Jump to content

13. Zamożny dobrodziej


Guest Stilla

Recommended Posts

Guest Stilla

Karta jest męskim odpowiednikiem poprzedniej karty nr 12 Zamożna panna. Jeśli te dwie karty leżą razem, może chodzić o brata i siostrę, przyjaciela i przyjaciółkę, parę itd.

Karta symbolizuje młodego mężczyznę, (młodego) ukochanego, syna, brata lub młodszego krewnego.

To karta szczęścia, która mówi, że nowinki i pozytywne wiadomości są już w drodze. ta wymowa może jednak obrócić się w przeciwieństwo, jeśli w pobliżu znajdować się będą negatywne karty.

Karta reprezentuje wszystko, co jest związane z finansami i pieniędzmi - czyli transakcje handlowe, banki, takie zawody jak urzędnik bankowy czy makler giełdowy. Może też oznaczać firmę lub (własny) biznes. Pewność i bezpieczeństwo to także wymowa tej karty.

Jeżeli znajduje się ona z prawej strony obok karty osoby, oznacza dobre pomysły i ducha przedsiębiorczości. A kiedy znajduje się z lewej, możesz liczyć na nieoczekiwaną pomoc; mimo tego lepiej być bardzo rozważnym i nie liczyć wyłącznie na tę pomoc.

Kartę należy postrzegać należy w każdej kombinacji jako posłańca szczęścia. Karta mówi, że nawet wtedy, gdy obraz kart całościowo jest niekorzystny, dojdzie do szybkiego i szczęśliwego rozwiązania.

 

Karta jako karta dnia

Dzisiejszy dzień całkowicie naznaczony jest tematyką bankową. Może wkładasz do segregatora wyciągi bankowe lub udasz się do banku, by wymienić walutę. Wówczas całkiem możliwa jest rozmowa z sympatycznym urzędnikiem bankowym.

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch

 

***

 

Bogaty mężczyzna stoi w swoim prywatnym, eleganckim pokoju wyposażonym w meble z mahoniu. Przypomina aspirującego, młodego menagera lub odnoszącego sukcesy biznesmena. Wydaje się być skutecznym, a jego przedsięwzięcie ukończonym.

 

karta "Zamożny dobrodziej" odzwierciedla ambicje i zawodowy sukces, ale może też wskazywać na niezawodność, życzliwość oraz solidne, poważne oferty (o ile inne karty nie mówią nic przeciw temu). Ponadto "Zamożny dobrodziej" wskazuje na młodego mężczyznę, wielbiciela lub partnera, kolegę albo brata. Praktycznie to męski odpowiednik karty nr. 13

 

Źródło: Książka Ciro Marchetti

 

***

 

Karta 13 Zamożny dobrodziej jest męskim odpowiednikiem Karty 12. Jeżeli obie leżą obok siebie, może chodzić o parę lub rodzeństwo. Karta symbolizuje ukochanego, brata, syna lub młodszego krewnego. Różnica w określeniu „zamożny”, w przeciwieństwie do panny, która mówi o bogactwie wewnętrznym – „dobrodziej” posiada bogactwo materialne – symbolizuje transakcje finansowe, reprezentuje takie zawody jak urzędnik bankowy, makler, biznesmen, handlowiec. Karta oznacza pewność i bezpieczeństwo. Podobnie, jak w poprzedniej karcie – znaczenie jest uzależnione od kart sąsiadujących, ale z reguły jest pozytywne i zwiastuje korzystny obrót spraw, rzetelna pomoc, szczęśliwe zakończenie problemu.

 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html

 

Edited by Ragna
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...