Skocz do zawartości

Jak będzie mi się pracowało kartami Lenormand?


Priestess

Rekomendowane odpowiedzi

  • Maestro

Hej dziewczyny

 

Planuję zakup pierwszej talii tych kart i powolutku trochę się w nich doszkalam czytając. 

Wylosowałam sobie on-line karty na pytanie:

 

Jak odnajdę się w nowej metodzie wróżenia?

Wieża+Myszy

 

Nie wygląda to zachęcająco.... :D 

Wieża na początku skojarzyła mi się z samotnością.... na forum mało jest wątków na temat tej metody i nowe posty pojawiają się z rzadka, pomyślałam, że nie będę miała wystarczającego wsparcia, aby się wymieniać wiedzą i ćwiczyć... Wieża przy tych myszach to chyba jakaś utrata osiągnięć, może będę się czuła jak osoba początkująca, bardzo niepewnie, w przeciwieństwie do tarota, w którym czuję się biegle. Te myszy podgryzające wieżę to upadek tego, co stabilne (moje wcześniejsze umiejętności biegłego posługiwania się kartami tarota) i budowanie czegoś nowego cegiełka po cegiełce... w poczucie straty i osamotnienia? :(

Co myślicie? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Priestess napisał:

Jak odnajdę się w nowej metodzie wróżenia?

Wieża+Myszy

W mojej ściądze z lenormand →Wieża to znak długiego szczęśliwego życia, a Myszy to kradzież, lecz jeśli leżą blisko to odzyskanie straty...

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla

Interpretuję podobnie.

 

Twoje ambicjonalne podejście (Wieża) do tych kart będzie dla Ciebie źródłem frustracji (Myszy). Podkopanie autorytetu. Zburzenie dobrej reputacji (z tej przyczyny nie wróżyłabym innym za pomocą tych kart zaraz po ich zakupieniu, bo może Ci na początku nie wychodzić tak dobrze jak z Tarotem). Będą Ci podgryzać Twoją pewność siebie :D

 

Możesz też spojrzeć na to tak, że to... bardzo dobrze! Będziesz musiała popracować ze swoim ego, bo karty mocno mówią o tym, że będzie bolało, że nie jesteś tak dobra i wspaniała, jaka byś chciała od początku być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mam takie same zdanie jak pozostali skoro Wieża jest synonimem ambicji, wytężonej pracy, która przynosi korzyści a Myszy to symbol problemów, które "podgryzaja", to znaczy że może nie będziesz taka wybitna od razu, trzeba będzie trochę dłużej nad tym posiedzieć. Ale wiesz dla chcącego nic trudnego :thanks: mam po cichu nadzieję, że uda się rozkręcić ten dział jest tu paru ekspertów, więc jest potencjał :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

Dzięki @Briee :)

wróżyć innym jeszcze nie zamierzam, to zupełnie obce narzędzia dla mnie, nawet nie znam jeszcze znaczenie tych kart, więc jeszcze długo długo nic :D

 

tak też myślę, że mogę to przeżywać ambicjonalnie ;) ale ma początku musi być trochę pod górkę, aby się udało kiedyś na tę wieżę wdrapać :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
2 minuty temu, Lunaria napisał:

Mam takie same zdanie jak pozostali skoro Wieża jest synonimem ambicji, wytężonej pracy, która przynosi korzyści a Myszy to symbol problemów, które "podgryzaja", to znaczy że może nie będziesz taka wybitna od razu, trzeba będzie trochę dłużej nad tym posiedzieć. Ale wiesz dla chcącego nic trudnego :thanks: mam po cichu nadzieję, że uda się rozkręcić ten dział jest tu paru ekspertów, więc jest potencjał :)

Dzięki :)

Jestem też pełna ekscytacji, bo te karty wydają mi się bardzo ciekawe :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
15 godzin temu, Priestess napisał:

Jak odnajdę się w nowej metodzie wróżenia?

Wieża+Myszy

fakt, zachęcające te karty nie są, ale o ile Wieża reprezentuje samotność to Myszy pracę zespołową, więc - choć może Cię to denerwować (a Myszy również szarpią nerwy) - bardziej będziesz musiała korzystać z pomocy dydaktycznych i porad niż byś chciała a uporanie się z kartami może też zająć więcej czasu niż sądzisz. I może Cię to po prostu zniechęcać, tym bardziej, że masz już opanowane inne karty, 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Priestess napisał:

Jak odnajdę się w nowej metodzie wróżenia?

Wieża+Myszy

14 godzin temu, Piko napisał:

W mojej ściądze z lenormand →Wieża to znak długiego szczęśliwego życia, a Myszy to kradzież, lecz jeśli leżą blisko to odzyskanie straty...

Można potraktować Wieże jako znak długiej radosnej nauki nowych znaczeń, ale Myszy to raz wzloty , raz porażki w trakcie nauki. Choć ostatecznie powinno wyjść na plus, jeśli nie będziesz mieszać znaczeń z kartami które już znasz...

Powodzenia w nauce :thanks:

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...