Jump to content
Sign in to follow this  
Ragna

16. Jego myśli

Recommended Posts

Ragna

W przypadku tej karty wszystko kręci się wokół myśli, i to wszelkiego rodzaju: rozmyślanie o problemach, skryte myśli, niekontrolowane myśli, myśli, które nie chcą wyjść z głowy. Ale także pomysły, olśnienia i przebłyski.

Jeśli ta karta leży obok karty osoby, to karty wokół opisują myśli tego człowieka, czyli to, co on lub ona aktualnie sądzi na temat zadanego pytania. Ta karta może dać czytającemu wskazówkę na temat myśli zaprzątających głowę pytającego. Jeżeli pytamy o cechy jakiejś osoby, karta mówi o człowieku wykształconym, najczęściej studiującym. Karta może również zwrócić uwagę na to, że ktoś wiele rozmyśla na różne tematy, a wszystko inne nie ma znaczenia.

Karta może być też wskazówką, że należy dalej się kształcić.

Wieści też romans, niekoniecznie trwały, zaledwie wakacyjny flirt.

Gdy karta znajdzie się z prawej strony karty osoby, dojdzie do materialnych strat, ponieważ dałeś się wykorzystać. Jeśli leży z lewej strony - ktoś uczynił Ci fałszywe obietnice.

 

Karta jako karta dnia 

Wykorzystaj dzisiejszy dzień na przemyślenia, czy to na temat obecnego problemu, czy też długofalowych planów bądź dalszego kształcenia, które mogłoby otworzyć przed Tobą nowe możliwości. Dziś (wreszcie!) znajdziesz rozwiązanie, którego już od dawna poszukiwałeś. Jeśli Twoja praca polega na kreatywności, dzisiaj będziesz miał wyborne pomysły; może wymyślisz w pracy nowy slogan reklamowy i wszystkich zaskoczysz.

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch

 

***

 

 

Na tej karcie spotykamy artystę, który znajduje się w swoim atelier i z pewnością zastanawia się lub rozmyśla o swojej pracy twórczej.

Tak karta "Jego myśli" opisuje rozmyślania i zamiary pytającego lub także zdanie ludzi z jego otoczenia.

 

W obszarze tej karty znajdują się też idee, plany, wspomnienia bądź po prostu tylko ogólne poglądy. Bliższe informacje znajdują się na sąsiednich kartach.

 

Źródło: Książka Ciro Marchetti

 

***

 

 Jego myśli, symbolizuje wszystko to, co wiąże się rozmyślaniem, rozważaniem, analizowaniem, podejmowaniem decyzji. To także myśli natrętne, takie których nie chcemy, a same się pojawiają – obawy i lęki. Jednak to musi być potwierdzone przez karty sąsiadujące. Ze znaczeń pozytywnych, są to nowe pomysły, niekonwencjonalne rozwiązania, olśnienia. Karta może dawać do zrozumienia, że należy się kształcić, a w sprzyjającym układzie symbolizuje flirt i zbliżający się romans. Wymowa karty jest neutralna – jej znaczenie zależy od pobocznych.

 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html

 

  • Super 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  
×
×
  • Create New...