Jump to content

9. Zmiana


Guest Stilla

Recommended Posts

Guest Stilla

Życie jest jak rzeka, CZASEM długo płynie spokojnie, aż nagle pojawia się wodospad. Właśnie to wieści Tobie ta karta: coś ulegnie zmianie. W Twoje życie wkroczy ruch. Zmiany, które od dawna są nieuniknione, a których nie dokonuje się wyłącznie z wygody lub ze strachu, często są narzucane z zewnątrz, przez innych. Wówczas niestety trudno jest pogodzić się z takimi narzuconymi wyzwaniami. Czy dojdzie do utraty pracy, czy też z domu wyprowadzi się dziecko, czy partner lub partnerka zakocha się w kimś innym — wszystko to jest możliwe i można to odczytać z kart dookoła. Bez obaw, nie zawsze musi to być przysłowiowy wodospad. Ta karta może po prostu wskazywać na zmianę miejsca lub nowy początek, który sam wprowadzisz w życie.
Karta symbolizuje wszystko w temacie mieszkania, co ma związek ze zmianami: własna przeprowadzka, ktoś wprowadzi się do Ciebie, w domu lub sąsiedztwie pojawią się nowi lokatorzy, wyremontujesz dom bądź mieszkanie.
Ta karta mówi również o zmianie miejsca pracy albo, w przypadku dzieci, zmianie szkoły.
Dalszym tematem karty są pojazdy — samochody i motory. Im bliżej karta leży obok karty osoby, tym szybciej nadejdzie zmiana.

 

Karta jako karta dnia
Dziś zostaniesz skonfrontowany ze zmianami lub oznakami tego, że nadszedł czas, by się zmienić. Sprawy wokół Ciebie zaczną się zmieniać, Ty zaczniesz się poruszać.

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch

 

***

 

Na tej karcie widzimy stary pojazd, który jest gotowy do startu. Mężczyzna na dalszym planie - niewątpliwie robotnik - jest gotów do zmiany miejsca.
 
Ta karta opisuję jakąś przemianę z zewnątrz, ale też zmianę, która ma miejsce z naszym udziałem. Karta oznacza wszystko, co w naszym życiu w tej chwili podlega przemianie, w tym każda przeprowadzka, zmiana miejsca i odwiedziny.
Bardzo często karta opisuje zmianę, którą swobodnie określa się w świecie rozkładania kart mianem bardzo ogólnie "pozytywnej" karty, ponieważ wskazuje na długo wyczekiwany powiew świeżego powietrza lub zaskakujących możliwości - zatem temat pytania nabiera rozmachu, kiedy ta karta się pojawi. Jednak od pozostałych kart zależy, czy ta zmiana ostatecznie okaże się korzystna.
 
Źródło: Książka Ciro Marchetti
 
***
 
Zmiana - oznacza dokładnie to, co jej nazwa, czyli zmianę. Może dotyczyć zmiany miejsca pobytu, ale zazwyczaj symbolizuje radykalną zmianę sytuacji, o którą pytamy. W jakim kierunku sprawa się odmieni - pokaże karta po prawej stronie. Może również symbolizować początek czegoś, wyruszenie na przeciw nowym horyzontom, potrzebę poznawania i doświadczania. Czasem mówi o nowych osobach w naszym życiu, które będą miały na nie wpływ.

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html
 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...