Jump to content

Pokój - Room - Stanza


Guest Stilla

Recommended Posts

Guest Stilla

W talii Sibilla della Zingara:

Ta neutralna karta reprezentuje prywatne, spokojne miejsce. Może to być też stan, w którym można zebrać myśli lub spotkać się z kimś w intymnej atmosferze.


• intymność, prywatność
• przyjmowanie gości
• potrzeba wycofania się lub refleksji
• czekanie, aż coś się stanie; ktoś wkrótce przybędzie


SYMBOLE: Karta przedstawia ładnie urządzony pokój. Pokój wygląda na domowy i prywatną przestrzeń. Kolory nadają ciepła i spokoju tej przestrzeni. W pokoju nikogo nie ma, ale puste krzesło sugeruje oczekiwanie na kogoś, kto przyjdzie i je zajmie. Okna pokoju są zamknięte, blokując to, co jest na zewnątrz, być może izolując tych, którzy zajmują pokój, i uniemożliwiając im zrozumienie lub zobaczenie, co się wokół nich dzieje.


PROSTA: Karta opisuje atmosferę spokoju i porządku. Wszystko jest na swoim miejscu, ale wydaje się, że na obrazku czegoś lub kogoś brakuje. Może istnieć potrzeba odpoczynku i refleksji nad tym, w jaki sposób nadać sens sytuacji. Karta ta może również oznaczać potrzebę poufnych rozmów, intymnych lub prywatnych spotkań. Karty obok mogą pomóc zrozumieć, co wymaga wyjaśnienia lub co pytający powinien przemyśleć. Jeśli chodzi o relacje miłosne, może oznaczać potrzebę intymności, nudę lub potrzebę ponownej oceny związku. Może również oznaczać, że jest osoba, która powinna być obecna, i że pytający czeka na jej przybycie. „Pokój” w połączeniu z innymi kartami może wskazywać typ pomieszczenia, na przykład: z „Podróżą” to pokój hotelowy, z „Dzieckiem” to pokój dziecinny, z „Chorobą” to pokój szpitalny, a „Lekarzem” to pokój konsultacyjny.


Możliwe znaczenia:
MIŁOŚĆ: intymność między kochankami, miłość lub seks w prywatności, pogodne chwile lub spotkania członków rodziny lub przyjaciół
PRACA: pozytywne wyniki, sprawdzone umiejętności, biznes prowadzony w uporządkowany sposób
ZDROWIE: zdrowie nie jest problemem; duża energia i pożądanie seksualne
PORADA: skorzystaj ze spokoju obecnej chwili sam, albo z kimś wyjątkowym.

 

ODWRÓCONA: świat jest odwrócony do góry nogami. Może to być wewnętrzne zamieszanie lub utrata właściwej perspektywy. Może to wskazywać na zachowanie impulsywne; brak ogarnięcia sytuacji, zanim stanie się nieuporządkowana; niemożność przywrócenia rzeczy na właściwe tory. Pokazuje, że sytuacja jest złożona i splątana, pełna przeszkód oraz skomplikowanych i zniekształconych relacji. Może również odnosić się do materialnej utraty domu, biura lub nieruchomości. W połączeniu z „Weselem” lub innymi kartami miłosnymi może oznaczać zdradę, oszustwo, brak miłości lub nieporządek w związku. Jeśli pytanie dotyczy pracy lub firmy, odwrócona karta daje negatywną odpowiedź lub wynik, fałszywą nadzieję lub sprzeczne warunki.

 

Źródło: "Gypsy Oracle Cards. A Handbook for Interpreting the Sibilla della Zingara" M. Jaqueline Murray


 

W 36-kartowej talii kart cygańskich:
 

Karta nie występuje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...