Jump to content
Sign in to follow this  
Ragna

5. Łaskawy pan

Recommended Posts

Ragna

To ważna karta osoby. Mężczyzna jest wpływowy, raczej starszy lub niezwykle dojrzały jak na swój wiek. Ma życiowe doświadczenie i akceptuje siebie. Może chodzić o ojca, ewentualnie starszego brata, dziadka, wujka, znajomego, kolegę z pracy lub przełożonego. W tym przypadku mógłby być mecenasem lub mentorem. Może też chodzić o ukochanego, byłego męża lub partnera.
Ta karta, ułożona po karcie osoby, przynosi dobre nowiny, chyba że jest otoczona kartami negatywnymi. Karta ułożona po prawej stronie obok karty osoby wskazuje na to, że poskutkowało zastosowanie się do dobrych porad. Jeżeli natomiast karta leży po lewej stronie karty osoby to znak, że należy uważać, w przeciwnym razie jakiś ważny plan legnie w gruzach. Łaskawy pan zawsze wszystkim pomaga i można na nim polegać. Jest autorytetem, może też symbolizować ojca. Jeżeli miałby być rywalem męża, wokół musiałyby znajdować się odpowiednie karty.
Ten człowiek ma dużą władzę i moc, symbolicznie wyrażoną przez lwa u swego boku. Jednak władzy tej nie nadużywa, chyba że chodzi o wsparcie dla Ciebie w starciu z osobami trzecimi — wówczas staje się walecznym Iwem.
Łaskawy pan dla osób homoseksualnych oznacza partnera.

 

Karta jako karta dnia
Dzisiaj spotkasz się z dobrodusznym. dojrzałym mężczyzną. Nie musi to być fizyczne spotkanie. Może nawiążesz do tematu ojca, ojcostwa lub Twoje myśli krążyć będą wokół mężczyzny z Twojej przeszłości. Dla mężczyzn, którzy kochają mężczyzn, dziś zapowiada się jakieś spotkanie.

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch


***

 

Starszy, dobrze sytuowany i oczywiście wykształcony pan siedzi w swojej bibliotece i przygląda się globusowi. Nawet, jeżeli dzisiaj nie ma już tak dużych różnic społecznych, jak w czasach wiktoriańskich, jedno pozostało niezmienne: są ważni ludzie, którzy mogą wskazywać nam drogę i pomagać. Tak "Łaskawy pan" oznacza wpływowego mężczyznę i w związku z tym spektrum znaczenia mogą być różnorodne: od męskiej osoby, która ma autorytet, czy przełożonego, do (wymarzonego) partnera. Równocześnie karta może wskazywać na ojca bądź postać ojca. Karta sama może oznaczać osobę, która jest nam przychylna lub pomocna, jednak na jej charakter wpływają karty wokół i w przypadku trudnych kart jej zabarwienie może być negatywne.
 
Źródło: Książka Ciro Marchetti

 

***

Karty 5 i 6 – Łaskawy pan, Łaskawa pani – symbolizują znaczące i ważne osoby dla pytającego; najczęściej w wieku średnim lub starszym. Zazwyczaj oznaczają życzliwość i wpływ tych osób, ale jeśli karty poboczne sa niekorzystne, mogą również symbolizować zagrożenie z ich strony. Najczęściej jednak są to osoby, które obdarzamy zaufaniem. Łaskawy pan i Łaskawa pani mogą symbolizować szefów, kierowników, czy przełożonych w jakimś przedsięwzięciu. Są to tez nasi rodzice. Dla osób homoseksualnych, karty te są sygnifikatorem ich partnerów.

 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html
 

  • Super 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  
×
×
  • Create New...