Jump to content
Sign in to follow this  
deus

Materializacja

Recommended Posts

deus
Posted (edited)

Czy Sai Baba jest wiarygodny? Jedni nazywają go Bogiem inni dżinem.

Edited by deus

Guest Ava55
31 minut temu, deus napisał:

wikipedia pisze że był weganem i były z nim inne problemy. 

:smieszne:sorki..sorki.co to ma do wiarygodności  ???

ten tekst nadaje sie na humor do zeszytow szkolnych :sark:

Ismer

Deus, z mojego doświadczenia wynika, że jest wiarygodny.

A jak go nazywają, jak go postrzegają inni - to ich problem, jedno tylko powiem: ten kto nie miał z nim styczności nie ma prawa go osądzać, posądzać i Bóg wie co mu imputować. I nie dlatego, że jest najważniejszą postacią Indii, a dlatego, że jeśli ktoś nie ma z kimś do czynienia, to właśnie nie ma prawa go osądzać, dotyczy to wszystkich ludzkich relacji, tak z Sai Babą jak i z sąsiadem Kowalskim. 

Inne problemy mówisz? owszem, usiłowano zrobić z niego na przykład homoseksualistę i kompromitować go na różne inne sposoby, ale jakoś to wszystko w pył się rozsypało. Bo prawda sama się obroni, a Sathya Sai Baba bezlitośnie zwalczał pedofilię i handel dziećmi, co w Indiach jest bardzo palącym problemem i co wielu bogatym zboczeńcom było bardzo nie po nosie, wiec chwytano się różnych sposób, by go ośmieszyć i skompromitować. Tacy ludzie nie powiedzą o nim niczego dobrego, mimo iż tak wiele zrobił dla swojego kraju.

Tak, nie jadał mięsa, ale czy to jest coś złego?? uważam, że wprost przeciwnie! On doskonale zresztą wiedział, że mięsa jeść nie wolno nie tylko z powodu krzywdzenia zwierząt, lecz także dlatego, że jesteś tym, co jesz. Odżywiasz się bólem i cierpieniem, bo w istocie do takich subtelnych czynników rozkłada się pożywienie,  a to nie jest miłe Bogu, nie tylko w tej filozofii, ale choćby także z jakże nam znanej, chrześcijańskiej. Wystarczy przypomnieć sobie ofiarę Abla i Kaina - jak została przyjęta przez Boga.

A czy Sai Baba jest Bogiem? i tak i nie. Jest takim samym Bogiem jak i my wszyscy, ale w istocie rzeczy nie jest Bogiem w takim znaczeniu, jak ludzie to rozumieją i przyjmują. Jest Awatarem, czystym boskim wcieleniem, kimś kto ma do wypełnienia pewną misję na Ziemi, tak jak i Chrystus, Budda i inni oświeceni. Różnica między nami a nim polega na tym, że on o tej swojej boskości wie, a ludzie niby wiedzą ale w to nie wierzą :D poza tym różnica jest w świadomości i co za tym idzie - w umiejętności władania materią, czego te "cuda" materializacji są przykładem. 

• Like 1
  • Cool 1

Priestess
Godzinę temu, Ava55 napisał:

:smieszne:sorki..sorki.co to ma do wiarygodności  ???

ten tekst nadaje sie na humor do zeszytow szkolnych :sark:

tak, mnie też to urzekło :D 

• W punkt 2

deus
Posted (edited)

Nie wiem skąd ten humor u Priestess i Ava55, skoro ta niby wiarygodna i poprawna politycznie wikipedia napisała, że lubił młodych chłopaków dlatego to napisałem. Więc nie trzeba zawsze brać jej na poważnie, ponieważ dużo w niej kłamstw? 

@Ismer Sai Baba mówił, że na Ziemi pojawiają się Awatary, aby podnieść całą ludzkość duchowo na wyższy poziom, czy Jezus też mógł być jednym z nich? Są teorie że ten młodzieńczy wiek Jezusa o którym nikt nic nie wie, to wędrówka do Indii i zgłębianie wiedzy duchowej. Teorii jest dużo jak ta, że żył wśród Esseńczyków którzy wyznawali te same zasady moralne co on. Takich filmów na youtube które nie muszą być oszustwem jest naprawdę bardzo mało.

Poruszanie opiłkami, czy rozpalanie papieru nie zawsze są naturalne, czasem smarują dłonie dwoma substancjami, które w połączeniu tworzą substancję łatwopalną. 

Edited by deus

Priestess
1 minutę temu, deus napisał:

Nie wiem skąd ten humor u Priestess i Ava55, skoro ta niby wiarygodna i poprawna politycznie wikipedia napisała, że lubił młodych chłopaków dlatego to napisałem. Więc nie trzeba zawsze brać jej na poważnie, ponieważ dużo w niej kłamstw? 

Deus,

chodzi tylko i wyłącznie o konstrukcję zdania, a nie o to, co piszą na wiki. 

Zdanie zabrzmiało zabawnie "był weganem i były z nim inne problemy" - to sugeruje, że sam weganizm jest problemem :D i dlatego tak zareagowałyśmy. 

• W punkt 1

deus

Już to poprawiłem, ale jak na weganina to szczupły nie był. Jest taka książka o drzewach Sekretne życie drzew. I piszą w niej, że drzewa także odczuwają gdy atakują je grzyby. Czy nawet gdy jedno z nich zostanie ścięte to reszta drzew na przykład buków poprzez sieć korzeni, przez wiele lat utrzymuje ten pieniek przy życiu, dostarczając mu substancji odżywczych. Wiec może warto by było jeść tylko to z roślin co same rośliny porzucą, jak owoce, nasiona. Natomiast zjadanie żywej sałaty, ziemniaka, czy marchwi i wyrywanie ich z ich naturalnej gleby, też sprawia im jakieś metafizyczne cierpienie?

Priestess

"był weganem i były z nim inne problemy" poprawiłeś na "wikipedia pisze że był weganem ale pisze też że miał ciągoty natury seksualnej."

to musi być jakiś troll.....:sark:

• Haha 1

deus
Posted (edited)

Nie wiem o co ci chodzi, ale zajrzyj do zakładki kontrowersje na wikipedii. Nie zachowuj się jak typowy moher religijny, tylko po innej stronie obozu...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sathya_Sai_Baba

Edited by deus
  • Like 1
  • Haha 2

Ismer

Deus, jeśli dla Ciebie wikipedia jest wiarygodnym źródłem informacji, to nie mamy o czym dyskutować. Wiki tworzą ludzie "z ulicy", czyli przeciętni, a nie ludzie uczeni w jakiejś dziedzinie i do tego są to wpisy często bardzo subiektywne i wybiórcze, zresztą śmietnisko YT też działa na tej zasadzie. Trudno jest w tym błocie znaleźć perłę, zwłaszcza w dobie, kiedy kłamstwo, ściema i głupota triumfują. 

Żeby zrozumieć kim był Sai Baba, trzeba chociaż trochę zagłębić się w filozofię hinduską, poczytać to co się uda z Wed, poznać choćby w zarysie ichnią kulturę i religię a także sytuację społeczną tego kraju i dopiero wtedy może coś do człowieka zachodu dotrze. W przeciwnym wypadku możemy się przerzucać filmikami z YT, pt. "za" i "przeciw".

1 godzinę temu, deus napisał:

@Ismer Sai Baba mówił, że na Ziemi pojawiają się Awatary, aby podnieść całą ludzkość duchowo na wyższy poziom, czy Jezus też mógł być jednym z nich? Są teorie że ten młodzieńczy wiek Jezusa o którym nikt nic nie wie, to wędrówka do Indii i zgłębianie wiedzy duchowej. Teorii jest dużo jak ta, że żył wśród Esseńczyków którzy wyznawali te same zasady moralne co on. Takich filmów na youtube które nie muszą być oszustwem jest naprawdę bardzo mało.

To nie tylko Sai Baba mówił, to mówi wielu wschodnich mistrzów. Uważam, że Jezus był właśnie jednym z takich Awatarów. Natomiast czy jego życie we wspólnocie esseńskiej i wędrówka po Indiach jest faktem - tego na pewno nie wiadomo, ale ja uważam, że tak, ponieważ jego nauki mocno trącą filozofią Indii właśnie, nawet w 2000 lat po nim i po rugowaniu niewygodnych tekstów z Pisma św. Słowa Jezusa na przestrzeni wieków były wielokrotnie przerabiane, a i papieże ogłaszali kolejne dogmaty, nie mające nic wspólnego z pierwotnym nauczaniem Mistrza. 

Co do "cudów" Baby - to nie jest to samo, co poruszanie opiłkami czy rozpalanie papieru, on materializował różne rzeczy masowo, np. słodycze dla dzieci czy wibhuti, nie mówiąc już o wyrobach jubilerskich z dedykacją imienną, tworzonych spontanicznie "z powietrza". To zresztą żadna sztuka dla osób posiadających umiejętności właściwe siddhi. On to robił zresztą nie dla widowiska, to była tzw. pierwsza część jego misji, mająca za zadanie unaocznić ludziom to, że jest człowiekiem oświeconym i rzeczywiście władającym mocami. U nas zapewne użyłby innych narzędzi. Chrystus zresztą też czynił cuda. 

I proszę Cię, nie używaj takich sformułowań jak to, że ktoś zachowuje się "jak typowy moher religijny, tylko po innej stronie obozu", bo właśnie osądziłeś kogoś, kogo kompletnie nie znasz, a zapewniam Cię, że się w tej ocenie mylisz. Dziewczyny zwróciły - słuszną - uwagę na temat stylu Twojego wpisu, który rzeczywiście był dość niefortunnie sformułowany i ja również oceniam go w kategorii humoru z zeszytów szkolnych. No tak Ci wyszło niestety.

• Cool 1
  • W punkt 1

Yunugar
Posted (edited)
W dniu 15.06.2020 o 19:09, Ismer napisał:

Budda i inni oświeceni.

Budda (znaczy przebudzony) czyli Siddharta Gautama nie był awatara. Oświecenie wypracował sobie w tysiącach wcześniejszych inkarnacji.

W dniu 15.06.2020 o 19:57, deus napisał:

Są teorie że ten młodzieńczy wiek Jezusa o którym nikt nic nie wie, to wędrówka do Indii

Która jest wymysłem Notowicza, który sam przyznał się do tego, że zmyślil tą historyjkę.

Jak przebiega proces materializacji? Jest to mniej więcej opisane w jednej z książek, którą polecałem aby przeczytać ;p

Edited by Yunugar

Emeryta
W dniu 16.06.2020 o 21:21, Yunugar napisał:

Budda (znaczy przebudzony) czyli Siddharta Gautama nie był awatara. Oświecenie wypracował sobie w tysiącach wcześniejszych inkarnacji.

a czy napisane jest, że był? a inna sprawa, że aby mówić o tysiącu wcześniejszych inkarnacji, to nie wystarczy obejrzeć YT, Rozumiem jednak, że podzielasz poglądy Wschodu i jesteś głęboko przekonany, że tak właśnie było. Zastanawiam się na ile to co tu mówimy jest naszym własnym głębokim przekonaniem wypracowanym dzięki przemyśleniom i doświadczeniu a na ile czymś, w co jedynie uwierzyliśmy. 

W dniu 15.06.2020 o 19:57, deus napisał:

Są teorie że ten młodzieńczy wiek Jezusa o którym nikt nic nie wie, to wędrówka do Indii

Która jest wymysłem Notowicza, który sam przyznał się do tego, że zmyślil tą historyjkę.

Akurat o wędrówce Jezusa po Indiach to nie jest wymysł tego Notowicza (który oczywiście mógł to zmyślić, mówię o książce) tylko przypuszczenia wielu osób, w tym badaczy historyków, ale niestety, jest to raczej nie do udowodnienia. Zresztą nawet jeśli Jezus w Indiach nie był, to trudno nie zauważyć, że wiele jego nauk dziwnym trafem pokrywa się z filozofią wschodnią. 

Jak przebiega proces materializacji? Jest to mniej więcej opisane w jednej z książek, którą polecałem aby przeczytać

a która to książka, która? 

Sai Baba również mówił na czym ten proces polega, sęk w tym, że nieliczni ludzie tą sztukę posiadają, jest ona rzadsza niż rod. 

• Cool 1
  • W punkt 1

Yunugar
W dniu 5.07.2020 o 01:53, Emeryta napisał:

a która to książka, która? 

Sai Baba również mówił na czym ten proces polega, sęk w tym, że nieliczni ludzie tą sztukę posiadają, jest ona rzadsza niż rod. 

Ujawniam to tylko wtajemniczonym i na hasło...

Emeryta
5 godzin temu, Yunugar napisał:

Ujawniam to tylko wtajemniczonym i na hasło...

jak tak to się sam zaszyfruj, będziesz bardziej tajemniczy ;p 

nie mam czasu przekopywać całego forum, więc trudno, obejdę się bez tej magicznej lektury :D 

• Like 2

Yunugar
20 godzin temu, Emeryta napisał:

jak tak to się sam zaszyfruj, będziesz bardziej tajemniczy ;p 

nie mam czasu przekopywać całego forum, więc trudno, obejdę się bez tej magicznej lektury :D 

Twój wybór.

Dla kontrastu przeciw eskimoskiej wikipedii, na której to na porządku dziennym są kalumnie, pomówienia i inne kłamstwa, które są mocno nie na miejscu i nie mające pokrycia w rzeczywistości, wstawiam artykuł z innej wikipedii tej, która nie pojawi się w pierwszych 5, 10 czy 20 wynikach wyszukiwarki:

http://himalaya-wiki.org/index.php?title=Sathya_Sai_Baba

Emeryta
Posted (edited)

Jasne, że mój wybór. Nie chcę robić offtopa więc powiem tylko tyle, że łatwo jest być tajemniczym, trudno zaś być po prostu życzliwym.

Korzystam z himalaya od dawna i nie uważam, żeby była to jakaś rewelacja, normalne info, na przeciętnym poziomie, które można znaleźć na stronach internetowych bez większego wysiłku. Informacje o Sai Babie, które są tam zamieszczone pochodzą przede wszystkim ze strony Organizacji w Polsce a trzeba wiedzieć, że jest ona w pewnym sporze ze zwolennikami Mudennahalli. Co nie znaczy, że podają błędne informacje, nie, tak nie jest tylko Puttaparthi wierne jest temu, co Baba przekazywał za swego życia i skrótowo mówiąc nie uznają tego, co dzieje się teraz. 

Edited by Emeryta
  • Like 2

Yunugar
W dniu 30.07.2020 o 20:33, Emeryta napisał:

Korzystam z himalaya od dawna i nie uważam, żeby była to jakaś rewelacja, normalne info, na przeciętnym poziomie, które można znaleźć na stronach internetowych bez większego wysiłku. Informacje o Sai Babie, które są tam zamieszczone pochodzą przede wszystkim ze strony Organizacji w Polsce a trzeba wiedzieć, że jest ona w pewnym sporze ze zwolennikami Mudennahalli. Co nie znaczy, że podają błędne informacje, nie, tak nie jest tylko Puttaparthi wierne jest temu, co Baba przekazywał za swego życia i skrótowo mówiąc nie uznają tego, co dzieje się teraz. 

A wzięłaś pod uwagę to iż nie tylko Ty korzystasz z tego forum i są także inne osoby, które je odwiedzają i czytają wątki tematyczne? ale łatwiej jest się czepiać :D

Ktoś kto chce znaleźć więcej o Sathya Sai Babie to znajdzie i to nie tylko w necie bo istnieją jeszcze książki, o których tylko nieliczni lub "ludzie starej daty" jeszcze coś wiedzą.