Jump to content
Sign in to follow this  
Ragna

20. Dom

Recommended Posts

Ragna

Ta karta oznacza dom, domek jednorodzinny, budynek, mieszkanie lub ogród. Dalej, posiadanie i wartości materialne w znaczeniu ogólnym. Karta jest wskazówką stabilizacji, czyli przeciwieństwem budowania zamków na piasku.

Karta mówi, że dana sytuacja się ustabilizuje lub coś się utrwali. Karta wieści, że ktoś jest domatorem, jest osobą zrównoważoną i żyje w ustabilizowanych stosunkach z innymi. Ktoś taki ma raczej kłopot ze zmianą miejsca zamieszkania czy pracy.

Karta oznacza nasze pochodzenie, rodzinny dom, korzenie rodziny, klan familijny, historię rodu i przodków.

Karta symbolizuje także potrzebę bezpieczeństwa i wiarę we własne siły. W odniesieniu do związków, będą one pewne i trwałe; emocjonalne huśtawki nie wchodzą w grę. Jeżeli obok znajduje się karta nr 34 Praca, Zajęcia, ktoś samodzielnie pracuje w domu.

Jeżeli karta leży po prawej stronie karty osoby, to znak, że ktoś żyje w uporządkowanych relacjach rodzinnych. A z lewej - karta przestrzega przed towarzystwem ludzi, którzy do nas nie pasują.

 

Karta jako karta dnia

Jesteś zadowolony i czujesz się dobrze na swoim miejscu. Wszystko jest ustabilizowane, dzisiaj nic nie jest w stanie wyprowadzić Cię z równowagi.

Jeżeli nie musisz pracować, rozkoszuj się pobytem w domu.

 

Źródło: “Mistyczny Kipper”, Regula Elizabeth Fiechter & Urban Trösch

 

***

 

 

Za żelazną bramą znajduje się zapierający dech, luksusowy, wielopiętrowy dom w stylu wiktoriańskim, który rozświetlają lampy gazowe.

Karta może opisywać dom lub inne nieruchomości, symbolizuje też generalnie budynki i mieszkania. Również karta daje informacje o miejscowości lub sytuacji mieszkaniowej pytającego, co najczęściej odnosi się do bliższej okolicy (do sąsiadów).

 

Karta "Dom" może też być po prostu wskazówką bezpieczeństwa i trwałości, oznacza stabilizację, pewność i materialne zabezpieczenie.

 

Żródło: Ciro Marchetti

 

***

 

Karta 20 Dom symbolizuje wszelkie sprawy związane ze stabilizacją i poczuciem bezpieczeństwa. Może oczywiście, zgodnie z nazwą oznaczać dom, mieszkania, czy budynek, ale zawsze podkreśla, że coś znaczącego łączy nas z tym miejscem. Ród, rodzina, przodkowie – to inna strona dwudziestki. W pytaniach o uczucia jest oznaką stabilności lub dążenia do niej, zakorzenienia i pozytywnych emocji (o ile karty sąsiednie nie wykluczają), w pytaniu o pracę może oznaczać pracę w domu lub rodzinną atmosferę panującą wśród współpracowników i perspektywy stabilizacji.

 

Źródło: http://tarotity.blogspot.com/2017/10/znaczenie-kart-kipper.html

  • Super 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  
×
×
  • Create New...