Jump to content
Sign in to follow this  
Ragna

11. Wysoka wygrana

Recommended Posts

Ragna

Ta karta może wskazywać na wygraną w kasynie lub na loterii, mimo że takie przypadki występują rzadko. Najczęściej chodzi po prostu o materialne wzbogacenie się. Mogą być to pieniądze, ale również rzeczy wartościowe.
Teraz masz możliwość, dzięki własnej zręczności, zarobić pieniądze bądź wejść w ich posiadanie.
Jeśli karta leży daleko od karty osoby, powinieneś mieć się na baczności — poprzez spekulacje lub hazard możesz stracić pieniądze. Także spadek zawiera się w przesłaniu tej karty. Oznacza ona też mnogość, obfitość. Specyfika karty polega na tym, że to, co otrzymujemy, naprawdę łatwo przyjdzie do kogoś — i to bez ciężkiej pracy czy wysiłku, można rzec w prezencie. Albo praca i starania były tak dawno, że już o nich nie pamiętasz.

Inne znaczenie karty to, w zależności od pytania, możliwy sukces w danej sprawie. Dla jednego może to być zwycięstwo w zawodach sportowych. A może o coś się starałeś lub zabiegałeś, gdzie prócz Ciebie było wielu konkurentów; wtedy ta karta mówi, że możesz liczyć na sukces lub na wygraną w sporcie. Jeżeli jednak obok znajdują się negatywne karty, to jest to wskazówka, że stracisz to, do czego tak usilnie dążysz.
Nie oczekuj tylko wspaniałych prezentów, bowiem nawet miłe słowo w życiu codziennym może być takim podarunkiem.
Karta symbolizuje również talenty i własną siłę, które przecież są źródłem wszelkich sukcesów.

Karta jako karta dnia

Dziś możesz liczyć na prezent, może ktoś ustąpi Ci miejsca w kolejce. Albo dowiesz się, że napływa do Ciebie pokaźna kwota pieniędzy. Pozwól zrobić sobie niespodziankę.

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch

 

***

 

Obraz ukazuje automat do gry, który sypnął wysoką wygraną.
 
Jednak tej karty nie można brać dosłownie. Ona oznacza finanse (więc niekoniecznie długo wyczekiwany przypływ gotówki), również wartościowe przedmioty i wszystko, co jest pewne lub co dawało nam poczucie bogactwa - i to może być oczywiście również idealne bogactwo. Jako pojedyncza karta jest więc generalnie pozytywna, gdyż zapowiada spełnienie, wzbogacenie się, pewność lub poprawę w jakiejś sytuacji.
 
Źródło: Książka Ciro Marchetti

 

***

 

Wysoka wygrana - poza rzeczywistym znaczeniem, czyli zyskiem, wygraną, spadkiem, symbolizuje tez sytuacje związane z obrotem pieniędzy. Dodatkowym znaczeniem karty jest określenie "mnogość" - oznacza, że czegoś jest dużo. Jeśli pytający zastanawia się nad obrotem spraw, to niewątpliwie wróży mu to sukces (o ile nie sąsiaduje z kartami straty). Uczucia, jakie określa Wysoka wygrana są intensywne i silne.

 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html
 

  • Super 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  
×
×
  • Create New...