Jump to content

Służący - Service - Domestico


Guest Stilla

Recommended Posts

Guest Stilla

W talii Sibilla della Zingara:

 

Karta przedstawia mężczyznę, który zapewnia pomoc i świadczy usługi.


• otrzymywanie pomocy lub oferowanie pomocy innym
• dobrze wychowany, pełen szacunku, sumienny, pomocny personel
• praca


SYMBOLE: Karta pokazuje mężczyznę, który wydaje się być lokajem, odźwiernym lub portierem hotelowym. Otwiera drzwi wagonu, prawdopodobnie, aby pomóc pasażerowi. Jego mowa ciała wydaje się pełna szacunku, uniżona i typowa dla służącego, niestety nie wydaje się być szczególnie szczęśliwy. Ten człowiek reprezentuje tych, którzy nas wspierają i ułatwiają codzienne życie.

 

PROSTA: Ta karta jest pozytywna. Sygnalizuje, że pytający może skorzystać z pomocy. Kartę tę można jednak interpretować na wiele sposobów. Po pierwsze, pomoc może pochodzić od kogoś, kto świadczy pomoc i jakąś usługę, ponieważ jest lojalnym, oddanym i opiekuńczym przyjacielem. Takiej osobie można zaufać; sama chętnie przychodzi z pomocą pytającemu. Może być jednak tak, że ta osoba pomaga, ponieważ jest to jej praca: robi to dla własnego interesu i zysku, a nie z miłości lub lojalności.

W niektórych przypadkach karta ta może reprezentować pracę samego pytającego, świadczone przez niego usługi, niezależnie od tego, czy są płatne czy nie. Konieczna będzie interpretacja kart leżących obok, żeby ustalić, która z dwóch interpretacji jest najbardziej prawdopodobna. Kiedy ta karta leży obok kart miłosnych, pytający powinien się zainteresować, czy dana osoba mu pomaga z miłości, czy też może próbuje tylko coś ugrać będąc z nim w związku. To samo dotyczy pytań dotyczących pracy lub firmy. Konieczna będzie ocena sąsiadujących kart w celu ustalenia, czy współpracownicy są tam oddani i lojalni wobec przedsiębiorstwa, czy też pracują dla osobistych korzyści. Jeśli otaczające karty są pozytywne, pytający otrzyma pomoc od oddanego męża, chłopaka, dobrych i lojalnych sług, partnera biznesowego o dobrym charakterze moralnym lub wiernego przyjaciela.

 

Możliwe znaczenia:
MIŁOŚĆ: twoje przeczucia nie są złe; motywy są niejasne; partner może nie być wspierający
PRACA: nie ufaj ślepo tym, którzy dla ciebie pracują, słuchaj więcej, bądź klarowny w temacie umów i dokumentacji
ZDROWIE: uzyskaj drugą opinię na temat zdrowia, może istnieć powód, by wątpić w świadczone usługi
PORADA: przyjmij pomoc z wdzięcznością, ale mając na względzie prawdziwe powody, dla których ktoś ci jej udziela

 

ODWRÓCONA: pomoc nie tylko może nie przybyć, ale może wręcz pojawić się w postaci wroga przebranego za przyjaciela. Ostrzega przed kimś, kto podważa wysiłki pytającego. Rywal w miejscu pracy lub ukochana osoba, która ma odmienne cele od naszych. Może to również sugerować obecność kogoś, kto wydaje się pomocny, ale w rzeczywistości jest szkodliwy. Ostrzega przed obecnością kogoś o dwóch twarzach, niewiernego przyjaciela, nieuczciwego pracownika lub kogoś, kto jest nielojalny. W połączeniu z kartami miłosnymi może oznaczać, że miłość jest fałszywa, bez prawdziwych korzeni lub motywowana chciwością lub wygodą. Odwrócona, może również wskazywać motywacje pytającego - wtedy trzeba się zastanowić, czy wkłada w ogóle serce w swoją pracę.

 

Źródło: "Gypsy Oracle Cards. A Handbook for Interpreting the Sibilla della Zingara" M. Jaqueline Murray


 

W 36-kartowej talii kart cygańskich:
 

Karta nie występuje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...