Skocz do zawartości

Rozstrzygnięcie


crowcrow

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dowiedziałam się, że wyszło na jaw wiele trupów z szafy pewnej instytucji Y z którą miałam niegdyś do czynienia(co mnie bardzo cieszy to powinno stać się dawno) . Jednak instytucja ta jest jak to w Polsce wysoce wykwalifikowana w zamiataniu pod dywan. Postanowiłam w ramach ćwiczeń po długiej przerwie spróbować postawić karty jak zakończy się ta farsa.

7 buław - bez determinacji i wytrwałości się nie obejdzie, nie można odpuścić Y, która teraz jest mocno atakowana

słońce - uwolnienie od cierpień, nowe nadzieje, wzrost ku światłu - czuję tu zwycięstwo ofiar Y

król denarów - tworzenie nowego lepszego miejsca, nowy lider - może nowa osoba u władzy Y wprowadzi porządek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
15 minut temu, crowcrow napisał:

7 buław, Słońce, Król Denarów

Widać w pierwszej karcie, że są pod obstrzałem w konieczności bronienia się. Słońce wskazuje na pomyślny rozwój sytuacji i dalsze panowanie króla (instytucja lub szef). Nie ma tu kart upadku, zmiany, załamania starego porządku (np. śmierć, wieża, sąd), czy nawet kart odejścia (8 pucharów, 6 mieczy). Niestety wydaje mi się, że nic się nie zmieni, wyjdą z tego obronną ręką. 

 

W podsumowaniu masz Maga, czyli ich kuglarstwo, sprytną żonglerkę zasobami, fałsz. 

Edytowane przez Priestess
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym poznajesz, że król to "stary" szef, a nie ktoś kto zajmie jego miejsce? Zarzuty wobec Y są bardzo mocne i nie wydaje mi się, żeby przeszły całkiem bez echa... ktoś poleci na pewno. Znasz jakiś bardziej szczegółowy rozkład, do takiej sytuacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
5 minut temu, crowcrow napisał:

Po czym poznajesz, że król to "stary" szef, a nie ktoś kto zajmie jego miejsce? Zarzuty wobec Y są bardzo mocne i nie wydaje mi się, żeby przeszły całkiem bez echa... ktoś poleci na pewno. 

Bo jest obok Słońca zwiastującego pomyślność i nie ma kart zmiany. Po kartach nie widać, aby ktoś miał polecieć albo aby miała zajść jakaś gruntowna transformacja. Słońce to też egoizm, dbanie o własne interesy. Król Monet to dosłownie szef lub władza w sensie ogólnym albo po prostu stabilna instytucja, monety tutaj są adekwatne. Oczywiście mogę się mylić, to tylko moja interpretacja. 

 

5 minut temu, crowcrow napisał:

Znasz jakiś bardziej szczegółowy rozkład, do takiej sytuacji?

Coś poszukam zaraz ;)

Edytowane przez Priestess
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
11 minut temu, crowcrow napisał:

Znasz jakiś bardziej szczegółowy rozkład, do takiej sytuacji?

Przeszukałam to co na forum i chyba klasyczny krzyż celtycki byłby najlepszy, z założeniem, że kładziemy go na instytucję i obserwujemy przebieg tejże sytuacji i czynniki współistniejące. 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie do pytania ;)

No bo tak: pytanie brzmi: 

5 godzin temu, crowcrow napisał:

jak zakończy się ta farsa

...ale dla kogo? Dla firmy? Czy dla tych, którzy wyciągają trupy z szafy?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
12 minut temu, Mesi napisał:

A ja mam pytanie do pytania ;)

No bo tak: pytanie brzmi: 

...ale dla kogo? Dla firmy? Czy dla tych, którzy wyciągają trupy z szafy?

No właśnie, słuszna uwaga... ja założyłam, że dla firmy... ale może w rozkładzie chodziło o ofiary. 

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie myślałam ogółem jak skończy się sytuacja, nie jak się skończy dla którejś ze stron. Może to był błąd. Zobaczymy jak pójdzie z tym krzyżem jutro, doprecyzuję i wrzucę tutaj :)

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytanie było takie ogólne, to myślę, że wynik sprawy będzie bardzo korzystny (Słońce) dla tej strony, która bardzo mocno musi bronić swojego stanowiska / odpierać ataki (7 Buław), a na sukces tej sprawy będzie bardzo mocny wpływ miał mężczyzna, który zajmuje wysokie stanowisko i umie działać zgodnie z planem, nie ulegając emocjom (Król Monet). Ty kładłaś karty, Ty znasz sytuację, więc będziesz wiedziała, o którą stronę sporu chodzi :) 

Oczywiście krzyż dużo doprecyzuje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko lecę z krzyżem w takim razie :) 1 i 2 wypadły same przy tasowaniu. Pytanie: jak sprawa zakończy się dla instytucji Y?

1. 10 pucharów

2. Kapłan

3.  siła

4. umiarkowanie

5. 5 buław

6. 9 buław

7. 2 buławy

8. kochankowie

9. głupiec

10. sprawiedliwość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
56 minut temu, crowcrow napisał:

Na szybko lecę z krzyżem w takim razie :) 1 i 2 wypadły same przy tasowaniu. Pytanie: jak sprawa zakończy się dla instytucji Y?

1. 10 pucharów

2. Kapłan

3.  siła

4. umiarkowanie

5. 5 buław

6. 9 buław

7. 2 buławy

8. kochankowie

9. głupiec

10. sprawiedliwość

Musisz podać też swoją interpretację :)

warto dopisać znaczenie pozycji, gdyby ktoś nie znał rozkładu krzyż na pamięć 

  • O.K 1
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, akurat musiałam wyjść, a nie chciałam zgubić co mi tam wyszło :D znaczeniem posługiwałam się z pierwszego posta, który podlinkowałaś.

1. (to jest) 10 pucharów - wydaje mi się, że w tym wypadku może oznaczać jakaś wzajemną protekcję ze strony pewnych środowisk silnie powiązanych z Y. Y nie czuje zagrożenia, ani nie ma obaw związanych z sytuacją.

2. (krzyżuje się/jest przeciwne) Kapłan - mężczyzna stanowiący kontrolę? Kilku takich udziela się w sprawie po stronie ofiar, może to któryś z nich.

3. (świadomość/to co widoczne) siła - pojawiły się próby porozumienia (jednak z miernym skutkiem) próba obłaskawienia lwa dla zachowania dobrej opinii?

4. (podstawa, sedno problemu/podświadome) umiarkowanie - opanowane podejście d sprawy, ale spotkałam się też z interpretacją obojętności co też by pasowało

5. (najbliższa przeszłość, co doprowadziło do tego) 5 buław - przyjacielska potyczka, która zmienia się w prawdziwą walkę z wrogiem(znaczenie z talii, którą wróżyłam). Kilka niezbyt poważnych zarzutów i prześmiewczych komentarzy doprowadziło do wytoczenia prawdziwie wojennych dział - nie da się ukryć to się zgadza w punkt.

6. (najbliższa przyszłość/to nadejdzie) 9 buław - opieranie się atakom, stawianie czoła wyzwaniu.

7. (nastawienie pytającego) 2 buławy - oczekiwanie na zmiany, niepewność.

8. (otoczenie) kochankowie - nacisk ze strony otoczenia na dokonanie wyboru?

9. (oczekiwania/lęki) głupiec - ryzykowne zagranie, które może nie przynieść oczekiwanych rezultatów?

10. (rezultat) sprawiedliwość - pociągniecie do odpowiedzialności prawnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
9 minut temu, crowcrow napisał:

1. (to jest) 10 pucharów

Dobrze prosperująca instytucja, w której osoby zajmujące wysokie stołki żyją jak pączki w maśle i niczego im nie brakuje. To może być też wzajemna protekcja, nepotyzm. 

10 minut temu, crowcrow napisał:

2. (krzyżuje się/jest przeciwne) Kapłan

Względy moralne, powinności, przestrzeganie zasad etyki. 

11 minut temu, crowcrow napisał:

3. (świadomość/to co widoczne) siła

Widoczne jest wychodzenie z pozycji siły, niezłomności, kontroli, sprawianie wrażenia bycia wpływowym i panowania nad sytuacją. 

12 minut temu, crowcrow napisał:

4. (podstawa, sedno problemu/podświadome) umiarkowanie

Siła stanowi pewną fasadę, która ma ukryć różne braki, ale w karcie umiarkowania widać, że poza brakami i porażkami są też sukcesy i pozytywne działania. 

Te dwie karty mogą pokazywać, że instytucji bardzo trudno przyznawać się do błędów, chcą prezentować się jako podmiot nieomylny, wpływowy i za wszelką cenę dążą do utrzymania tej wizji, bo boją się utraty równowagi. Ta taktyka jest nie do końca potrzebna, bo równowaga tam jest zachowana. Tak jak wyżej napisałam, są plusy i minusy, blaski i cienie. Ale im to nie do końca wystarcza, na zewnątrz muszą pokazać się silni i bez jakichkolwiek wad. 

17 minut temu, crowcrow napisał:

5. (najbliższa przeszłość, co doprowadziło do tego) 5 buław

Bardzo silny konflikt, kłótnie, walka wewnątrz instytucji, niezgodność działań i chaos. 

18 minut temu, crowcrow napisał:

6. (najbliższa przyszłość/to nadejdzie) 9 buław

Zachowają ostrożność i pewnego rodzaju bierność, aby chronić się przed potencjalnym atakiem z zewnątrz. Raczej nie będą sami w ofensywie. 

19 minut temu, crowcrow napisał:

7. (nastawienie pytającego) 2 buławy

Tutaj jest pragnienie dialogu i współpracy. W tym wypadku pytający to rozumiem instytucja, na którą kładziesz karty. Oni chcą się dogadać, chcą ugody i jakiegoś partnerskiego porozumienia. 

20 minut temu, crowcrow napisał:

8. (otoczenie) kochankowie

Otoczenie jest rozdarte i podzielone w tej kwestii. Są poplecznicy i są wrogowie. 

20 minut temu, crowcrow napisał:

9. (oczekiwania/lęki) głupiec

Oczekiwania instytucji są takie, aby wyjść z tego obronną ręką, może nawet trochę "rżnąć głupa", bagatelizować sprawę, umniejszać jej znaczenie. 

22 minuty temu, crowcrow napisał:

10. (rezultat) sprawiedliwość

Sprawa skończy się w sądzie. Nie wiadomo jeszcze jak, bo do Sprawiedliwości dobrze by było coś dociągnąć, aby wiedzieć, jaki będzie końcowy wynik. Tak czy inaczej będzie konieczność formalnego rozwiązania tej sprawy, pociągnięcia do odpowiedzialności prawnej, natomiast nie wiadomo, z jakim skutkiem. 

  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko powyżej idealnie w punkt. Na zakończenie na pewno będzie trzeba poczekać.

6 minut temu, Priestess napisał:

 Nie wiadomo jeszcze jak, bo do Sprawiedliwości dobrze by było coś dociągnąć, aby wiedzieć, jaki będzie końcowy wynik.

Jak dociągnąć kartę? Wystarczy jedną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Teraz, crowcrow napisał:

Wszystko powyżej idealnie w punkt. Na zakończenie na pewno będzie trzeba poczekać.

Jak dociągnąć kartę? Wystarczy jedną?

Może być jedna, mogą być dwie. Zazwyczaj do końca krzyża się wyciąga 3 karty na wynik. Ja też wyciągam 2 karty na oczekiwania i lęki. Ale kto jak tam woli :D każdy ma swój system. 

 

 

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Priestess napisał:

Może być jedna, mogą być dwie. Zazwyczaj do końca krzyża się wyciąga 3 karty na wynik. Ja też wyciągam 2 karty na oczekiwania i lęki. Ale kto jak tam woli :D każdy ma swój system. 

 

 

Do sprawiedliwości dołącza:

król pucharów - mężczyzna, który będzie chciał dążyć poprawy i zjednoczenia obu stron

król mieczy - przemyślane postępowaniem oczekiwanie na odpowiedni moment

Jakos niezbyt pozytywnie mi się widzą te karty

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

Hmmm ciekawe. Bo mogą to być dwie strony sporu: jedna reprezentowana przez króla pucharów (osoba ciepła, lojalna, wrażliwa na innych) a druga przez króla mieczy (chłodny, konkretny, wygadany, merytoryczny). 

Myślę, że dojdzie do jakiejś ugody, na to może też wskazywać 2 buław, karta współpracy i kompromisów

 

Obecnie widać, że w firmie było gorąco (5 buław), ale nadal mało kart transformacji i zmian. Bardzo fajnie tutaj robi ta sprawiedliwość na końcu, ona daje nadzieję. Chyba bardziej na zadośćuczynienie dla ofiar i sprawiedliwy wyrok w oparciu o porozumienie. Natomiast w samej organizacji chyba na dłuższą metę nic się nie zmieni.

 

P.S. ta sprawiedliwość może też mówić o mediacjach, niekoniecznie sprawie w sądzie jako takim, albo o interwencji jakiejś innej nadrzędnej instytucji, ogranu kontrolującego, np. prokuratury. Nie wiem, jakie są procedury. Tak czy inaczej będzie to "sprawiedliwy sędzia".

Edytowane przez Priestess
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie początkowe: będzie walka (7 buław) o prawdę (Słońce), w której jedna ze stron będzie musiała się bronić (7 buław), myślę, że to instytucja, sporo innych rzeczy może się ujawnić (Słońce). Na końcu będzie jednak ktoś, kto wygra w tej sprawie finansowo (Król Monet), jakaś zainteresowana strona.

 

Krzyż Celtycki:

1. Jedność spolnoty, może rzeczywiście jakiś nepotyzm i powiązania rodzinne są charakterystyczne dla tej firmy;

2. Kapłan tu może zaznaczać bezpośrednio zasady i morał, czyli właśnie te czynniki mogą przeszkodzić ich dalszej działalności;

3. Oni myślą, że mają sprawę opanowana i pod kontrolą (Siła)

4. Umiarkowanie - myślę, że za mocno kontroli nad sytuacją nie mieli, są zwykłą, przeciętna instytucją, co by tam na zewnątrz nie pokazywali. Czekają, aż sytuacja się złagodzi i wszystko potoczy się tak, jak było dotąd;

5. W przeszłości właśnie pojawiła się ta walka, konflikt, zamieszanie;

6. Która w najbliższej przyszłości przekształci się w sytuacji obrony po ich stronie, brak zaufania i paranoję;

7. Nastawieniem jest spokój, obserwacja, i czekanie - żadnych nagłych ruchów;

8. Otoczenie sprawia, że czują, że są powinni dokonać wyboru, a jakiego - tu lepiej dociągnąć kartę do Kochanków ;)

9. Co do lęków - myślę, że boją się nieprzewidywalności sytuacji (Głupiec), podświadomie dążą do spokoju (Umiarkowanie), a tu taki brak pewności...

10. Tak, odpowiedzialność prawna, Sąd może byc (Sprawiedliwość). Ja też odbieram ta kartę tak, że w końcu ten, po czyjej stronie znajduje się prawda ;) Co do 2 Króli, przypuszczam, że to mogą być pokrzywdzeni ludzie, którzy wygrają w tej sprawie (Sprawiedliwość), ale nie znam całej sytuacji :)

Mimo tego ktoś i tak na tym zarobi (Król Monet), jak zawsze, niestety :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie kilka organizacji prawnie wspomagających zainteresowało się sprawą. Y pali się pod stołkiem, ale udają że wszystko jest ok w co już nikt nie wierzy, ale chyba nie mają na razie innego pomysłu. Na rozstrzygnięcie pewnie będzie trzeba długo zaczekać.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...