Jump to content
Sign in to follow this  
Ragna

1. Osoba Główna (Pan)

Recommended Posts

Ragna

Karta reprezentują mężczyznę który sam rozkłada sobie karty lub ktoś mu je rozkłada. Innymi słowami ta karta reprezentuje pytającego. Podczas rozkładania, zależnie od pytania zajmuje wyjątkowe miejsce, i w ten sposób wskazuje pytającemu w obrazie kart w jakim miejscu aktualnie znajduje się w życiu, co go czeka, co właśnie przeżył, co będzie w przyszłości jacy ludzie go otaczają. Określenie osoba główna mówi już wszystko -  to osoba w obrazie kart, wokół której wszystko się kręci. 
Im bliżej tej karty leżą określone inne karty, tym szybciej nastąpi zdarzenie, a im dalej, tym bardziej niepewne jest czy zdarzenie nastąpi. Jeżeli karty rozkłada się regularnie - bardziej widoczne, zrozumiałe będzie to, czy wydarzenia się zbliżają czy rozmywają.
Głównym wątkiem może być również mężczyzna może być również mężczyzna który dla kobiety jest osobą główną Jeżeli karty rozkłada sobie kobieta,  karta ta symbolizuje jej partnera. Jeżeli obecnie nie ma partnera, to będzie to jej przyszły partner lub jest to mężczyzna który był dla niej bardzo ważny i który wciąż jeszcze jest bliski jej sercu. Jeżeli kobieta jest w stałym związku lub jest mężatką, wówczas ta karta reprezentuje jej partnera, nawet wtedy, gdy ma kochanka. Najważniejsze przy interpretacji tej karty są karty, które zajmują się za plecami osoby głównej - to jej przeszłość, a karty będące w polu widzenia - to jej przyszłość.
 
Karta jako karta dnia 
Jeżeli jesteś mężczyzną i wyciągniesz numer jeden jako kartę dnia, oznacza to, że powinieneś dziś w pełni posłuchać wewnętrznego głosu że chodzi o ciebie jako człowieka.  
Zastanów się czym sprawisz sobie radość i sprawdź czy droga na której się znajdujesz wciąż jest właściwa. 
Jeśli jesteś kobietą i wyjęłaś tę kartę, powinnaś dzisiaj absolutnie poważnie potraktować swojego partnera bądź też, jeśli nie masz partnera, dziś może dojść do jakiegoś spotkania.
 
Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch
 
***
 
Ta karta reprezentuje pytającego
 
Dlatego na "Wielkiej Tablicy" (metoda rozkładu, gdzie wykłada się wszystkie karty) miejsce ułożenia tej karty ma decydujące znaczenie, ponieważ opisuje, gdzie w tej chwili znajduje się pytający. Jako pojedyncza karta wskazuje na samego pytającego, a w obrazie kart kobiety ta karta symbolizuje każdą osobę męską, która jest dl niej najbliższa.

 

Źródło: Książka Ciro Marchetti


***

 

Karty Osoba główna 1 i 2 są jest sygnifikatorami, w rozkładach pokazują, w jakim miejscu znajduje się osoba pytająca. W zależności od umiejscowienia kart pobocznych – możemy się zorientować, czy wskazywane zdarzenia już zaszły, czy dopiero się wydarzą. Tam, gdzie pada wzrok Osoby głównej – jest przyszłość, za placami przeszłość. Im bliżej sygnifikatora znajdują się karty zdarzeń, tym szybciej one nastąpią i tym większe mają aktualnie dla pytającego znaczenie.
Jeżeli karty rozkłada kobieta, Osoba główna 1 będzie symbolizować jej partnera lub mężczyznę, którego chciałaby widzieć w tej roli. To samo tyczy się karty Osoba główna 2.
Wylosowanie w pytaniu pojedynczej karty osoby głównej – oznacza, że ty sam masz w danej sprawie największe znaczenie i powinieneś posłuchać własnej intuicji lub zdać się na siebie. Wybranie karty partnera/partnerki ma identyczny wymiar – partner jest wiodącym motywem twojego problemu.

 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html

  • Super 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  
×
×
  • Create New...