Jump to content

3. Karta stanu małżeńskiego


Guest Stilla

Recommended Posts

Guest Stilla

Karta symbolizuje wszelkie związki, czy to z partnerem, partnerką czy w obrębie rodziny lub przyjaciół. Jeżeli ta karta znajduje się przed kartą osoby nr 1 lub nr 2, oznacza dobry ożenek, małżeństwo bądź związek. Jeżeli zaś karta leży za kartą osoby, zwiastuje rozstanie kochanków. Karta może również oznaczać ślub bądź też właśnie zacieśniający się związek — na przykład wspólne zamieszkanie. Karta oznacza także inne związki, jak na przykład znajomości biznesowe albo wspólnotę mieszkaniową. Rozważając cechy charakteru, karta mówi o tym, że ktoś jest zdolny i chętny do bycia w związku, a nawet tym żywo zainteresowany.

 

Karta jako karta dnia
Kto poszukuje partnera lub partnerki, dziś nie powinien siedzieć w domu, gdyż jego szanse są bardzo duże. Kto żyje w związku partnerskim, zostanie z tym tematem skonfrontowany. Ważną rolę odegrać mogą również rodzina albo przyjaciele.

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch

 

***

 

Na karcie widzimy szczęśliwą i zadowoloną młodą parę. Bujny ogród, elegancka suknia panny młodej i stylowy garnitur pana młodego każą przypuszczać, że tej parze dobrze się powodzi. 
Jeśli ta karta pojawi się w układzie, będzie nie tylko symbolem małżeństwa czy ślubu, ale również związków i uzgodnień wszelkiego rodzaju, jak np. umowy, związki, fuzje. Może też opisywać zwykłą więź między ludźmi lub wskazywać na umowne i finansowe bezpieczeństwo.
 
Źródło: Książka Ciro Marchetti
 
***
 
Karta Stanu małżeńskiego symbolizuje związki formalne i nieformalne, ale silne i znaczące. Może tez oznaczać grono bardzo bliskich przyjaciół lub inną wspólnotę, w której dużą rolę odgrywa silna więź między członkami grupy. Karta może symbolizować wchodzenie w stały związek partnerski , jeśli leży przed sygnifikatorem oraz oddalanie się od siebie, jeśli leży za osobą główną.

 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html
 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...