Skocz do zawartości

Materializacja


deus

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, deus napisał:

wikipedia pisze że był weganem i były z nim inne problemy. 

:smieszne:sorki..sorki.co to ma do wiarygodności  ???

ten tekst nadaje sie na humor do zeszytow szkolnych :sark:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
Godzinę temu, Ava55 napisał:

:smieszne:sorki..sorki.co to ma do wiarygodności  ???

ten tekst nadaje sie na humor do zeszytow szkolnych :sark:

tak, mnie też to urzekło :D 

  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd ten humor u Priestess i Ava55, skoro ta niby wiarygodna i poprawna politycznie wikipedia napisała, że lubił młodych chłopaków dlatego to napisałem. Więc nie trzeba zawsze brać jej na poważnie, ponieważ dużo w niej kłamstw? 

@Ismer Sai Baba mówił, że na Ziemi pojawiają się Awatary, aby podnieść całą ludzkość duchowo na wyższy poziom, czy Jezus też mógł być jednym z nich? Są teorie że ten młodzieńczy wiek Jezusa o którym nikt nic nie wie, to wędrówka do Indii i zgłębianie wiedzy duchowej. Teorii jest dużo jak ta, że żył wśród Esseńczyków którzy wyznawali te same zasady moralne co on. Takich filmów na youtube które nie muszą być oszustwem jest naprawdę bardzo mało.

 

 

Poruszanie opiłkami, czy rozpalanie papieru nie zawsze są naturalne, czasem smarują dłonie dwoma substancjami, które w połączeniu tworzą substancję łatwopalną. 

 

Edytowane przez deus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro
1 minutę temu, deus napisał:

Nie wiem skąd ten humor u Priestess i Ava55, skoro ta niby wiarygodna i poprawna politycznie wikipedia napisała, że lubił młodych chłopaków dlatego to napisałem. Więc nie trzeba zawsze brać jej na poważnie, ponieważ dużo w niej kłamstw? 

Deus,

chodzi tylko i wyłącznie o konstrukcję zdania, a nie o to, co piszą na wiki. 

Zdanie zabrzmiało zabawnie "był weganem i były z nim inne problemy" - to sugeruje, że sam weganizm jest problemem :D i dlatego tak zareagowałyśmy. 

  • W punkt 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to poprawiłem, ale jak na weganina to szczupły nie był. Jest taka książka o drzewach Sekretne życie drzew. I piszą w niej, że drzewa także odczuwają gdy atakują je grzyby. Czy nawet gdy jedno z nich zostanie ścięte to reszta drzew na przykład buków poprzez sieć korzeni, przez wiele lat utrzymuje ten pieniek przy życiu, dostarczając mu substancji odżywczych. Wiec może warto by było jeść tylko to z roślin co same rośliny porzucą, jak owoce, nasiona. Natomiast zjadanie żywej sałaty, ziemniaka, czy marchwi i wyrywanie ich z ich naturalnej gleby, też sprawia im jakieś metafizyczne cierpienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maestro

"był weganem i były z nim inne problemy" poprawiłeś na "wikipedia pisze że był weganem ale pisze też że miał ciągoty natury seksualnej."

 

to musi być jakiś troll.....:sark:

  • Lubię to! 1
  • W punkt 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2020 o 19:09, Ismer napisał:

Budda i inni oświeceni.

Budda (znaczy przebudzony) czyli Siddharta Gautama nie był awatara. Oświecenie wypracował sobie w tysiącach wcześniejszych inkarnacji.

W dniu 15.06.2020 o 19:57, deus napisał:

Są teorie że ten młodzieńczy wiek Jezusa o którym nikt nic nie wie, to wędrówka do Indii

Która jest wymysłem Notowicza, który sam przyznał się do tego, że zmyślil tą historyjkę.

 

Jak przebiega proces materializacji? Jest to mniej więcej opisane w jednej z książek, którą polecałem aby przeczytać ;p

Edytowane przez Yunugar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 5.07.2020 o 01:53, Emeryta napisał:

a która to książka, która? 

Sai Baba również mówił na czym ten proces polega, sęk w tym, że nieliczni ludzie tą sztukę posiadają, jest ona rzadsza niż rod. 

Ujawniam to tylko wtajemniczonym i na hasło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Emeryta napisał:

jak tak to się sam zaszyfruj, będziesz bardziej tajemniczy ;p 

nie mam czasu przekopywać całego forum, więc trudno, obejdę się bez tej magicznej lektury :D 

 

 

Twój wybór.

 

Dla kontrastu przeciw eskimoskiej wikipedii, na której to na porządku dziennym są kalumnie, pomówienia i inne kłamstwa, które są mocno nie na miejscu i nie mające pokrycia w rzeczywistości, wstawiam artykuł z innej wikipedii tej, która nie pojawi się w pierwszych 5, 10 czy 20 wynikach wyszukiwarki:

http://himalaya-wiki.org/index.php?title=Sathya_Sai_Baba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2020 o 20:33, Emeryta napisał:

Korzystam z himalaya od dawna i nie uważam, żeby była to jakaś rewelacja, normalne info, na przeciętnym poziomie, które można znaleźć na stronach internetowych bez większego wysiłku. Informacje o Sai Babie, które są tam zamieszczone pochodzą przede wszystkim ze strony Organizacji w Polsce a trzeba wiedzieć, że jest ona w pewnym sporze ze zwolennikami Mudennahalli. Co nie znaczy, że podają błędne informacje, nie, tak nie jest tylko Puttaparthi wierne jest temu, co Baba przekazywał za swego życia i skrótowo mówiąc nie uznają tego, co dzieje się teraz. 

A wzięłaś pod uwagę to iż nie tylko Ty korzystasz z tego forum i są także inne osoby, które je odwiedzają i czytają wątki tematyczne? ale łatwiej jest się czepiać :D

Ktoś kto chce znaleźć więcej o Sathya Sai Babie to znajdzie i to nie tylko w necie bo istnieją jeszcze książki, o których tylko nieliczni lub "ludzie starej daty" jeszcze coś wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 5.07.2020 o 01:53, Emeryta napisał:

Rozumiem jednak, że podzielasz poglądy Wschodu i jesteś głęboko przekonany, że tak właśnie było. Zastanawiam się na ile to co tu mówimy jest naszym własnym głębokim przekonaniem wypracowanym dzięki przemyśleniom i doświadczeniu a na ile czymś, w co jedynie uwierzyliśmy. 

Tak jestem przekonany. Siddharta to "zwykły" człowiek który dopiero w wieku lat trzydziestu (a przynajmniej tak podają źródła biograficzne, jak było naprawdę tego nie wiemy) wstąpił na ścieżkę duchową i zaczął medytować. Podczas gdy Sai Baba w wieku lat ośmiu (co jest sprawdzone i podane w jego biografii na ww. stronie) wykazywał niezwykłe zdolności ponieważ już w tym wieku przebudziło się jego Kundalini, a które to przebudzenie tej wężowej energii jest charakterystyczną cechą Awatara.

 

W dniu 5.07.2020 o 01:53, Emeryta napisał:

nieliczni ludzie tą sztukę posiadają, jest ona rzadsza niż rod. 

Nie wspomina się, że materializacji dokonują także spirytyści w Europie. Różnica polega na tym, że w Azji Mistrzowie w szczególnych przypadkach wykorzystują ją w pełni świadomie natomiasy spirytyśći na całym świecie z pomocą duchów, dodatkowo muszą wpaść w trans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Emeryta napisał:

iluzjoniści też to potrafią. 

A to nie są oszuści? Nie badałem umiejętności Dawida Copperfield'a jednak wiem że wykorzystywanie takich zdolności na pokaz skutkuje ich zanikiem i innymi "wynikami". A materializacja w świecie zachodu np. Hollywood, USA najczęściej pochodzi od istot demonicznych gdyż tam obejmują ludzi w swoje sieci.

Edytowane przez Yunugar
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat: 

"70 mln ludzi wie, że Avatara, zstąpienie boskości, takie jak Sathya Sai Baba jest LUSTREM w którym ludzie widzą to czym w rzeczywistości sami są. Demon widzi w Sai Babie demona, diabeł widzi diabła, oszust widzi w nim oszusta, zboczeniec widzi w nim zboczeńca i tak dalej. Jak ktoś widzi w Sai Babie piekło, to cały jest piekłem, dokładnie. Avatara jest po prostu Darpaną, Zwierciadłem umysłu. Trzeba mieć minimum wiedzy o avatarach, aby to wiedzieć, albo się człek ośmiesza pokazując sympatykom Sai Baby i innych avatarów czym tam jest w środku. Dla miliarda hindusów są to oczywistości, dlatego śmieszni są ci co wypisują o avatarze androny, "widząc" zło w Boskości

Awatara jest w filozofii Wschodu doskonałym, czystym zwierciadłem Dharmy. Każdy kto na niego patrzy, kto go odczuwa - widzi i czuje w nim siebie, swój obraz, to czym jest. Jeśli ktoś widzi w Sai Babie demona, to sam jest tym demonem, bo przegląda się w boskim lustrze. Jeśli ktoś widzi w Sai Babie oszusta to sam jest oszustem.

 

Tak działa boskie lustro. Dlatego hinduistów śmieszą wasze insynuacje i pomówienia pod adresem Sai Baby. Gdyż ukazują was samych, nic więcej. Czyste, idealne LUSTRO."

Edytowane przez Yunugar
  • Lubię to! 3
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...