Jump to content
Sign in to follow this  
Ragna

19. Przypadek zgonu

Recommended Posts

Ragna

Karta mówi, że coś się kończy. Patrząc na karty, dowiesz się, o co chodzi. Może to być pożegnanie - możliwe, że pożegnanie zaufanego otoczenia, zakończenie choroby, do której się już przywykło, lub pożegnanie przyjaciół. Jakaś sytuacja zmierza ku końcowi, może chodzi o utratę pracy lub sami złożymy wypowiedzenie.

Karta sama w sobie nie wskazuje na śmierć człowieka lub zwierzęcia. Jej podstawową wymową jest jednak coś negatywnego.

karta może również dawać Ci wskazówkę, że tak dalej być nie może i koniecznie musisz przestawić swoje myślenie, nawet jeśli to bolesne.

Dalej karta mówi o tym, że coś w życiu radykalnie zmienimy wtedy, gdy zakończymy aktywne życie zawodowe i przejdziemy na emeryturę. Karta wskazuje też na zmniejszoną energię i skłonności do chorób. Po za tym może też oznaczać, że coś, zupełnie naturalnie, się zakończy, jak na przykład umowa o pracę na czas określony, umowa leasingowa itd.

 

Karta jako karta dnia

Dziś jesteś naprawdę refleksyjny, Twoją głowę zaprzątają różne myśli o życiu i śmierci. Może właśnie dzisiaj zostaniesz skonfrontowany z tematem pożegnań.

Albo dziś nie czujesz się najlepiej i masz mało energii.

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch

 

***

 

Na karcie widzimy trumnę ułożoną przy kościelnym oknie. Prześwitujące promienie słońca rozjaśniają białe róże, które zdobią trumnę.

Z pewnością ta karta ukazuje pożegnanie - np. z ludźmi (niekoniecznie śmierć człowieka!), ze starymi przyzwyczajeniami, ideami lub pragnieniami. Jeśli ta karta pojawi się w rozkładzie, chodzi o dobrowolne zaniechanie albo utratę w połączeniu z tematem pytania.

 

W związku z kartą osoby ta karta może nam mówić, że dany człowiek właśnie przeżywa fazę rozstania lub transformacji.

Karta "Przypadek zgonu" oznacza również wszystko, co jest w mroku i dlatego może oznaczać mrok w znaczeniu tego, co negatywne. Również karta może oznaczać noc.

 

Źródło: Ciro Marchetti

 

***

 

Przypadek zgonu – zwiastuje zakończenie czegoś, pożegnanie i rozstanie. Niekoniecznie musi to być karta przykra – wymowa zależy od kart sąsiadujących, bo może oznaczać również pożegnanie z chorobą, toksycznym związkiem, czy złym nawykiem. W negatywnym znaczeniu symbolizuje utratę tego, na czym nam zależy – pracy, partnera lub rzeczy materialnej. W pytaniach o uczucia mówi o obojętności, w zdrowiu o zmniejszonej energii, czy odporności.

 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html

  • Super 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  
×
×
  • Create New...