Jump to content

10. Podróż


Guest Stilla

Recommended Posts

Guest Stilla

Udajesz się w podróż, jedziesz na urlop, albo wyjeżdżasz na weekend.
Karta w połączeniu z hasłem praca może oznaczać, że chodzi o jakąś działalność zawodową, w której często ktoś jest w podróży. (przedstawiciel handlowy, pilot, kierowca ciężarówki itp.). Karta może również wskazywać za podróż bądź na środki komunikacji takie jak autobus, kolej, samochód, etc. Albo też jakaś sprawa (wreszcie) nabierze tempa.
Kolejnym aspektem tej karty jest tęsknota za dalekim światem, duchowa podróż, reorientacja, obranie nowego celu. Być może odczuwasz potrzebę ruchu, uprawiania sportu i po prostu potrzebujesz wzmożonej aktywności fizycznej. A może wyjeżdżasz na seminarium lub szkolenie. Karta, biorąc pod uwagę cechy charakteru, opisuje osobę, która tęskni za dalekim światem lub która nie pozwoli się uwiązać. 
Popatrz raz jeszcze na obraz. Mężczyznę na molo molo widzimy od tyłu, zatem on odchodzi. To nadaje karcie również znaczenia, że ktoś odwraca się od kogoś plecami, kogoś opuszcza. Może tu chodzić zarówno o mężczyznę, jak i kobietę. Karta mówi też, że ktoś ucieka. Przed czym i dokąd — o tym powiedzą karty wokół. Bądź bardziej krytyczny i zapytaj siebie, czy przypadkiem Ty nie uciekasz przed czymś.
Karta poza tym oznacza zagranicę i wszystko, co z tym związane, również interesy jak eksport/import, przedsiębiorstwo żeglugowe, firmę spedycyjną lub korporacje taksówek oraz branżę turystyczną.

 

Karta jako karta dnia
Dziś będzie Cię męczyć tęsknota podróży. Na to może pomóc tylko jedno — zaplanuj podróż! Studiuj mapy, przejrzyj magazyny podróżnicze lub udaj się do biura podróży i dokonaj rezerwacji.
A może raczej masz uczucie, że nadszedł czas, by się od nowa ukierunkować — dziś też jest dobry dzień na to.

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch


***


Gotowy do odjazdu pociąg stoi na dworcu, a czekający pan wydaje się wytworny i ma wiele sztuk bagażu.
 
Ta karta pokazuje odjazd i pojawia się zawsze wtedy, gdy czeka nas podróż bądź zmiana miejsca. Ale tez oznacza mobilność i poruszanie się na przód, również w wymiarze psychologicznym, tak więc jest ona często wskazówką atmosfery przełomu i ducha pionierskości.
W nieco niekorzystnym przypadku karta może mówić o tym, że gnamy naprzód bez zastanowienia lub że w jakiś sposób wiejemy, aż się kurzy.
 
Źródło: Książka Ciro Marchetti

 

***


Podróż - oczywiście oznacza podróżowanie, przemieszczanie się i drogę, ale również (w zależności od pytania) symbolizuje środki transportu. W uczuciach to tęsknota lub dystans (zależnie od sąsiadujących). Osoba, przy której wypadnie Podróż, a pytamy o jej emocje - wykazuje tendencje "ucieczkowe". Bardzo pozytywnym wymiarem karty jest wyraźne ukierunkowanie - kiedy mamy dylemat, co zrobić - karta Podróż odpowiada - wytycz sobie jasny cel i dąż do niego.

 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...