Jump to content

6. Łaskawa pani


Guest Stilla

Recommended Posts

Guest Stilla

Rozważanie tej karty wyłącznie jako żeńskiego odpowiednika Łaskawego Pana byłoby niesłuszne, gdyż tutaj pojawia się nieco „tajemnej wiedzy” dotyczące: roślin, ziołolecznictwa, etc. To również ważna karta osoby i zazwyczaj przedstawia starszą lub dojrzałą kobietę, na przykład matkę, (starszą) siostrę, ciotkę (generalnie krewne płci żeńskiej) albo szefową. Może też wskazywać na ukochaną, dobrą przyjaciółkę bądź powierniczkę.
Karta jest pozytywna i wiąże się z radością. W potrzebie możesz się zwrócić do łaskawej pani — ona Ci pomoże, ponieważ u swego boku ma za pomocników skrzata i uskrzydlonego charta. Pies podkreśla jej wierność i lojalność.

Kartę należy potraktować z niepokojem tylko wtedy, gdy w pobliżu leży karta nr 8 fałszywa osoba: w takim przypadku łaskawa pani stanie się wrogiem. Natomiast jeśli karty łaskawa pani i łaskawy pan leżą obok siebie, może, choć nie musi, chodzić o parę. Łaskawa Pani uosabia macierzyństwo i wszystko, co rośnie i co należy pielęgnować.

Jeżeli karta leży przed lub nad kartą osoby, możesz liczyć na radość, ale leżąca za kartą osoby — może wywołać spór z członkiem rodziny.

Po prawej stronie karty osoby oznacza zdolną kobietę, która jednak jest próżna i ma skłonności do bycia lekkomyślną. A gdy karta jest po lewej stronie karty osoby, oznacza, że zyskasz, kiedy będziesz miły i wytrwały.

Ta karta dla kobiet homoseksualnych jest kartą partnerki.

 

Karta jako karta dnia
Dziś tematem przewodnim może być relacja z matką. Albo zajmują Ciebie myśli o byciu matką.

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch

 

***

 

Siedząca w swoim salonie dojrzała dama zdaje się być wytworna i elegancka, i chyba patrzy na czytelnika.
 
Ta karta to właściwie "żeński odpowiednik" karty numer 5 - "Łaskawy Pan". Karta zasadniczo pokazuje doświadczoną, wpływową kobietę, często postać matki, niezwykle doświadczoną i kompetentną.
Zatem główne znaczenie karty to to, że ona jest ważną i wspierającą kobietą w życiu pytającego, np. jako partnerka lub dobra przyjaciółka, matka labo ciocia, albo przełożona czy doradczyni.
 
Źródło: Książka Ciro Marchetti

 

***

 

Karty 5 i 6 – Łaskawy pan, Łaskawa pani – symbolizują znaczące i ważne osoby dla pytającego; najczęściej w wieku średnim lub starszym. Zazwyczaj oznaczają życzliwość i wpływ tych osób, ale jeśli karty poboczne są niekorzystne, mogą również symbolizować zagrożenie z ich strony. Najczęściej jednak są to osoby, które obdarzamy zaufaniem. Łaskawy pan i Łaskawa pani mogą symbolizować szefów, kierowników, czy przełożonych w jakimś przedsięwzięciu. Są to tez nasi rodzice. Dla osób homoseksualnych, karty te są sygnifikatorem ich partnerów.

 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html
 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...