Jump to content
Sign in to follow this  
Ragna

3. Karta stanu małżeńskiego

Recommended Posts

Ragna

Karta symbolizuje wszelkie związki, czy to z partnerem, partnerką czy w obrębie rodziny lub przyjaciół. Jeżeli ta karta znajduje się przed kartą osoby nr 1 lub nr 2, oznacza dobry ożenek, małżeństwo bądź związek. Jeżeli zaś karta leży za kartą osoby, zwiastuje rozstanie kochanków. Karta może również oznaczać ślub bądź też właśnie zacieśniający się związek — na przykład wspólne zamieszkanie. Karta oznacza także inne związki, jak na przykład znajomości biznesowe albo wspólnotę mieszkaniową. Rozważając cechy charakteru, karta mówi o tym, że ktoś jest zdolny i chętny do bycia w związku, a nawet tym żywo zainteresowany.

 

Karta jako karta dnia
Kto poszukuje partnera lub partnerki, dziś nie powinien siedzieć w domu, gdyż jego szanse są bardzo duże. Kto żyje w związku partnerskim, zostanie z tym tematem skonfrontowany. Ważną rolę odegrać mogą również rodzina albo przyjaciele.

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch

 

***

 

Na karcie widzimy szczęśliwą i zadowoloną młodą parę. Bujny ogród, elegancka suknia panny młodej i stylowy garnitur pana młodego każą przypuszczać, że tej parze dobrze się powodzi. 
Jeśli ta karta pojawi się w układzie, będzie nie tylko symbolem małżeństwa czy ślubu, ale również związków i uzgodnień wszelkiego rodzaju, jak np. umowy, związki, fuzje. Może też opisywać zwykłą więź między ludźmi lub wskazywać na umowne i finansowe bezpieczeństwo.
 
Źródło: Książka Ciro Marchetti
 
***
 
Karta Stanu małżeńskiego symbolizuje związki formalne i nieformalne, ale silne i znaczące. Może tez oznaczać grono bardzo bliskich przyjaciół lub inną wspólnotę, w której dużą rolę odgrywa silna więź między członkami grupy. Karta może symbolizować wchodzenie w stały związek partnerski , jeśli leży przed sygnifikatorem oraz oddalanie się od siebie, jeśli leży za osobą główną.

 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html
 

  • Super 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  
×
×
  • Create New...