Jump to content
Sign in to follow this  
Ragna

14. Smutna wiadomość

Recommended Posts

Ragna

Karta należy do tak zwanych złych kart. Jak wskazuje jej nazwa, należy liczyć się ze smutną wiadomością lub bólem. Karta oznacza rozmaite nieprzyjemności, począwszy od niegroźnej choroby, jak przeziębienie i grypa, aż po spór z sąsiadami lub znajomymi.

Przyjrzyj się kartom wokół. Jeżeli i one są trudne, wówczas sprawa może być poważna. Jeśli w pobliżu znajdą się dobre karty, wkrótce problemy miną. Czasem karta mówi też, że niekiedy trzeba coś odpuścić, za czym co prawda będziemy tęsknić, ale w końcu powstanie miejsce na coś nowego, lepszego.

Karta symbolizuje emocje, jak płacz i smutek. Może też wskazywać na smutną, przepełnioną bólem kobietę.

Niekiedy karta mówi o współczuciu samemu sobie. Po za tym oznacza cierpienia duszy i dolegliwości psychosomatyczne.

Jeżeli karta znajduje się po lewej stronie karty osoby, oznacza fałszywe rzeczy. Jeśli znajduje się po prawej, mówi, że mimo, iż pomysł był dobry, jednak nie zakończy się sukcesem.

Karta jako karta dnia

Dzisiaj, jeśli chodzi o kondycję zdrowotną, nie jesteś w najlepszej formie. Może będziesz zatroskany i przyjdą bolesne wieści. Możliwe też, że dowiesz się o przykrym wydarzeniu i nad nim będziesz ronić łzy. Krótko mówiąc: to pełen emocji dzień, w trakcie którego lepiej za dużo nie robić.

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch


***

 

Młoda kobieta z przerażeniem czyta list.Wydaje się, że nie otrzymała takich nowin , które by chciała.Ta karta opisuje jakąś wiadomość z zewnątrz, która nas nastroi melancholijnie lub przyniesie nieprzyjemne informacje. To jednak jedna strona karty, inna jest całkowicie pożyteczna: kiedy uświadomimy sobie, że każde rozczarowanie niesie ułudę, to karta wskaże pytającemu, gdzie dotąd miał błędny obraz rzeczywistości, i jak to skorygować.

 

Ta karta może też po prostu pokazać pesymistyczną lub bojaźliwą postawę. W takim przypadku zalecamy, by zbadać, jak pytający może wyjść z emocjonalnej depresji.

 

Źródło: Książka Ciro Marchetti

 

***

 

Smutna wiadomość wskazuje tak, jak jej nazwa – nieprzyjemne, przykre wieści. Czego dotyczą, powiedzą nam karty obok. W pytaniu o uczucia mówi o smutku, rozżaleniu, zawiedzeniu, bólu, ale tez o współczuciu.

 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html

 

  • Super 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  
×
×
  • Create New...