie strony po angielsku, wydawało mi się, że więcej w ten sposób znajdę), ale o ile opisy kart się jakieś znajdą, tak z połączeniami jest bardzo słabo.

 

Czy są tu jacyś sympatycy Kipperów? Jestem ciekawa z jakich źródeł korzystacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Sympatyczką kipperów nie jestem, więc trudno mi o nich rozmawiać, choć talię znam. Myślę, że swobodnie możesz je potraktować tak jak inne karty obrazkowe typu cygańskie - sybilla, ponieważ ich interpretacja zależy głównie od skojarzeń właściciela talii. Krótkie czy "po łebkach" opisy kart są tu atutem, bo nie mieszają zbytnio w głowie ;) a otwierają spore możliwości percepcyjne na zasadzie własnych a nie cudzych skojarzeń. I taka talia staje się talią niepowtarzalną i nie jest ograniczona schematami.

Poza tym każdą kartę można porównać z jej odpowiednikiem z innej talii, czy to lenormandów czy cygańskich. Ja np. swego czasu zrobiłam sobie takie "zestawienie odpowiedników" między lenormandami, cyganami "zwykłymi", cyganami p. Wielgoradesz i cyganami p. Marcinkiewicz oraz z dużą talią cygańską + jeszcze pełną talią klasyków. One oczywiście różnią się ilością kart i nie wszędzie są te same obrazki (znaczenia), ale to żadna przeszkoda. Wyszło ciekawie i jak się chce, to można wypracować sobie jeden spójny odczyt dla tych wszystkich talii, które mają podobną ilość kart (przeważnie jest to 36). 

Najtrudniej było mi z klasykami i pełnymi cyganami (52 karty) ale że dla chcącego nie ma nic trudnego, to - uwzględniając różnice - i to da się zestawić. 

Więc nie martw się - na pewno sobie poradzisz, a jak masz talent do kart a talię pokochasz - to z pewnością pójdzie to u Ciebie jak burza :yes: 

  • Cool 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...