Jump to content

8. Osoba fałszywa


Guest Stilla

Recommended Posts

Guest Stilla

Ta karta przestrzega Cię przed fałszywą osobą, błędną sprawą lub złym zamiarem, ale również przed nieprawidłowym nastawieniem lub decyzją. Przemyśl swój zamysł i nie ufaj ślepo wszystkim ludziom z Twego otoczenia.

Ta karta ma także zdolność odwracania znaczenia innych kart. Jeżeli zatem leży obok karty nr 15 Szczęśliwe zakończenie w miłości, należy liczyć się ze złym rozwojem sytuacji w sprawach sercowych.

Jeżeli rozpatrujemy jakąś osobę, to jest ona wobec Ciebie (i sytuacji, o którą pytasz) fałszywa lub zazdrosna. Rozczarowanie, udawanie. zwodzenie to inne hasła związane z kartą.

Może też otrzymujemy od kogoś lub czegoś nie to, czego oczekiwaliśmy. Jesteśmy rozczarowani, bo złudzenie prysło i zobaczyliśmy nagą prawdę. Ogólnie w przypadku tej karty chodzi o sprawy, których praktycznie nie można przewidzieć. Nawet jeżeli na obrazie widzimy kobietę, karta pod względem płciowym jest neutralna! Jeśli karta leży po prawej stronie karty osoby, znajdziemy pocieszenie po utracie jakiegoś przedmiotu. Jeśli zaś znajduje się po lewej stronie — smutek jeszcze przed nami, można utracić przyjaźń.

 

Karta jako karta dnia

Lepiej miej się na baczności. Dokładnie sprawdź wszystkie swe plany i zamiary. Może przeoczyłeś ważny aspekt, który potem mógłby doprowadzić do kłopotów.
Dziś nie jest dobry dzień, jeśli chodzi inwestycje, lepiej odczekać. 
Dzisiaj nie ufaj swoim znajomym, ale nie popadaj w skrajność.

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch

 

***

 

Na tej karcie widzimy kobietę, która nie chce całkowicie pokazać twarzy i skrywa się za hiszpańskim wachlarzem, podczas gdy w tle stoi obserwujący ją, elegancki mężczyzna, który również jest tajemnico ubrany. Obydwoje wydają się coś ukrywać.
 
Przede wszystkim tę kartę należy postrzegać jako ostrzeżenie, następnie karta wskazuje na to, że mamy do czynienia z nieuczciwością. Zatem można domniemywać nieszczerość innych; Pytający powinien również sprawdzić własne motywacje i cele pod kątem ich wykonalności i szczerości. Tak więc karta może być wskazówką, że sami sobie coś wmawiamy. Okazjonalnie karta "Osoba fałszywa" może nam mówić, że z tematem pytania coś jest nie w porządku, jak np. w przypadku wyrafinowanego zapytania, które ma tylko na celu otrzymywanie określonej odpowiedzi.
 
Źródło: Książka Ciro Marchetti

 

***

 

Fałszywa osoba jest ostrzeżeniem, nie tylko przed nieszczerymi osobami, ale też przed sytuacją, o której zbyt mało wiemy. Symbolizuje fałsz, zakłamanie, hipokryzję i złe intencje. W pytaniach o rozwój sytuacji ma znaczenie niekorzystne. W pytaniach o uczucia oznacza rozczarowanie, udawanie, zafałszowanie i blokadę. Jedynym pozytywnym przesłaniem karty jest poznanie prawdy – gorzkiej, ale konstruktywnej.

 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html
 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...