Jump to content
Sign in to follow this  
Ragna

12. Zamożna panna

Recommended Posts

Ragna
Posted (edited)

Dama na obrazie czuje się świetnie we własnym towarzystwie. To główne znaczenie karty: mianowicie wieść szczęśliwe życie i delektować się nim. Wymowa karty jest niezwykle pozytywna i mówi, że aktualnie wszystko Ci się udaje. Karta wyraża radość i przyjemności. To czas, w którym wszystko doskonale się układa, a Ty czujesz się wybornie. Poza tym jest to karta osoby. Oznacza młodą kobietę (do około 40. roku życia), często młodą ukochaną, córkę, przyjaciółkę, teściową, koleżankę z pracy bądź młodą krewną. Karta może również symbolizować sztukę. Bogactwo nie oznacza tylko posiadania dużej ilości pieniędzy — to może być również bogactwo wewnętrzne oraz cenne przedmioty.
Karta może wyrażać to, że ktoś ma bezpieczną sytuację finansową i wystarczającą ilość pieniędzy. Karta wskazuje czas, w którym wszystko się udaje i w którym w centrum znajdzie się radość życia. Jeśli tę kartę otaczają negatywne karty, ta sygnalizować może rodzinne zmartwienia. Jeżeli karta znajduje się z prawej strony karty osoby, oznacza, że nastąpi konfrontacja z zazdrością, kłótnią i złośliwością jakiejś kobiety. Jeśli natomiast znajdzie się po prawej, ostrzega Cię przed złośliwą osobą.

 

Karta jako karta dnia

Ten dzień jest pod znakiem radości życia. „Carpe diem!” — chwytaj dzień! Po prostu rozkoszuj się życiem. Bądź szczęśliwy i żyj chwilą. Jeżeli w kalendarzu na dziś wyznaczono jakiekołwiek przedsięwzięcia, zostaną uwieńczone

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch


***

 

Młodość, zdrowie, piękno, bogactwo - wszystko to łączy w sobie ubrana na biało młoda dama na tej karcie.
 
Bez wątpienia należy ona do "wyższych sfer" i powodzi się jej dobrze. Tak karta "Zamożna Panna" symbolizować może ukochaną lub po prostu młodą kobietę, albo córkę, siostrę, przyjaciółkę lub koleżankę. Równocześnie karta oznacza też sprawy, które czynią życie łatwiejszym i przyjemniejszym, a więc, dobrobyt i luksus w połączeniu z " kobiecymi" tematami, jak np. wellness, kosmetyka,biżuteria czy moda.
 
Źródło: Książka Ciro Marchetti


***

 

Zamożna panna – symbol kobiety, która doskonale czuje się we własnym towarzystwie, jest szczęśliwa i spełniona. Zamożność, o której mówi nazwa karty nie koniecznie musi oznaczać zasobny portfel - znacznie częściej świadczy o zasobności duchowej, niż materialnej. Karta ma pozytywny wydźwięk - dla kobiety wyraża radość i spełnienie marzeń, a dla mężczyzny kontakt ze sztuką, pięknem i dobrami kultury. Może również oznaczać, że kobieta, o której myśli jest spełnieniem jego marzeń. Zamożna panna symbolizuje najczęściej kobietę dojrzałą, pewną siebie, niezależną i świadomą. Jest piękna i przyjaźnie usposobiona do pytającego. Jeśli znajduje się blisko karty osoby pytającej, może w niesprzyjającym układzie zwiastować zazdrość i zawiść, ale koniecznie muszą to potwierdzić inne karty. Ogólne przesłanie karty: ciesz się chwilą, rozkoszuj życiem i pięknem…

 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html

Edited by Ragna
  • Super 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  
×
×
  • Create New...