Jump to content
Sign in to follow this  
Ragna

7. Dobry list

Recommended Posts

Ragna

W przypadku tej karty wszystko kręci się wokół komunikacji. Otrzymasz pocztę: list, pocztówkę, e-mail, SMS, ktoś zatelefonuje. Sama karta jeszcze nie określa czy z wiadomości będziesz się cieszyć - przekonasz się, oglądając dokładnie znajdujące się wokół karty; jakie one będą — taka będzie wiadomość. Zobacz też, jakie karty osoby otaczają tę kartę, wówczas dowiesz się, od kogo wiadomość nadejdzie. Karta w swej pojedynczej wymowie jest pozytywna i informuje na przykład o zdanym egzaminie, jeżeli o to zapytano. Zasadniczą jeśli karta leży bezpośrednio ponad lub przed kartą osoby, wiadomość będzie dobra, zaś z tyłu chodzi o oszczerstwa, a troski są już blisko.
Jeżeli kartę otaczają negatywne karty jej pozytywna wymowa zostanie zneutralizowana (wówczas w sumie wiadomość nie jest zła, co najwyżej neutralna).

Informacje wskazane przez tę kartę dotyczą spraw, które osobiście kogoś dotyczą.

Karta może także reprezentować własne myśli lub obrany w życiu punkt widzenia. Wynika to z tego, że zajęcie danego stanowiska jest rodzajem spisanych lub utrwalonych myśli. Jeżeli karta leży obok karty rzeczowej, oznaczać to będzie, że sprawa ruszy z miejsca i dobrze się rozwinie.

Karta symbolizuje także wszystko, co związane jest z papierami: dokumenty, akcje, sprawy
papierkowe. itd.

 

Karta jako karta dnia

Dziś należy załatwić wszelkie sprawy papierkowe. Być może uzbierało się wiele korespondencji i trzeba ją starannie przejrzeć, aby nic nie umknęło.

Poza tym to dobry dzień, aby sprawdzić umowy, na przykład zorientować się, czy polisy na życie i ubezpieczenia zdrowotne są aktualne, bądź też posegregować rozrzucone dokumenty. Albo po prostu napisz własnoręcznie miły list.

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch

 

***

 

Na tej karcie widzimy biurko, którego właściciel jest bardzo zajęty. W skrzyneczce znajdują się przechowywane pisma, obok stoi aparat telefoniczny.
 
Ta karta oznacza wiadomości wszelkiego rodzaju - pisemne, ustne lub elektroniczne. Ale też wszelkie pisma o charakterze informacyjnym, jak gazety, książki, dzienniki czy listy. Karta może wskazywać też na dokumenty, a ich znaczenie zależy od otaczających ją kart.
Zasadniczo charakter karty jest neutralny, nawet jeśli nazywa się "Pozytywny list". Karta ma pozytywne lub negatywne zabarwienie, jeśli znajdzie się razem z odpowiednimi kartami.
 
Źródło: Książka Ciro Marchetti

 

***

 

Nie zawsze oznacza wiadomości korzystne (dużo zależy od kart sąsiadujących). Z całą pewnością symbolizuje jakąś formę komunikacji i dopiero z karty obok możemy dowiedzieć się, jakiego tematu lub w jakiej formie. Karta może również reprezentować nasz własny pogląd na jakąś sprawę, nasze przekonania i punkt widzenia. Jeżeli Dobry list leży obok karty głównej problemu, oznacza to, że w najbliższym czasie sytuacja się wyjaśni.

 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html
 

  • Super 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  
×
×
  • Create New...