Jump to content
Sign in to follow this  
Ragna

18. Małe dziecko

Recommended Posts

Ragna

To bardzo pozytywna karta. Oznacza nowy początek lub coś zupełnie nowego, co wkroczy w Twoje życie. Będzie to wymagać od Ciebie spojrzenia z zupełnie innej perspektywy. Może to być oryginalne hobby albo nowe miejsce pracy, albo też nowatorskie nastawienie do życia.

Karta symbolizuje także nowy początek po bolesnym zakończeniu. Po za tym może oznaczać dziecko, ciążę, lub narodziny.

Ciążę lub narodziny można też rozumieć w przenośni - np. gdy po długim procesie tworzenia wreszcie coś zupełnie nowego ujrzy światło dzienne. Tę kartę można też użyć jako kartę osoby lub istoty, jeśli chcesz zapytać o domowe zwierzątko. Karta może wskazywać na naiwne, dziecinne zachowanie.

 

Karta jako karta dnia

Jeżeli masz dzieci, to będzie to ich dzień. Nie trzeba do tego specjalnych okazji, jak na przykład urodziny. Zaskocz dziecko/dzieci w tym powszednim, zwyczajnym dniu. Mogą to być też wnuki lub dzieci sąsiadów.

Albo w Twoje życie wkracza zupełnie coś nowego. Całkiem możliwe będzie też spotkanie małego albo młodego zwierzątka.

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch

 

***

 

 

Mała dziewczynka ubrana w sukienkę z falbanką z epoki wiktoriańskiej, mocno tuli swojego króliczka z materiału. Z pewnością chodzi tutaj o dziecko zamożnych ludzi, które ma przed sobą obiecującą przyszłość.

Ta karta reprezentuje dziecko lub dzieci w znaczeniu ogólnym. Również oznacza wszystko, co jest jeszcze małe i niedojrzałe. Karta "Małe dziecko" oznacza zatem często nową sytuację, której jeszcze nie doświadczyliśmy, a która rozwija się i niesie szanse rozwoju.

Równocześnie karta ostrzega przed naiwnością i niedojrzałością.

 

Źródło: Ciro Marchetti

 

***

 

Małe dziecko – symbolizuje początek i pojawienie się nowego aspektu sprawy, o którą pytamy. Może oczywiście oznaczać dziecko lub ciążę, ale głównie wskazuje na nowe perspektywy, proces tworzenia i kształtowania. W pytaniu o uczucia mówi o ich niedojrzałości lub początkowej fazie czegoś, co z czasem przekształci się w coś poważniejszego. Czasem symbolizuje zwierzątko domowe.

 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html

 

  • Super 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  
×
×
  • Create New...