Jump to content

Westchnienia - Sighs - Sospiri


Guest Stilla

Recommended Posts

Guest Stilla

W talii Sibilla della Zingara:

Ta karta reprezentuje emocje, myśli, zmartwienia lub niepokoje podczas oczekiwania na odpowiedź lub odczuwane już po uzyskaniu odpowiedzi negatywnej.


• poszukiwanie odpowiedzi lub rozwiązania
• przewidywanie, oczekiwanie
• izolacja, porzucenie, samotność
• oddzielenie, rozwód, wdowieństwo


SYMBOLE: Na środku karty jest kobieta siedząca nad morzem. Jest wyraźnie smutna. Wydaje się, że czeka na coś lub poważnie myśli. Jest ubrana na czarno, co oznacza żałobę lub smutek. Trzyma w ręce karteczkę, może wiadomość od kogoś wyjątkowego lub bilet na podróż, która nie została podjęta. Na ziemi jest czerwona róża symbolizująca miłość, co sugeruje, że przyczyną jej westchnień są sprawy serca. W tle znajduje się statek, który symbolizuje przyjazdy, odjazdy lub wiadomości.
 

PROSTA: jest uważana za pozytywną, ponieważ reprezentuje sentymentalne myśli o kimś lub czymś. Te myśli i uczucia mogą być zarówno pozytywne jak i negatywne; oczekiwanie na przybycie czegoś/kogoś lub smutek z powodu wyjazdu. W sprawach sercowych ta karta może reprezentować „westchnienia miłości”, motylki w brzuchu, gdy istnieje niepewność lub oczekiwanie na ukochaną osobę. Ta karta mówi o reakcji emocjonalnej, którą odczuwamy, gdy ktoś lub coś ma dla nas dużą wartość. W sytuacjach zawodowych lub biznesowych karta oznacza, że oczekuje się wiadomości lub wyników, które wpłyną na ostateczny rezultat. Może również przedstawiać myśli i lęk z powodu braku odpowiedzi, albo gdy rozwiązanie lub wynik są nieznane. Nawet gdy sytuacja jest negatywna, nie jest to druzgocący niepokój, a raczej myśli lub żal z powodu tego, że można było zrobić coś innego. Może również pokazywać, że jest kobieta, która kocha i podziwia pytającego. Ta kobieta może być żoną, kochanką lub ukrytym wielbicielem.


Możliwe znaczenia:
MIŁOŚĆ: pragnienie pasji i miłości; zmartwienia lub obawy o związek
PRACA: wątpliwości, co robić, praca jest niespełniona, trudno znaleźć wyjście z sytuacji
ZDROWIE: niecierpliwe oczekiwanie powrotu do zdrowia; nie można porzucać nadziei, należy ufać opiece lekarskiej
PORADA: nadejdzie czas, kiedy musisz porzucić swoje troski i iść dalej.

 

ODWRÓCONA: koniec oczekiwania na coś pożądanego. „Wzdychanie” do czegoś lub kogoś minęło. Karty sąsiadujące są niezbędne do szczegółowego wyjaśnienia o co dokładnie chodzi. Niepokój mógł minąć, ponieważ wyczekiwana osoba powróciła, spełniło się życzenie lub marzenie. I odwrotnie, może to oznaczać, że nie ma nadziei, że uczucie miłości nie wróci i czar pryśnie. Może również pokazywać zniechęcenie lub zaprzeczenie sytuacji, odmowę przyjęcia odpowiedzialności za sytuację. Jeśli pytanie dotyczy kochanki, to możliwe, że już nie „wzdycha” za nami.

 

Źródło: "Gypsy Oracle Cards. A Handbook for Interpreting the Sibilla della Zingara" M. Jaqueline Murray


 

W 36-kartowej talii kart cygańskich:
 

Karta nie występuje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...