Jump to content

Desperacja - Despair - Gelosia


Guest Stilla

Recommended Posts

Guest Stilla

W talii Sibilla della Zingara:
 

Po włosku ta karta nosi nazwę Gelosia - zazdrość.

 

Jest to karta negatywna, oznacza zamieszanie i nierozsądne myśli wynikające z rozpaczy, desperackiej zazdrości, zawiści, utraty miłości i smutku.


• bycia zhańbionym, oszukiwanym, zdradzonym, obrażanym, poniżanym, oszukiwanym, poniżanym, skalanym, gwałconym
• skandale, oskarżenia, utrata twarzy, nieszczęścia skutkujące goryczą i nieufnością
• smutek, beznadziejna bezradność, przygnębienie, zniechęcenie, wstyd, strach


SYMBOLE: Karta przedstawia mężczyznę z pistoletem przy głowie, który najwyraźniej zamierza popełnić samobójstwo. Wydaje się być absolutnie pewny, że jego życie jest zrujnowane. Na stole są kwiaty i coś, co wydaje się być listem, sugerującym, że źródłem problemu jest zawiść lub zazdrość. Pistolet może wskazywać na sytuację naszych przyjaciół i pilną potrzebę poświęcenia im większej uwagi. Może też chodzić o partnerów lub krewnych, którzy mogą doświadczać skrajnego kryzysu egzystencjalnego lub wątpliwości.


PROSTA: Znaczenie tej karty związane z tym, jak rozumie się zazdrość zdolną do niszczenia. Zazdrość może prowadzić do rozpaczy, lekkomyślności oraz nieuzasadnionych myśli lub decyzji. Zazdrość o innego mężczyznę lub kobietę może prowadzić do niezdrowych, niebezpiecznych, nawet szalonych myśli i prowadzić do działań, które są podejmowane raczej z desperacji niż z racjonalności. Zazdrość może dotyczyć czegoś więcej niż związków miłosnych. Może obejmować zazdrość między przyjaciółmi, rodziną lub współpracownikami. W skrajnych sytuacjach upokarzające okoliczności powodują rozpacz, utratę woli życia, izolację, urazę, użalanie się nad sobą. Chociaż zazdrość partnera może schlebiać, to jednak jest niezdrowa i może prowadzić do destrukcyjnych zachowań, takich jak nadmierna zaborczość, kontrola, szpiegowanie poczty e-mail, rozmów telefonicznych i nieufności. Ta karta przypomina pytającemu, że zazdrość wśród przyjaciół, kolegów i krewnych może prowadzić do nieuzasadnionych i obrzydliwych zachowań. W połączeniu z innymi kartami pomaga zrozumieć nastroje innych i środowisko, w którym pytający żyje.

 

Możliwe znaczenia:
MIŁOŚĆ: zazdrość, strach przed zdradą, strach przed byciem kochanym czyni człowieka wrażliwym, trudne czasy z partnerami
PRACA: zacięta konkurencja, nieporozumienia, wrogie środowisko pracy
ZDROWIE: urojenia, nerwica, nierównowaga emocjonalna, stres fizyczny i emocjonalny, mania prześladowcza
PORADA: Bądź przygotowany na trudny czas, ale nie pokazuj swoich lęków i obsesji. Jeśli jest to zazdrosny partner, pytający powinien rozważyć, jakie działania lub zachowania podejmują, które mogą być przyczyną tej zazdrości.

 

ODWRÓCONA: moment rozpaczy został przerwany. Nie oznacza to, że nie ma zazdrości, karta nadal wskazuje, że jest obecna, ale zachęca pytającego do rozważenia przyczyn dla których się pojawiła, nawet jeśli nie spowodowała jeszcze rozpaczy. Może to również oznaczać koniec lekkomyślnych lub irracjonalnych zachowań innych niż zazdrość. Mylące sytuacje, zaburzenia, nerwowość, zmęczenie i kłamstwa są obecnie możliwe i odradza się działanie impulsywne lub niewłaściwe. Ta karta raczej zachęca pytającego do kontynuowania życia z odwagą, rozwiązując problemy, być może, z pomocą ukochanej osoby.

 

Źródło: "Gypsy Oracle Cards. A Handbook for Interpreting the Sibilla della Zingara" M. Jaqueline Murray

 

W 36-kartowej talii kart cygańskich:
 

Karta nie występuje.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...