Skocz do zawartości

Ex, a retrogradacja + ćwiczenia sumowania kart.


Sunrise009

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z exów się pośrednio ostatnio uaktywnił, podpytywał wspólnych znajomych co u mnie. Uznałam, że to świetna forma ćwiczeń sumowania. (jeśli źle wybrałam destynację tematu, to proszę uprzejmie o przeniesienie.)
Zapytałam kart czy się ujawni/odezwie do września.

Kochankowie + Król Kielichów + 2 buławy (Słońce) pod talią Moc. 
Z sumy wyszli mi Kochankowie.

Wygląda na to, że się zdecyduje na kontakt, w Kochankach może być zawarta informacja o decyzji dobrej dla serca, a także romansie, który może nastąpić. Król kielichów to także informacja o tym, że dojrzał, będzie gotowy do stworzenia czegoś stałego, natomiast 2 buławy ze Słońcem rozumiem jako przejęcie inicjatywy. Trudno mu się będzie zdecydować, ale Słońce to energia męska i karta powodzenia planów. 
Moc pod spodem daje siłę do przetrwania trudnych chwil, to chęć działania, woli zwycięstwa. Suma w Kochankach mówi mi o zjednoczeniu.

Nie wiem czy to dobrze zsumowałam.
Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
33 minuty temu, Sunrise009 napisał:

Zapytałam kart czy się ujawni/odezwie do września.

Kochankowie + Król Kielichów + 2 buławy (Słońce) pod talią Moc. 
Z sumy wyszli mi Kochankowie.

Moim zdaniem się odezwie. Nie przeceniałabym dojrzałości Króla Kielichów, bo w zestawieniu z Kochankami może on mówić o ty, że kieruje się emocjami, nie przemyślał dobrze sprawy. Kochankowie to raczej romans niż dojrzały związek. Mamy też 2 buław, to jego rozterki i wahania, wybór jakiego należy dokonać, co dobrze też koresponduje z kartą Kochanków z początku układu. Czyli pan będzie się zastanawiał, wahał, rozważał to, ale raczej pod kątem emocjonalnym, niż z pozycji rozumu. Słońce wskazuje na to, że kontakt ostatecznie będzie podjęty. 

Moc tutaj może sugerować, że koniec końców Ty będziesz kontrolować tę relację i decydować, pociągać za sznurki. 

 

Suma mówi o możliwości romansu, który z tego kontaktu może wyniknąć. A jak dalej potoczy się romans, tego nie wiadomo jeszcze, kochankowie to pierwszy etap, który dopiero coś otwiera, niekoniecznie zapowiedź stałego związku.

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, Sunrise009 napisał:

Nie wiem czy to dobrze zsumowałam.

A jaką metodę sumowania kart zastosowałaś? Bo mnie wychodzi co innego w podsumie.... i nie wiem, które karty tutaj zsumować, bo jest ich bardzo dużo. 

 

Kochankowie - 6

Król Kielichów -Siła - 11

2 buławy - 2

Słońce - 19

Moc - 11
Z sumy wyszedł mi Kapłan.

Wg HB Siła i Kapłanka.

 

Kochankowie - 6

Król Kielichów - Siła - 11

2 buławy - 2

Z sumy wyszło mi Koło.

Wg HB Siła i Kapłanka.

 

Kochankowie - 6

Król Kielichów - Siła - 11

2 buławy - 2

Słońce - 19

Z tej podsumy wyszła mi Wieża.

Wg HB Pustelnik.

 

Wydaje mi się, że te karty należałoby wziąć pod uwagę, jako te wyłożone na stół. Ja stosuję tradycyjną metodę zliczania, czyli moim zdaniem Wieża. 

 

Chyba, że ja też coś pokićkałam.... 

 

Edytowane przez Priestess
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Priestess napisał:

A jaką metodę sumowania kart zastosowałaś? Bo mnie wychodzi co innego w podsumie.... i nie wiem, które karty tutaj zsumować, bo jest ich bardzo dużo. 

 

Kochankowie - 6

Król Kielichów -Siła - 11

2 buławy - 2

Słońce - 19

Moc - 11
Z sumy wyszedł mi Kapłan.

Wg HB Siła i Kapłanka.

 

Kochankowie - 6

Król Kielichów - Siła - 11

2 buławy - 2

Z sumy wyszło mi Koło.

Wg HB Siła i Kapłanka.

 

Kochankowie - 6

Król Kielichów - Siła - 11

2 buławy - 2

Słońce - 19

Z tej podsumy wyszła mi Wieża.

Wg HB Pustelnik.

 

Wydaje mi się, że te karty należałoby wziąć pod uwagę, jako te wyłożone na stół. Ja stosuję tradycyjną metodę zliczania. czyli moim zdaniem Wieża. 

Chyba, że ja też coś pokićkałam.... 

 

 

Znalazłam na jakimś forum metodę, ale musiałabym poszukać linka. Możliwe też że się pomyliłam w obliczeniach, bo rozkład kładłam bardzo późno. Na pewno sumowałam wszystkie, które wyszły, czyli Kochanków, Króla, 2 buławy, Słońce oraz Moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Napisano (edytowane)
3 minuty temu, Sunrise009 napisał:

Znalazłam na jakimś forum metodę, ale musiałabym poszukać linka. Możliwe też że się pomyliłam w obliczeniach, bo rozkład kładłam bardzo późno. Na pewno sumowałam wszystkie, które wyszły, czyli Kochanków, Króla, 2 buławy, Słońce oraz Moc.

Wg metody HB omijamy karty dworskie, a wszystkie inne zliczamy tak, jak pokazuje numer na karcie. Przy czym Siła to 11 a Sprawiedliwość to 8, Głupiec 22, As to zawsze 1. Wynik zliczamy jak w numerologii, dodając do siebie cyfry aż do uzyskania wyniku odpowiadającego karcie AW (czyli do 22) przy czym te dwie cyfry też można zliczyć, uzyskujemy wtedy dwa wyniki. 

 

Wg metody klasycznej zliczamy karty dworskie, do AM (kielichy, monety) dodajemy 10, pozostałe AM (kije i miecze) zliczamy tak, jak pokazuje numer na karcie. Tutaj też Siła to 11 a Sprawiedliwość to 8. Od wyniku odejmujemy 22 tak długo, aż uzyskamy wartość karty AW. 

 

To tak w skrócie. Znam tylko te dwie metody.

 

Edytowane przez Priestess
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Priestess napisał:

Wg metody HB omijamy karty dworskie, a wszystkie inne zliczamy tak, jak pokazuje numer na karcie. Przy czym Siła to 11 a Sprawiedliwość to 8, Głupiec 22, As to zawsze 1. Wynik zliczamy jak w numerologii, dodając do siebie cyfry aż do uzyskania wyniku odpowiadającego karcie AW (czyli do 22) przy czym te dwie cyfry też można zliczyć, uzyskujemy wtedy dwa wyniki. 

 

Wg metody klasycznej zliczamy karty dworskie, do AM (kielichy, monety) dodajemy 10, pozostałe AM (kije i miecze) zliczamy tak, jak pokazuje numer na karcie. Tutaj też Siła to 11 a Sprawiedliwość to 8. Od wyniku odejmujemy 22 tak długo, aż uzyskamy wartość karty AW. 

To tak w skrócie. 

 

O widzisz, a ja nie odjęłam 22 na pewno. Znajdę ten post i postaram się zsumowac prawidłowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
1 minutę temu, Sunrise009 napisał:

O widzisz, a ja nie odjęłam 22 na pewno. Znajdę ten post i postaram się zsumowac prawidłowo. 

Gdybyś nie odjęła, to by wyszło 49. 

49-22-22= 5 Kapłan

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

Z sumowaniem to tak zawsze, kalkulator i niestety ciągle coś się nie zgadza :obled: Nie przepadam za sumowaniem, zwłaszcza gdy dociągamy karty, bo nie wiadomo, które z nich zliczać. Stosuję bardzo rzadko, gdy brakuje mi doprecyzowania wyniku. Najtrudniej mi zapamiętać odpowiedniki kart dworskich, bo stosuję zazwyczaj sumowanie tą metodą. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odjęłam teraz i faktycznie Kapłan. 

Dobra to z podsumy wychodzi, że jest szansa na związek. Chyba. Kapłan to dla mnie pewność, stabliność i te same wartości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Sunrise009 napisał:

Odjęłam teraz i faktycznie Kapłan. 

Dobra to z podsumy wychodzi, że jest szansa na związek. Chyba. Kapłan to dla mnie pewność, stabliność i te same wartości. 

Można to odczytać jako jego szczere intencje i uczciwą postawę. 

Kapłan to też trzymanie się swoich postanowień, czyli trwanie w dystansie, skoro się rozstaliście pan może mimo wahań dalej chcieć utrzymać dystans.  

Kapłan to też mężczyzna zajęty. 

 

Mam wrażenie, że w Twojej interpretacji dominuje czytanie kart w taki sposób, aby wróżba była pozytywna i aby jednak wyszło, że się zejdziecie i będzie z tego udany związek. Nie twierdzę, że to niemożliwe, ale z jakiegoś powodu się jednak rozstaliście... 

 

Ja tych kart chyba nie widzę aż tak optymistycznie. Owszem, pan jest uczuciowy, tęskni za Tobą, rozważa kontakt, jednak nie widzę tutaj na ten moment powrotu do stabilnej relacji. Tym bardziej, że pytanie było o to, czy pan się odezwie do września, a nie czy wrócicie do siebie. 

 

Edytowane przez Priestess
  • Lubię to! 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Priestess napisał:

Można to odczytać jako jego szczere intencje i uczciwą postawę. 

Kapłan to też trzymanie się swoich postanowień, czyli trwanie w dystansie, skoro się rozstaliście pan może mimo wahań dalej chcieć utrzymać dystans.  

Kapłan to też mężczyzna zajęty. 

 

Mam wrażenie, że w Twojej interpretacji dominuje czytanie kart w taki sposób, aby wróżba była pozytywna i aby jednak wyszło, że się zejdziecie i będzie z tego udany związek. Nie twierdzę, że to niemożliwe, ale z jakiegoś powodu się jednak rozstaliście... 

 

Ja tych kart chyba nie widzę aż tak optymistycznie. Owszem, pan jest uczuciowy, tęskni za Tobą, rozważa kontakt, jednak nie widzę tutaj na ten moment powrotu do stabilnej relacji. Tym bardziej, że pytanie było o to, czy pan się odezwie do września, a nie czy wrócicie do siebie. 

 

Nie czytam ich do końca pozytywnie, raczej jestem zdziwiona wynikiem, który bądź co bądź jest w miarę pozytywny, biorąc pod uwagę okoliczności naszego związku i jego końca. Bez wchodzenia w szczegóły - prędzej spodziewałabym się kaktusa na dłoni niż zejścia się, ale masz rację, mam tendencję do nadinterpretacji. Nie wszystkie karty jeszcze są dla mnie jasne i przejrzyste w różnych zestawieniac jak np. Kapłan, czy Kochankowie. Nie zawsze też przekaz jest jasny i zrozumiały. Stąd moje pytania na tym forum, Wasza pomoc jest nieoceniona w tym temacie. 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 godzin temu, Sunrise009 napisał:

Zapytałam kart czy się ujawni/odezwie do września.

Kochankowie + Król Kielichów + 2 buławy (Słońce) pod talią Moc. 

Hmmm wydaje mi się, że jednak się nie odezwie. Kochankowie to zastanawianie się nad wyborem Król Kielichów, to też nie jest osoba, która jest inicjatorem kontaktu. Król Kielichów, to mężczyzna pogrążony w marzeniach, emocjach, ale poza te ramy raczej nie wychodzi i 2 Buław to dalej przyglądanie się w wyjaśnieniu masz Słońce, które w tej sytuacji odczytałabym jako skupienie się na sobie. Pod talią Moc, czyli w tym przypadku powściągnięcie emocji, powstrzymanie od kontaktu

  • W punkt 1
  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...