Jump to content

2. Osoba Główna (Pani)


Guest Stilla

Recommended Posts

Guest Stilla

Karta ta reprezentuje kobietę, która sama sobie rozkłada karty lub które ktoś je rozkłada. Ta karta jest niczym fotografia pytającej i zajmuje w rozkładzie, zależnie od pytania, wyjątkowe miejsce. W ten sposób wskazuje pytającej, gdzie aktualnie znajduje się w życiu, co ją czeka, co było w przeszłości i nastąpi w przyszłości oraz jacy ludzie ją otaczają.

Im bliżej tej karty leżą określone inne karty, tym szybciej nastąpi zdarzenie, ale im dalej leżą, tym bardziej niepewne jest, czy zdarzenia nastąpią. Jeżeli karty rozkłada się regularnie, bardziej widoczne, zrozumiałe będzie to, czy wydarzenia się zbliżają, czy rozmywają.

Jeżeli karty układa sobie mężczyzna, wówczas karta ta oznacza partnerkę, przyszłą partnerkę lub partnerkę wymarzoną. Karta może również uosabiać kobietę, z którą co prawda teraz nie ma kontaktu, lecz wobec której jego serce (wciąż) szybciej bije.
Ta karta zawsze symbolizuje stałą partnerkę bądź żonę, nawet wówczas, gdy mężczyzna ma romans. Najważniejsze przy interpretacji są karty, które znajdują się za plecami osoby głównej — jej przeszłość — i karty przed nią, dotyczące przyszłości.

 

Karta jako karta dnia

Jeżeli kobieta wyciągnie tę kartę, oznacza to. że powinna dziś w pełni zdać się na swój wewnętrzny głos i że dziś rozchodzi się o nią. Zastanów się, czym sprawisz sobie radość, i sprawdź, czy droga, którą podążasz, jest wciąż właściwa. 
Jeżeli jesteś mężczyzną i wyjąłeś tę kartę. powinieneś dziś absolutnie poważnie potraktować swoją partnerkę bądź też, jeżeli nie masz partnerki, być może dzisiaj dojdzie do jakiegoś spotkania.

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch

 

****


Ta karta to żeński odpowiednik karty nr 1 i reprezentuje pytającą.
Jak w przypadku karty nr 1, opisuje ona na "Wielkiej Tablicy", gdzie w tej chwili znajduje się pytająca. Jako pojedyncza karta wskazuje na samą pytającą, a w obrazie kart mężczyzny ta karta symbolizuje każdą, najbliższą mu kobietę.


Źródło: Książka Ciro Marchetti

 

***


Karty Osoba główna 1 i 2 są jest sygnifikatorami, w rozkładach pokazują, w jakim miejscu znajduje się osoba pytająca. W zależności od umiejscowienia kart pobocznych – możemy się zorientować, czy wskazywane zdarzenia już zaszły, czy dopiero się) wydarzą. Tam, gdzie pada wzrok Osoby głównej – jest przyszłość, za placami przeszłość. Im bliżej sygnifikatora znajdują się karty zdarzeń, tym szybciej one nastąpią i tym większe mają aktualnie dla pytającego znaczenie.
Jeżeli karty rozkłada kobieta, Osoba główna 1 będzie symbolizować jej partnera lub mężczyznę, którego chciałaby widzieć w tej roli. To samo tyczy się karty Osoba główna 2.
Wylosowanie w pytaniu pojedynczej karty osoby głównej – oznacza, że ty sam masz w danej sprawie największe znaczenie i powinieneś posłuchać własnej intuicji lub zdać się na siebie. Wybranie karty partnera/partnerki ma identyczny wymiar – partner jest wiodącym motywem twojego problemu.


Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html
 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...